Опубліковано Світлана Ляшко
Зміни, що відбуваються нині в державі, викликають зміни і в життєдіяльності регіонів.
Проходять позачергові сесії обласних, районних рад, на яких депутати приймають рішення, що ставлять на меті не допустити дестабілізації ситуації на своїх територіях, забезпечити функціонування комунальних закладів, державних установ, діяльності підприємств, висловити свою позицію щодо кривавих подій, що відбулися в Києві. Адже, як зауважив голова районної ради Микола Драганчук, немає жодної людини, яка залишилася б байдужою до масового вбивства мирних громадян.
Позавчора відбулося розширене засідання президії Сарненської районної ради, на якому розглянули 12 питань порядку денного. Варто зауважити, що, у відповідності з вимогами буремного сьогодення, такі засідання відбуватимуться чи не щодня до стабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Напередодні сесія районної ради наділила президію повноваженнями приймати рішення від імені депутатів, як власні. Під час засідань члени президії обов’язково розглядатимуть питання життєдіяльності району, заслуховуватимуть керівників правоохоронних органів, районних комунальних закладів, підприємств, установ та органів виконавчої влади, яких обов’язково запрошуватимуть, як і очільників місцевих громад та громадських активістів. Як зазначив голова районної ради та президії Микола Драганчук, райдержадміністрація працює у звичному режимі, спростовуючи цим чутки щодо її ліквідації, ознайомив присутніх із порядком денним і розпочав роботу. Найперше надав слово начальнику райвідділу міліції Павлу Шкодичу. Адже на Сарненщині трапилося декілька прикрих випадків криміногенного характеру, що викликали резонанс серед населення. Та й місцевих жителів неабияк хвилює питання безпеки й недопущення злочинів і правопорушень у краї.
Так, за дві доби в райвідділ надійшло 32 повідомлення щодо неправомірних дій, наголосив Павло Шкодич. Серед них викрадення скриньки з пожертвуваннями для потреб Майдану в супермаркеті «Вопак». Правоохоронці злочин розкрили. Скоїли його жителі Сарн – учень одного з навчальних закладів, працюючий і львівський студент. У них вилучили кошти та рештки скриньки. Щодо бійки в міському кафе «Саша», то її вчинили також місцеві жителі. Тож вона жодним чином не пов’язана з подіями на Майдані, провокаціями, як про це говорили в місті, запевнив очільник районних міліціонерів. Знайшли й неповнолітню, яка, шукаючи пригод, пішла з дому. Її виявили в Рівному. Та, як зазначив правоохоронець, на виду неналежне виконання батьками своїх обов’язків з виховання дітей і недопрацювання педагогів. Не все до кінця зрозуміло і з підпалом автомобіля мешканця райцентру. Що саме спричинило загоряння, визначить експертиза, тож пов’язувати пригоду знову ж таки з Майданом поки що зарано. Павло Шкодич наголосив, що працівники міліції працюють у посиленому режимі, аби забезпечити порядок у районі. Подякував громадським активістам Романові Захарчуку, який нині є ще й сотником «Поліської Січі», та Віталію Русланову, які допомогли швидко знайти крадіїв скриньки. А депутат районної ради, член президії Руслан Серпенінов запропонував судове слухання щодо цих правопорушників зробити відкритим. Іван Тотовицький звернув увагу на проблему наркоманії та дії притону на території Дослідної станції. А Віктор Коротчук запропонував обмежити продаж спиртного у нічний час, як це вже зробили в Рівному, та ліквідувати самогоноваріння. Не відмовляються правоохоронці і від допомоги громадських формувань у наведенні порядку на території району. Роман Захарчук зауважив, що нададуть правову оцінку фактам відправки громадян на Антимайдан за гроші так званих «тітушок» і вніс пропозицію заборонити на території району дію Партії регіонів та Комуністичної. Вкотре підняли питання незаконного видобутку бурштину на Сарненщині. Адже нині він набрав особливо масового характеру.
