Back to top

З легковика та ГАЗ-53 зробив залізного коня

Автор фото Василь Сосюк.

Багато власників приватних селянських господарств хотіли б мати у своїх домоволодіннях міні-трактор, за допомогою якого можна було б обробляти садово-городні ділянки. Проте промислові зразки техніки як вітчизняні, так і закордонні все ще залишаються недоступними для більшості селян, насамперед через їх високу вартість.

Тому багато людей пристосовуються, конструюють трактори власноруч. Житель селища Степань Микола КІНДА самотужки змайстрував ТЗ, використавши старий легковик і причіп від вантажівки.
Про геніальну саморобку чоловік розповідає скромно. Жартома зазначає: «Добре, що сіно йому давати не потрібно». Микола Степанович із селянської сім’ї, тому звик працювати на землі. Багато років трудився в Степанській сільсгосптехніці слюсарем, пізніше токарем, зокрема ремонтував агрегати для двигунів. З технікою завжди був на «ти». Коли ж дві власні автівки віджили своє, вирішив зробити з них щось одне, аби не пропадали запчастини. Так і з’явився диво-трактор.
- Він служить мені вже десять років. Старенький ГАЗ-53, 1973 року випуску, вже не підлягав ремонту, - розповів Микола Кінда. - Тому й використав його для господарських потреб. За три місяці зробив таке диво, бо в селі без техніки ніяк. Коней невигідно тримати. Маємо невеликий шмат поля - до 40 соток, тож обробляти його чи¬мось потрібно.
Власноруч зробленим заліз¬ним конем і оре, і косить, і возить, і садить. Трактор, каже, хоча й старенький, проте надійний, жодного разу не підвів господаря. За весь час Микола Степано¬вич замінив у ньому лише дви¬гун: бензиновий на дизельний. Чоловік сконструював його для потреб своєї сім’ї, однак часто допомагає і рідним, і сусідам. Тепер це найкращий помічник. На перший погляд, транспорт виглядає як кумедний агрегат із незвичайною кабіною, з-під якого лунає дивний звук двигуна. Та, за словами господаря, за потужністю він не поступається трактору, навіть кращий і сильніший. Розвиває швидкість до 30 кілометрів за годину.
Здається, усі вже давно звикли до розповідей про таких народних умільців. Чи не в кожному селі люди власноруч ледь не електростанції монтують, або цілі тепличні комбінати зводять. Але диво-трактор Миколи Кінди захопив тим, що зроблений саме з легкової автівки, тоді як колеса від вантажівки. А такі винаходи нечасто побачиш. Так і хочеться жартома сказати: саме для наших доріг.
Приємно бачити, як сільські винахідники створюють технічні конструкції, здатні працювати з користю. Добрий хазяїн завжди знайде надійний та економний вихід з ситуації. До речі, у Миколи Кінди дуже славна родина. Разом із дружиною благословив у життя двох синів - Юрія та Андрія, та трьох донечок: Віру, Надію, Любов. Діти також залюблені в працю з ранніх літ. І дуже задоволенні винаходом тата. Адже змайстрував його, щоб полегшити їм працю.
Як вижити в селі? Треба працювати. Острів чи яхту не купиш, але на хліб і до хліба – буде. От і вони без діла не сидять, трудяться гуртом. Так навчили батьки.

Новини: 

Схожі матеріали

Щорічно зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка» бере участь у міжнародних і всеукраїнських фестивалях народної та сучасної...
Цими днями в білоруському Бобруйську проходив чемпіонат світу з гирьового спорту серед юніорів, на якому наша землячка, студентка Сарненського...
24 учасники зразкового аматорського хореографічного гурту "Журавка" міського будинку культури "Залізничник" нещодавно повернулися з ІІ Міжнародного...
Указом Президента України № 584/2008 від 26 червня 2008 року «Про відзначення державними нагородами України» за вагомий особистий внесок у розвиток...
В Острозі проходив обласний конкурс професійної майстерності фахівців управлінь праці та соціального захисту населення, задіяних у процесі...