Back to top

Перспективи розвитку в Сарненщини є

Автор фото Василь Сосюк.

Минулої середи піднесений настрій панував у кожному куточку районного Будинку культури. А мир, спокій і злагода, які випромінювали своїм виглядом керівники району, передавались усім учасникам урочистого засідання колегії райдержадміністрації, районної ради, трудових колективів і громадськості за підсумками роботи у 2011 році.

Перед його початком кожен мав змогу долучитися до благодійної акції «Врятуй дитині життя», яка проходила у фойє з ініціативи голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука. Організована навчальними закладами виставка-ярмарок приваблювала розмаїттям фарб і кольорів представлених виробів. Серед них вишивки, вироби з бісеру, картини з використанням шкіри, оригамі, український одяг - усе свідчило про неординарний талант педагогів та їх вихованців. У жовтні 2010-го місячну акцію допомоги хворми дітям започаткував голова облдержадміністрації Василь Берташ, і тоді на Сарненщині зібрали 53 тисячі гривень. Цьогоріч у РБК пожертвували 3 тисячі 227 гривень.
У роботі засідання взяла також участь помічник депутата Верховної Ради України Миколи Шершуна Ірина Тимощук. Після урочистого відкриття Анатолій Остапчук підсумував роботу господарського комплексу в минулому році. Варто зупинитись на основних моментах доповіді.
Зокрема економіка району продемонструвала власну здатність до розвитку, а керівники підприємств його забезпечили. Всього за 2011 рік промислові підприємства виробили продукції на загальну суму 375 млн. грн., що майже на 40 млн. грн. більше попереднього. Зростання досягли завдяки діяльності підприємств добувної галузі, машинобудування та обробки металу. Найбільші прирости забезпечили трудові колективи ТОВ «Завод металевих виробів» (Андрій Циганенко) – на 184,6%, ЗАТ «Соснівський гранкар'єр» (Олександр Лисенко)- на 49%, Клесівське кар'єроуправління (Павло Опришко) - на 21,4%, ТОВ «Селищенський гранкар'єр» (Сергій Ткачук) - на 10,4%.
У харчовій галузі стабільно, й головне з хорошою якістю працював «Сарненський хлібозавод» (Олександр Ярмолка). Він щомісячно забезпечував приріст продукції на рівні 14-20%. НДБ «Експорт» (Василь Рибак) підтвердило свій статус виробника якісної продукції серед підприємств деревообробної промисловості, ставши фіналістом Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України», що проходив під патронатом Президента України. У промисловій галузі проводили цілеспрямовану роботу на оновлення основних фондів, впровадження нових технологій, залучення інвестицій у виробництво. Так, у Клесівському кар'єроуправлінні ввели в дію нову дробарку щебеню потужністю 70 м куб. на годину, що дало можливість суттєво наростити обсяги промислової продукції. «Технобуд» на 8,3 млн. грн. освоїв інвестицій в основний капітал. Це є доброю ознакою оздоровлення економіки й дозволяє сподіватись на хороші перспективи соціально-економічного розвитку району в майбутньому.
Зросли також показники прямих іноземних інвестицій в економіку району, а це 12,7 млн. дол. США, що дозволило збільшити зовнішньоторговий оборот товарів і географію економічних зв'язків. Підприємства експортували продукцію у 21 країну світу. Стан розвитку підприємств малого бізнесу найкраще характеризують надходження до Державного бюджету, які зросли в 3,2 раза й становили 9,6 млн. грн. Обсяг надходжень до місцевого бюджету збільшився на 57% (12,4 млн. грн.). А загальна частка податкових надходжень від діяльності підприємств малого бізнесу до бюджетів усіх рівнів зросла до 19,5% (10,3 - у 2010-ому).