Тетяна Коханевич, начальник фінуправління РДА, повідомила про стан наповнення районного бюджету, зауваживши, що він поки не критичний, недоотримали й дотацію вирівнювання з державного бюджету в сумі понад 17 млн. грн. Тож у першу чергу буде здійснено, сказала Тетяна Михайлівна, виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплати за використані енергоносії. Хоча із триденною затримкою, та йде виплата в повному обсязі пенсій громадянам. Надходять вчасно й податкові платежі. Вкотре повернулися до теми харчування школярів у навчальних закладах. Адже нещодавно в міністерстві освіти на науки відбувся відповідний тендер і, як інформувала заступник голови РДА Тетяна Сухарева, його переможці поки невідомі. Хоча пропозиція комбінату громадського харчування більш прийнятна і за ціною, і територіально, немає впевненості в його перемозі. Тож є вірогідність, що Сарненщина знову матиме проблеми з харчуванням дітей у школах. Микола Костецький запропонував втрутитися в ситуацію правоохоронцям і пообіцяв попросити сприяння у вирішенні проблеми народного депутата України Миколи Кучерука. Головний лікар ЦРЛ Ярослав Романюк звернув увагу на те, що у зв’язку зі збільшенням випадків захворювання на ГРВІ та грип не вистачає коштів на придбання плівки для флюорографії, тому її муситимуть купувати хворі. А Олександр Войнелович, головний санітарний лікар, повідомив про те, що в районі вже 98% до епідемічного порога щодо захворюваності на грип і ГРВІ. Тож не виключено, що Сарненщину чекає карантин.
Очільники громад Чудля та Коросту стурбовані тим, що повеневі води загрожують мостам, розташованим на їх територіях. Микола Драганчук зачитав також заяву районного управління юстиції, в якій йшлося про те що установа в повній мірі здатна забезпечити належне виконання своїх повноважень задля здійснення гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян, в тому числі членів територіальних громад, та готові до співпраці з органами самоорганізації населення в межах району задля досягнення порозуміння, збереження миру та покращання добробуту українського народу.
Начальник відділу культури РДА Наталія Чорна запропонувала у зв’язку з трагічними подіями в Україні перенести нагородження переможниць конкурсу «Жінка року» на День матері, що відзначається в травні, або до повної стабілізації суспільно-політичного стану в державі. Щодо відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, то воно відбудеться, як і планували, в березні. Пройдуть відповідні заходи і в сільських та селищних радах.
Рішення з питань, винесених у порядок денний засідання президії, приймали після обговорення та внесення змін і доповнень. Активну участь у цьому взяли члени президії Микола Костецький, Руслан Серпенінов, Іван Тотовицький, Віктор Коротчук, Василь Іванюк, депутат райради Володимир Павонський. Так, прийняли одноголосно рішення президії районної ради про порядок фінансування видатків з районного бюджету у 2014 році, що є дуже нагальним, зазначила начальник фінансового управління РДА; про звернення до Верховної Ради України з проханням денонсувати Угоду між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України («Харківська угода від 21 квітня 2010 року»); про звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України; про забезпечення безпеки громадян та дотримання громадського порядку на території району; про вжиття заходів щодо недопущення несанкціонованого видобутку бурштину на території району; про відповідність посадових осіб їх повноваженням; про координацію діяльності виконавчої влади району; про порядок оприлюднення рішень президії районної ради та забезпечення відео- та аудіо-трансляції її засідань у режимі реального часу в мережі Інтернет; про співпрацю органів місцевого самоврядування з громадськістю; про розміщення на адмінприміщеннях установ та організацій району поруч із прапором України прапора Європи та червоно-чорного прапора боротьби до стабілізації суспільно-політичної ситуації. А от після детального обговорення питання про запровадження мораторію на проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності члени президії вирішили доопрацювати та винести його вже на наступне засідання.