Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Усі професії важливі та потрібні, в тому числі й метеоролога.
Саме вони постійно спостерігають за погодними явищами.
Метеостанція Сарни функціонує в місті з грудня 1944 року. Хоч нехитрими були перші метеорологічні прилади, але з роками служба розвивалася, спеціалісти винаходили нові прилади для метеоспостережень, розширювався і обсяг за метеорологічними явищами. Так, якщо в 1944 році метеорологи спостерігали лише за температурою, вологістю, вітром і тиском повітря, то на сьогоднішній день вони проводять спостереження ще й за кількістю опадів, що випали сніговим покривом і запасами води в ньому, за хмарністю, випаровуванням. І це далеко не повний перелік спостережень, які проводять техніки, працюючи цілодобово.
Через кожні 3 години летять метеотелеграми з закодованою інформацією погоди в Київський гідрометеорологічний центр, Львівський і Рівненський ЦГМИ. Ця інформація необхідна синоптикам для складання прогнозів погоди та штормових попереджень, які так любимо слухати по радіо й телебаченню.
У цьому році з нагоди святкування професійного свята Рівненський обласний центр з гідрометеорології під керівництвом Богдана Масовця зробив подарунок усім працівникам служби, в тому числі і її ветеранам, видавши книжку, в якій висвітлена вся історія існування Рівненського ЦГМ, метеостанцій Сарни та Дубно, авіаційної метеостанції АМСГ м. Рівне, радіологічної та хімічної лабораторій. Книжку будуть презентувати 19 листопада на авіаційній метеостанції в м. Рівне. Це хороший подарунок для всіх, хто працював і нині трудиться в системі гідрометеорологічної служби Рівненського ЦГМ.
Лідія СОБЧЕНЮК,
начальник метеостанції Сарни.
На фото: дружний колектив метеостанції Сарни. Цікаво, що загальний стаж роботи його членів становить 164 роки (середній – 18,5). 5 років, а це найменше, трудиться тут Оксана Мичка, найбільше (27) – Лідія Собченюк.