Найбільшими будівельними проектами минулого року були школа в с. Тинне, будівництво підвідного газопроводу до Чемерного, капітальний ремонт понад 43 км комунальних доріг, відновлення роботи дитячого садка в Коросту, будівництво водопроводу до села Пугач. Найбільші обсяги будівельних робіт (10,7 млн. грн.) виконало ТОВ «Західметал» (Олег Жошко). Завершили наймасштабніше за останнє десятиліття коригування законодавства у сфері будівництва. Кількість дозвільних і погоджувальних процедур для інвестора з 32 зменшилася до 9 кроків, відбулося скорочення витрат часу з їх проходження (з 416 до 60 днів), а також переліку необхідних документів для початку будівництва.
Діюча система транспортних сполучень забезпечила виконання покладених на неї обов'язків. Автобусними маршрутами перевезли понад 1,6 млн. пасажирів. Значний обсяг робіт виконали і з розширення діючої мережі електрозв'язку. У минулому році відремонтували 630 км кабельних ліній, 143 - повітряних. Сарненська дільниця ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго» з метою забезпечення належної якості електропостачання в цьому році передбачає реконструкцію й будівництво трансформаторних підстанцій у місті Сарни, селах Кам'яне-Случанське, Іванівка, Карпилівка.
Аграрний комплекс також працював із приростом продукції у 6,5%. Всі категорії господарств загалом її виробили на понад 203 млн. грн. Отримали 40 тис. тонн молока, 5,3 тисячі тонн м'яса, понад 41 млн. шт. яєць. Найбільший приріст сільськогосподарської продукції забезпечило СГПП «Степанське» (Василь Гнатюк): майже у 2 рази збільшили виробництво молока, на 33% - поголів'я корів. У 2012 державним пріоритетом оголошено підтримку дрібних сільгоспвиробництв, обслуговуючих кооперативів.
Продовжувалось оформлення й отримання державних актів на приватизовані присадибні земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Їх кількість зросла майже до 49%. А найбільше оформили в Костянтинівській сільській (97%), Сарненській міській (82), Клесівській селищній (77), Немовицькій (59 відсотків) сільській радах. У всіх населених пунктах провели нормативну грошову оцінку землі у 2003-2009 роках. Однак у минулому відповідно до Регіональної програми потрібно було зробити її повторно. Показовим є приклад міської ради, в бюджет якої після повторної нормативної грошової оцінки від плати за землю надійшло коштів у 3,7 раза більше.
Підвищення енергоефективності й енергонезалежності є одним із ключових завдань не лише району, але й усієї країни. Заходи, які провели з економії паливно-енергетичних ресурсів лише в бюджетній сфері, дали можливість зекономити 360 тис. грн. Їх направили на вирішення інших соціально важливих проблем. У тих будинках, де створили поки що нечисленні об'єднання співвласників, утеплюють підвали, міняють двері та вікна на сходових клітках, проводять інші роботи з ефективного використання енергоресурсів. Люди зрозуміли: якщо вони хочуть жити як у Європі, то повинні ощадливо використовувати воду, газ, електроенергію у своїх будинках, так само дбати про екологічну чистоту навколишнього середовища.
У минулому році отримала дальший розвиток сфера торгівлі, громадського харчування й побуту. Лідерами цієї галузі залишаються Сарненська райспоживспілка (Віктор Красько) та її споживчі товариства, які, працюючи в конкурентному середовищі, забезпечили в сільській торговельній мережі асортимент товарів і ціни на них на рівні міських закладів: ТзОВ «Північ-Центр» (Ігор Голяка), «СамМаркет» (Олег Новоросюк), торгові центри «Вопак» (Юрій Бобровський), «Ната» (Олександр Макарицький), «Наш дім» (Ігор Наумович), готельно-ресторанний комплекс «ДАлОС» (Олег Скринніков), кафе «Журавлина» (Емзарі Ценадзе), «Хуторок» (Галина Цицюра).
