Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Василь Сосюк.
Минулого вівторка в сарненському осередку історії та культури відкрили експозицію ікон, написаних польськими та волинськими художниками.
Захід розпочали вихованці та викладачі Клесівської музичної школи. Класична музика, майстерно виконана скрипалями та співаками, налаштувала присутніх школярів, громадськість на високий лад. Клесівських музикантів змінили сарненські колеги. Катерина Булава, без перебільшення, просто вразила неперевершеним виконанням української народної пісні «Ніч яка місячна».
Директор музею Раїса Тишкевич наголосила, що виставка відбулась завдяки співпраці з консульством Польщі та представила консула Кшиштофа Савінські.
Пан Кшиштоф розповів про співпрацю Спілки художників Волині з консульством і Варшавською спілкою художників, що вилилась у четвертий Міжнародний пленер іконопису на Волині 14-25 липня 2014 року. Серед виставлених образів – православні, греко- та римо-католицькі. Частину ікон, повідомив консул, відправили українським солдатам у зону АТО. А ще сказав, що цьогорічний, п’ятий пленер матиме назву «Святі миротворці».
Головний художник Волині Володимир Марчук розказав про участь у пленері молодих художників, які навчаються у Львівській академії сакрального мистецтва й при написанні ікон дотримувалися технології далеких предків: усі вони виконані на дошках. Раїса Тишкевич доповнила, що пленери відбуваються в с. Замлиння, під опікою римо-католицького священнослужителя Яна Бураса, а перед тим, як приступити до відповідальної роботи, художники моляться.
Приємним сюрпризом для гостей і присутніх став виступ гурту «Мереживо» міського Будинку культури. Заквітчані червоними маками, у червоному намисті, дівчата заспівали запальні українські та польські пісні.
Народний депутат Сергій Євтушок висловив переконання, що новий президент Республіки Польща Анджей Дуда продовжить приязні стосунки з Україною, як і його попередник Броніслав Коморовський, і подякував консулу за надану можливість долучитися до сакрального мистецтва. Світлана Усик, міський голова, додала, що відправка ікон у зону АТО – це дуже символічно, адже материнська молитва здатна захистити солдата, а тим часом на виставці превалює тема материнства – Пресвятої Богородиці.
Начальник відділу культури й туризму РДА Наталія Чорна підсумувала, що вивчення сакрального мистецтва, створеного сучасними художниками, є дуже важливим, і завдання працівників культури – пропагувати його.