Back to top

Молоді, талановиті й амбітні

Автор фото Василь Сосюк.

Кажуть, ідеальний вік - тридцять років, адже тоді життя вирує в повному розквіті: ти все ще молодий, але вже набув певного досвіду.

Однак набагато важливіше, аби незмінно молодою залишалась душа, незважаючи на буденність і побутові проблеми. Уже вдев’яте молоді, амбітні й талановиті хлопці та дівчата Сарненщини зібралися в районному Будинку культури, щоб провести фестиваль творчої молоді «Мистецтво молодих». Окрім професійного досвіду, подарували насолоду тим, хто не уявляє свого життя без музики. Це була зустріч із ліричною піснею, поетичним словом, запальним танцем. Організували його відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму й освіти РДА, а урочисто відкрили заступники голів РДА та районної ради Тетяна Сухарева й Валентин Цупріян. Передали найщиріші вітання учасникам і присутнім від голів райдержадміністрації Анатолія Остапчука та районної ради Миколи Драганчука й запевнили, що районна влада й надалі створюватиме умови для розвитку талановитих особистостей. Адже Полісся – особливий регіон, де хист і обдарування передаються малюкам при народженні з молоком матері.
Упродовж місяця члени шанованого професійного журі, яке очолила Тетяна Сухарева, відбирали з понад 90 учасників, які вийшли демонструвати свій талант на сцені районного Будинку культури, кращих із кращих. Своє мистецтво показували артистичні виконавці віком від 16 до 35 років, які попередньо пройшли відбіркові тури у вокально-хоровому, розмовному, хореографічному, оригінальному жанрах художньої самодіяльності та декоративно-вжитковому мистецтві. У гала-концерті взяли участь 21 соліст-вокаліст, по 2 дуети та вокальних тріо, 7 учасників розмовного жанру, 2 хореографічні колективи та 25 майстрів декоративно-вжиткового мистецтва, які розмістили свої витвори у фойє Будинку культури й кожен із відвідувачів міг по-своєму їх оцінити.
До складу компетентного журі ввійшли заслужений працівник культури України, керівник народного аматорського хорового колективу РБК Віктор Торчик, директор закладу культури Любов Царук і художній керівник, поетеса й член Національної спілки журналістів України Зоя Федорчук, викладач Сарненської дитячої музичної школи, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Елегія» Галина Пономаренко, керівник зразкової аматорської хореографічної студії «Вояж» Сарненського будинку дітей і молоді Михайло Володько. Оцінюючи конкурсну програму, брали до уваги художній рівень і сценічну культуру, майстерність виконання.
Як глядач, отримала надзвичайне задоволення від виступів самодіяльних і вже добре знаних навіть за межами України артистів, і від обраного ними репертуару та сценічного одягу. Серед творів звучали ті, що виконують гурт «Дуліби», Тіна Кароль, West Life, Оксана Білозір, Наталія Бучинська, Віталій Козловський та ін. Виконавці створювали цікаві образи, настрої, емоційні стани. Що вже казати про звукові ефекти! Так, виконуючи пісню «Для мами», соліст Будинку дітей і молоді Олександр Кобринчук свій виступ перетворив у виставу. Його супроводжували відеофільм про щасливі миті материнства й хореографічний дует. А пробачення в неньки просив на колінах зі свічкою в руках. У розмовному жанрі звучали не лише уривки з класичних творів Івана Нечуя-Левицького, Тараса Шевченка, Ліни Костенко, а й авторські поезії.
Чим став фестиваль для його учасників? Окрім того, що деякі з них виступали вперше, обдарована юнь отримала незабутні враження та позитивні емоції. Як сказав Віктор Торчик, не так просто вийти на сцену й реалізувати себе. І робота з вокалістами потребує вдосконалення дикції й інтонації. Якраз останньої й не вистачало, як і харизми, зауважив професіонал. Добре було б вести впродовж року заняття зі спеціалістами, які працюють у районі. А зірочки на Сарненщині завжди були. Гарні слова адресував циганському гурту «Хамза» й Сергію Заборєвському, без яких не обійшовся районний фестиваль «Мистецтво молодих».
Зауважу, що журі було нелегко серед такої кількості талантів обрати найкращих. Але вони це зробили. І вирішили, що мають бути тільки перші місця, нагородили також за участь. Тетяна Сухарева подякувала і учасникам, і тим, хто допоміг їм підготуватися до конкурсу, й тим, хто дочекався фіналу й став свідком тріумфальної миті. Висловила власну думку про феєричне дійство. Однозначно, свято вдалося. А переможцями стали Юлія Марчук із селища Степань (розмовний жанр), солісти-вокалісти Вікторія Кошляк (Корост), Анна Чернявка (Сарненська дитяча музична школа), Сергій Гаврилюк (Степанський будинок дітей і молоді), Сергій Міщук (Клесів), Світлана Ветрова (Зносицька ЗОШ І-ІІІ ступенів). Відрадно, що Світлана не тільки співає сама, а й навчає цьому дітей, своїх вихованців. Пальму першості серед дуетів і тріо отримали Ольга Крат та Ярослав Крат (Немовицький будинок культури). Оплесками підтримали глядачі повідомлення про перемогу Немовицького сільського культурно-дозвіллєвого комплексу в області. У хореографічному жанрі успіх був на боці танцювального гурту «Поліський дивограй» Сарненського педагогічного коледжу РДГУ.
Тож зусилля талановитої молоді гідно оцінило компетентне журі. Як і майстрів декоративно-вжиткового мистецтва, які вперше взяли участь у фестивалі. Подарунки й відзнаки одержали всі. А на першу сходинку піднялися Інна Банацька (вироби з бісеру), Вікторія Добровольська (неповторні ляльки), Леся Лук’янець (високохудожні жіночі портрети), Ольга Красовська (вишивки).
Насамкінець хотілося б подякувати ще раз усім організаторам фестивалю, які шукають, підтримують і стимулюють інтелектуальне й творче обдарування молоді, допомагають творчій особистості знайти себе в сучасному суспільстві. Держава потребує молодечого завзяття, ентузіазму, підприємливості й нових ініціатив. З іншого боку, молоді люди хочуть уваги, створення кращих умов для розвитку здібностей і талантів. Недарма 2013 рік Указом Президента оголошено Роком дитячої творчості. Президент України Віктор Янукович визначив одним із головних пріоритетів підтримку талановитої та обдарованої молоді, забезпечення права дитини на всебічний розвиток, створення необхідних умов для діяльності закладів позашкільної освіти, розширення їх мережі. Тож дуже хочеться побажати молодим людям якнайдовше відчувати енергію перемог, вірити у власні сили й не зупинятися на досягнутому.
Сарненщині є ким пишатися. Величезний інтелектуальний потенціал, еліта сьогодні достойно представляють регіон на міжнародному та всеукраїнському рівнях. Важливо, що кожного в повній мірі підтримують районна та місцева влада.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Історико-краєзнавчий нарис «Тинне над Случем», присвячений історії та сучасності села Тинне, побачив світ днями у сарненському приватному видавництві...
Почуєш чарівну пісню - і хвилювання стримувати немає сил. Ціла гама піднесених почуттів хвилею накриє душу, забувається дріб'язкове, буденне, летиш...
Життя прожить - не поле перейти, Пізнаєш в нім і радості й тривоги. Та з'єднують життя сердець мости І дружби вірної невидимі дороги. Під...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
24 учасники зразкового аматорського хореографічного гурту "Журавка" міського будинку культури "Залізничник" нещодавно повернулися з ІІ Міжнародного...