Бюджет району з власних доходів загального фонду виконали на 100,7%, перевиконання становить понад 410 тис. грн. Платниками податків були 790 суб'єктів підприємницької діяльності юридичних і 3084 фізичних осіб. Найбільше сплатили до бюджетів усіх рівнів ДП «Сарненський лісгосп», ТОВ «Технобуд», ДП «Клесівський лісгосп», ТОВ «Північ-Центр ЛТД», ТОВ «Вирівський кар'єр», фірма «Журавлина». Хотілося б, щоб у цьому році таких потужних платників податків було значно більше, зауважив голова РДА Анатолій Остапчук.
У галузі молодіжної політики райдержадміністрація проводила заходи, пов'язані з навчанням, працевлаштуванням та організацією дозвілля молоді. На програму відпочинку, оздоровлення дітей з районного й обласного бюджетів було виділено майже 115 тис. грн., що дало можливість оздоровити 7665 дітей, у тому числі 126 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Підтримали 2769 подань на присвоєння почесного звання «Мати-героїня», і 449 жінок його отримали. Внаслідок реалізації заходів державної Програми підтримки материнства й дитинства в районі, як і в цілому на Рівненщині, зберегли позитивну динаміку народжуваності. Природний приріст минулоріч становив 835 чол. Всього на початок року на Сарненщині проживає 101375 чоловік.
Найбільшою спортивною подією року безперечно можна вважати перемогу футбольного клубу «Маяк» у Кубку області серед дорослих команд і юнацького у чемпіонаті області з футболу. Крім того, спортсмени здобули призові місця у Всеукраїнських змаганнях: баскетбольний клуб «Будсервіс» (Анатолій Рудковський) - II місце серед команд І ліги у чемпіонаті України та І місце в західному регіоні. На чемпіонаті України з греко-римської боротьби юнаки посіли II і III місця. У 25 спортивних турнірах на обласному рівні сарненці завоювали 5 перших, 10 других й 11 третіх місць.
Предметом особливої гордості району є багаторічні спортивні досягнення фізкультурно-спортивного клубу для інвалідів «Повір у себе» (Олександр Цицюра): одна золота і дві бронзові медалі з пауерліфтингу на чемпіонаті України, 12 золотих, 8 срібних і 3 бронзових - на обласних змаганнях. Спортивна діяльність міського клубу є хорошим прикладом для інших об’єднань територіальних громад. 2012 рік оголошений в Україні Роком спорту й здорового способу життя. І щоб ці слова були наповнені конкретними справами, направленими на оздоровлення якомога більшої кількості людей, влада взяла на себе зобов'язання розпочати будівництво сучасного спортивного комплексу в Сарнах.
Незважаючи на те, що 2011-ий був надзвичайно складним у виконанні різноманітних соціальних програм, населенню району виплатили 537,4 млн. грн. пенсій, допомог і компенсацій, що на 67 млн. грн. більше, ніж у попередньому році. Колективи управлінь праці й соціального захисту населення та Пенсійного фонду працювали в надзвичайно напруженому режимі, бо на цей період прийшлося впровадження пенсійної реформи, яка зачіпає інтереси понад 25 тис. жителів краю. Тому перед органами влади стоїть завдання - впровадити дієву та справедливу систему адресної соціальної допомоги. Як наголосив Президент України Віктор Янукович: «Країна - не казарма, де всі отримують трохи й порівну. Кожен має відчути, що держава піклується саме про нього й про його родину, а допомога має бути справедливою та добре прорахованою». Саме над вирішенням цих завдань працюватимуть органи влади й усі платники страхових внесків до соціальних фондів цьогоріч.
Упродовж минулого року послугами районної служби зайнятості скористалися 5409 незайнятих трудовою діяльністю громадян (статус безробітного мали 4175 осіб). Соціальні послуги РЦЗ надавав і працюючим особам, які бажали змінити місце роботи, молоді, яка навчається, членам особистих селянських господарств та іншим групам населення.
