Back to top

У пошуках духовного блага…

Свято-Почаївська лавра - скарб Кременецької землі.
Незрима благодать обіймає душу, коли ступаєш на гору, де височіє святиня. І легко враз стає на душі, і плакати хочеться навзрид. Господи! Спасибі Тобі, що призиваєш, що не даєш душам нашим марніти в гріхах…
З ласки Божої щороку парафіяни Свято-Георгіївського храму села Зносичі на чолі з отцем Анатолієм Чернюком їздять до Почаївської лаври. Цьогоріч паломницьку поїздку організували в день святого Олексія чоловіка Божого. 49 осіб виявили бажання відвідати прославлену Всевишнім землю, приклонитись її святиням.

…День цей видався славним. О сьомій ранку під’їхали до лаври й одразу пішли в Успенський собор, де вже читали акафіст біля чудотворної ікони Почаївської Божої матері. Спершу приклонились Цільбоносній стопі Божої матері. Розміщена вона в тому місці, де у 1240 році Богородиця залишила відбиток своєї ноги, з якого одразу почала струїти вода. І досі б’є, а хто з вірою вживає її, утримують благодатні зцілення. Затим, вистоявши в черзі понад півгодини, приклонились до чудотворної ікони, яка славна дивами вже не одне століття. Люди припадають до неї зі своїми бідами й тривогами, просять Царицю Небесну зцілити тяжкі, часто невиліковні, недуги, вберегти від зла й заздрощів, допомогти у вирішенні матеріальних чи фінансових проблем тощо. І Богородиця допомагає всім, про зцілення досить часто сповіщають братію лаври паломники.
Є в соборі образи й інших святих, ковчеги з часточками мощів угодників Божих. Коли розпочалась Божественна літургія, окремі посповідалися й причастилися Тіла й Крові Христових. Затим поспішили до печерного храму, де перебувають святі мощі преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, які присвятили життя на землі Богу, а після смерті були канонізовані до лику святих. Багато осіб виявили бажання побувати і в печері святого Іова, який за життя здійснював там молитву. Приємно відзначити, що в Почаївській лаврі зустрілися із парафіянами храму Святої Катерини села Катеринівка, які приїхали сюди з настоятелем отцем Сергієм, аби теж збагатити спраглі душі духовними скарбами, пізнати велич і красу Почаївської святині.
Дорогою звідти зносицькі паломники заїхали також на Божу гору, де біля цілющої водойми набрали святої води, відтак побували в печері, з каміння якої капають прозорі крапельки, які називають «Слізьми Божої матері», приклонились святиням і в нещодавно побудованому храмі. Традиційно відвідали й джерело Святої Праведної Анни. Хто бодай раз скупався в цій благодатній купелі, неодмінно приїде ще, бо воістину допомагає цілюща вода при тілесних хворобах і духовних тривогах.
…Не зогледілись, як минув час. Побувавши скрізь, де запланували, додому повертались з особливим духовним піднесенням. Тож від імені парафіян Свято-Георгіївського храму села Зносичі щиро дякую отцю Анатолію Чернюку за організовану поїздку, Руслану Цуману - за надання транспорту, Сергію Кисельову – за тепле ставлення до пасажирів. Нехай добро, яке робите людям, повернеться вам сторицею.

Коментарі

Головне завдання людини -

Головне завдання людини - рятувати свою душу для вічності. Люди тепер часто забувають це головне завдання, що стоїть перед кожною людиною, завдання врятувати свою душу для вічності. Ця думка про порятунок повинна бути головною турботою кожної віруючої людини.

Теофан Затворник указував на те, що людина цілком може досягти спасіння навіть коли живе, йдучи звичайним житейським шляхом. Лише потрібно своє життя наповнити суцільним служінням Богові. Святитель на диво просто це пояснював: «Потрібно тільки дивитися на кожну справу, як на справу, яку ти робиш, перш за все, для Бога, перед Божими усевидющими очима. І так дивися на кожну справу! Чи людина до тебе прийшла, чи зустріч яка, пам’ятай, що це Бог тобі послав цю людину. На твоїй совісті тепер лежить обов’язок до цієї людини віднестися так, як від тебе вимагає закон християнської любові..."

Схожі матеріали

Відродження слави Степанського ярмарку З давніх-давен ярмарок в Україні був місцем масового зібрання людей з товарами для задоволення...

Доля кожної людини цікава по своєму. Тож, мабуть, про багатьох жителів Полісся можна писати цілі книги. Коли завітав до господи родини Ковальчуків,...
Минулого тижня в ДП «Клесівське лісове господарство» розпочали масштабні роботи з посадки лісу, а відтак у краї стартувала Всеукраїнська акція «...
«Діти-сироти при живих батьках» - так кажуть жителі Кузьмівки про Марину й Ярослава Мельничуків, мама яких зникла безвісти, а тато, одружившись...
щиро вірить у таке народне прислів’я сімдесятирічна майстриня–вишивальниця з Любикович, ветеран праці Ніна СКИБАН. Жінка стверджує, що рушник...