Back to top

Переїхали не з власної волі…

Як молоді пагони, відірвані від родинного дерева, почуваються сьогодні чимало сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або регіонів проведення антитерористичної операції на сході держави.

За статистикою, найбільше тих, хто змушений був покинути обжиті місця, рідні оселі через російську агресію приїхали в нашу область і знайшли прихисток у м. Рівне та Сарненському районі. Нині на Рівненщині перебувають понад три з половиною тисячі вимушених переселенців. Майже третина з них – діти.
Управління праці та соціального захисту населення РДА постійно веде реєстри й облік громадян, які тимчасово переселилися з АР Крим, м. Севастополь, Луганської та Донецької областей.
За станом на 3 березня цього року, в район прибули 72 особи з Харківської, 270 – із Луганської та Донецької областей і 12 - із АР Крим. 22 родини (72 особи) харків’ян тимчасово проживають на території Степанської селищної ради (38 – у Степані, 24 – у с. Грушівка, 10 – у с. Дворець), 49 сімей (109 осіб) переїхали в м. Сарни з районів проведення АТО на сході держави, ще 5 (11 осіб) - із АР Крим. Найактуальнішими проблемами є їх працевлаштування та забезпечення житлом.
З огляду на це, нещодавно в райдержадміністрації відбулося засідання районного штабу, де підбили підсумки роботи з вирішення питань соціального забезпечення переселенців. У ньому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук, в.о. голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук і голова районної ради Микола Драганчук.
На початку засідання вирішили надати слово переселенцям. Так, мешканець міста Стаханов Луганської області Олександр Єфременко порушив питання надання земельної ділянки для індивідуального будівництва в Сарнах або в селах поблизу райцентру, бо працевлаштований тут і планує залишитися жити з сім’єю на Рівненщині. Згодний чоловік і на придбання старої будівлі, яку можна було б відремонтувати. Родина Десятових із Луганська проживає в Сарнах у родичів, тож просить посприяти в придбанні окремого житла. Тому попросили посприяти в цьому. А мешканка з м. Дебальцеве Донецької області Валентина Панасюк, в якої снаряд повністю зруйнував будинок, теж гостро потребує вирішення житлової проблеми. А ще жінка запитала, чи буде виплачена державою компенсація за втрачене майно?
Заступник голови ОДА поцікавився медичним обслуговуванням тимчасово переселених осіб. Вони розповіли, що задоволені ставленням і роботою лікарів. Вислухавши громадян, члени районного штабу продовжили свою роботу. Чи соціально захищені люди, які не з власної волі приїхали на Сарненщину? У своєму виступі голова РДА Ярослав Яковчук повідомив, що управління праці та соціального захисту населення РДА забезпечило надання безоплатної правової допомоги. Місія «Братерство без кордонів» і товариство Червоного Хреста деяким родинам надали продуктові пакети й гуманітарну допомогу. 15 сімей отримують державні соціальні допомоги, 68 пенсіонерів – пенсії, 56 осіб зареєстровані в районному Центрі зайнятості. Вживають заходи щодо забезпечення банківського обслуговування рахунків громадян України - одержувачів державних соціальних допомог та ін. У 2014 році 117 сімей звернулися за призначенням адресної допомоги. Їх виплатили 109 із них на суму 247,4 тис. грн. За станом на 3 березня ц.р. 111 родин отримали адресну допомогу на суму 128,7 тис. гривень.
Нині основні питання вирішили: соціальні виплати оформили, дітей влаштували в садки та школи. Водночас відкритою залишається проблема працевлаштування.
Під час робочої поїздки заступник голови ОДА Олександр Савчук із керівниками району відвідали переселенців, які проживають у санаторії «Горинь», що в селищі Степань.
- Люди тут добрі. Допомагають у всьому, приносять продукти, - розповіла жінка з Дебальцевого. – Ми вже адаптувалися до нових соціальних умов.
- Добробут переселенців залежить не тільки від держави, а в першу чергу від нашої спільної уваги та людяності, - зазначив Олександр Савчук. – Приємно відзначити, що всі родини, з якими вдалося поспілкуватися, задоволені ставленням до них місцевих мешканців і турботою влади. Проблеми та потреби цих родин і надалі залишаються на особливому контролі.
Водночас на засіданні констатували, що це не остання хвиля приїзду в область тимчасово переселених осіб. Тому необхідно зробити перелік об’єктів, незадіяних резервів з тим, щоб за потреби й надалі мати куди розміщувати людей.
Михайло МАЛАФЕЙ.

Новини: 

Схожі матеріали

Коли побачив це дерево поблизу поліклініки вузлової лікарні, зрадів. І одразу завітав до головного лікаря, депутата обласної ради попередніх скликань...
Сарненців уже не один день хвилює проблема, що стосується чистоти довкілля, а саме побудови та введення в експлуатацію цеху термічної обробки...
Тема реконструкції гальванічного відділення механічного цеху під цех термічної обробки цинком металевих конструкцій у ВАТ «Сарненський завод...
Переймаючись чистотою довкілля, станом здоров’я cарненців, а особливо своїх народжених і ненароджених дітей, у серпні 2007 року став учасником...
Від голоду, насилля, невиліковних хвороб, смерті... Тепер до цього переліку можна додати й ігрові автомати. Мешканці району стурбовані тенденцією...