Дальшого розвитку набув і благодійний рух. Це засвідчили благодійні акції «Врятуй дитині життя» зі збору коштів для лікування онкохворих дітей. З ініціативи райдержадміністрації для лікування дитини з багатодітної сім'ї, встановивши благодійні скриньки в торговельних закладах, зібрали понад 26 тис. грн. Це дало можливість тисячам жителів району продовжити кращі традиції милосердя. До Всесвітнього дня донора райдержадміністрація започаткувала щорічну акцію колективної здачі крові. І хоча її підтримав лише райвідділ міліції, Анатолій Остапчук висловив упевненість, що в цьому році в ній візьме участь значно більше людей.
Запобігаючи надзвичайним ситуаціям, оперативно-рятувальні служби району виїжджали 130 разів за сигналом «Тривога», з них 73 - на ліквідацію пожеж, під час гасіння яких врятували 2 людини. За цей період знешкодили 28 артилерійських снарядів, 2 авіаційні бомби, 3 ручні гранати, 5 мінометних мін, 1024 набої часів Другої світової війни. Великим досягненням стало вирішення проблеми утилізації непридатних і заборонених до використання пестицидів, понад 23 тонни яких вивезли за межі району, на що використали майже 500 тис. грн.
Освітні заклади виконують покладені на них завдання - виховання та навчання дітей і учнівської молоді. Робота організована у 12 освітніх округах. Крім того, працювали експериментальні лабораторії, вживали заходи щодо створення належних умов для здобуття якісної освіти дітьми. Лідерами галузі визнали НВК «Школа-колегіум» (Ніна Тіткова), Сарненську гімназію (Тамара Шепель), економіко-правовий ліцей «Лідер» (Тамара Колоїз), ЗОШ № 2 м. Сарни (Вікторія Федорович), Немовицьку (Оксана Новак), Костянтинівську (Галина Корень) та Орлівську (Світлана Рибнік) ЗОШ.
Майже 72% випускників показали достатній і високий результат під час зовнішнього незалежного оцінювання. Із 44 науково-дослідницьких робіт, які представили на обласний конкурс, 20 одержали призові місця, 2 - на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. А вихованець Сарненської гімназії здобув бронзову медаль на міжнародній олімпіаді з наук про Землю в Італії. Ці досягнення яскраво характеризують не лише здібності вихованців шкіл, але й рівень роботи педагогічних колективів.
Галузь охорони здоров'я найкраще характеризує той факт, що 47 фельдшерсько-акушерських пунктів пройшли акредитацію і 5 із них отримали вищу категорію, 20 - першу і 22 - другу. У хірургічному відділенні райлікарні впровадили методику малоінвазивних хірургічних втручань за допомогою лапараскопа. Проведені перші 25 операцій вже показали значний лікувальний і економічний ефект. При всіх складнощах бюджетного фінансування охорона здоров'я залишається пріоритетним напрямком у розвитку району. «Будемо робити все для того, щоб діючі медичні стандарти не зменшилися, а умови лікування хворих і надалі покращувалися», - запевнив Анатолій Миколайович.
Районний огляд-конкурс культурно-дозвіллєвих комплексів показав як зростання художнього рівня, так і чисельності учасників організованих форм дозвілля. Провідні колективи художньої самодіяльності гідно представили аматорське мистецтво Сарненщини на обмінних концертах у містах Березне й Костопіль, відзначені преміями першості на Всеукраїнських фестивальних, конкурсних програмах у містах Київ, Вінниця, Прилуки, Севастополь, Рівне. Успішно продовжується програма створення комп'ютерних центрів на базі публічно-шкільних бібліотек. Нині відкрито 5 центрів з безкоштовним доступом до мережі Інтернет у селах Немовичі, Костянтинівка, Цепцевичі, селищах Клесів, Степань, у центральній районній і дитячій бібліотеках.
Основною формою взаємодії з органами місцевого самоврядування були виїзні засідання колегії райдержадміністрації, де поряд з виконанням контрольних функцій, вирішували багато поточних і перспективних питань повсякденного життя територіальних громад. Відбулися вони на територіях Тинненської, Вирівської, Чудельської, Кам'яне-Случанської, Ремчицької, Стрільської, Люхчанської, Любиковицької, Коростської, Кричильської, Костянтинівської рад і засвідчили організаційну та фінансову спроможність їх керівників вирішувати поставлені завдання, утримувати в нормальному стані соціальну та житлово-комунальну інфраструктуру. Анатолій Остапчук навів приклади співпраці територіальних громад, громадських організацій із європейськими структурами. Так, на території 6 рад у попередні роки реалізовували 6 проектів у рамках Проекту Євросоюзу і ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» загальною вартістю 1,5 млн. т грн. Підписали такі угоди Тинненська, Тутовицька, Костянтинівська та Ремчицька територіальні громади. Наслідком співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Чорнобильським фондом відродження та розвитку, Світовим банком, Агенцією регіонального розвитку Рівненщини, обласною організацією «Комітет виборців України» стала реалізація ще 11 проектів.
У 2011 делегації Сарненщини відвідали Хорватію, Швецію, Польщу, Білорусь. Досвід, який там практикується у вирішенні багатьох питань, сьогодні хвилює й наше суспільство. Хороші напрацювання має міська рада, яка організовує обмінні візити дітей і молоді, спортивні турніри й інші заходи, які сьогодні вміщує термін «народна дипломатія». Іноземні делегації з Польщі, Білорусі, Японії, які побували на Сарненщині, змогли переконатися, що українці хочуть змінити й змінюють своє життя на краще.
Звісно, можна по-різному оцінювати роботу органів влади на районному рівні і на місцях. Плюси та мінуси можна віднайти в будь-якій справі. Але якщо говоримо про інтегрований результат минулого року, який складається з багатьох більших чи менших подій і повсякденних справ, то в цілому він є позитивним. І за це голова РДА Анатолій Остапчук висловив вдячність трудовим колективам, платникам податків, працівникам малого й середнього бізнесу, депутатам, усім, хто більшою чи меншою мірою долучився до виконання завдань Програми соціально-економічного розвитку Сарненщини. «Ми обов'язково досягнемо потрібних результатів, якщо кожен буде усвідомлювати свою частку спільної відповідальності за долю країни, регіону, за успішність та ефективність подальших змін, за самопочуття та добробут кожного працівника трудового колективу, кожної родини», - переконаний Анатолій Остапчук.
Голова районної ради Микола Драганчук, проаналізувавши депутатські запити й звернення, прийшов до висновку, що в основному вони стосувались вирішення питань соціально-економічного розвитку та делегованих повноважень районної ради. Зокрема будівництва й ремонту доріг, електрифікації вулиць, газифікації сіл тощо. Серед доручень виборців, які найчастіше звучать для депутатів районної ради, керівників територіальних громад, є, насамперед, будівництво й капітальний ремонт шкіл, інших соціальних об’єктів і використання з цією метою місцевих будівельних матеріалів, налагодження транспортного сполучення, ремонт електроліній, надання якісної електроенергії, працевлаштування за рахунок створення нових робочих місць, безкоштовне лікування громадян пільгових категорій, земельні питання. Отже, всі зусилля виконавчої та представницької гілок влади в районі, сказав Микола Миколайович, мають бути спрямовані на вирішення саме цих проблем. А серед пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку району у 2012 році - виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво загальноосвітніх шкіл у селах Цепцевичі на 1100 учнівських місць, Чабель - на 320 і № 6 м. Сарни - на 1000 учнівських місць. Звісно, це далеко не повний перелік питань, які потребують першочергового вирішення. Засвідчив свою повагу та вдячність за розуміння і дії керівникам усіх рівнів і депутатам райради, які думають перш за все про позитивний результат для жителів району, а не про свої політичні чи власні амбіції.
Вирівський сільський голова Юрій Солтис у своєму короткому виступі зосередив увагу на розвитку громади як складової частини суспільства. На думку Юрія Петровича, громада не готова брати на себе відповідальність за свій розвиток. Економічний ріст і фінанси є основним підгрунтям, яке може забезпечити будівництво сучасних шкіл і дитячих садочків, спортивних споруд тощо.
Голова правління райспоживспілки Віктор Красько відзначив позитивні зміни, що відбулися в споживчій кооперації району та кожній кооперативній організації. Зокрема, не лише підвищили культуру продажу товарів і обслуговування населення, а й змінився зовнішній і внутрішній вигляд закладів, збільшилась їх торговельна площа, провели повну чи часткову заміну технологічного обладнання, покращили умови праці. «Сьогодні, - сказав Віктор Григорович, - навіть у найвіддаленіших селах з найменшою кількістю населення наявний асортимент товарів нараховує 1,5-2 тисячі назв». Райспоживспілка займає лідируючі позиції в області. Лише ЗВП «Таврида» виробило промислової продукції понад 6,6 млн. грн. А продукцію під торговою маркою «Riсos» кооператорів Сарненщини знають не лише в районі, а й області. В минулому році працівники кооперативного підприємства «Комбінат громадського харчування» взяли участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності. У номінації «Кращий кухар споживчої кооперації України» зайняли призове третє місце, що свідчить про високу кухарську кваліфікацію кадрів.
Директор ТзОВ «Сарненський завод металевих виробів» Андрій Циганенко проаналізував роботу підприємства в минулому році в порівнянні з 2010-им. Так, товарної продукції виробили на 86 млн. грн. (46 - у 2010-ому), тож приріст виробництва становить 93%. Чисельність працівників також зросла з 325 до 414. Наприкінці 2011-ого завод пройшов сертифікацію на відповідність як продукції, так і системи виробництва вимогам стандарту. За результатами відповідної перевірки отримав Міжнародний сертифікат якості, який підтверджує правильність обраного шляху на модернізацію та розбудову підприємства. Адже продукція ТзОВ «Сарненський завод металевих виробів» експортується в Росію, Білорусь, Грузію, Німеччину, Естонію, Афганістан, Туркменію та ін. Андрій Володимирович назвав основні її види, подякував працівникам, які щодня бачать результат своєї праці. Інвестиції в нове обладнання з обробки металів на суму майже 6 мільйонів гривень дозволять збільшити виробництво товарної продукції при достатній кількості замовлень майже у 2 рази. Андрій Циганенко схвально відгукнувся про курс Уряду на чолі з Президентом України, який обмежує використання іноземної продукції в проектах, що втілюються в державі, даючи змогу розвиватися вітчизняним виробникам. Тож основним принципом роботи заводу є сучасне виробництво, соціально орієнтоване на громаду. Як свідчення цього, директор ТзОВ навів конкретні приклади як покращання умов праці та відпочинку працівників, так і чималу підтримку в реалізації низки соціальних проектів.
З повагою учасники урочистого зібрання слухали Олександра Сидорчука, директора ТзОВ «Сарниагробуд», ДП «Будсервіс», як одного з найстарших і шанованих працівників. Олександр Антонович відзначив мудрість і авторитет керівників району, які, відкинувши політичні амбіції, об’єднались заради блага жителів Сарненщини. Розповів і про здобутки свого підприємства, що робить внесок у розбудову інфраструктури краю. Зокрема збудовані сільські клуби в селах Рудня, Довге, Федорівка, низка котелень. Щирими оплесками зустріли присутні повідомлення про нагородження Олександра Сидорчука Указом Президента України ювілейною медаллю «20 років Незалежності України» за багаторічну сумлінну працю в будівельній галузі та будівництво об’єктів соціальної сфери Сарненщини.
Помічник начальника з питань взаємодії з органами виконавчої влади, засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю управління Міністерства надзвичайних ситуацій в області Віктор Козак за дорученням начальника обласного управління мав за честь виконати дуже приємну місію. Зачитав наказ міністра МНС України Віктора Балоги, згідно з яким за значний внесок у забезпечення належних умов для функціонування територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту й здійснення профілактичної роботи щодо виникнення надзвичайних ситуацій на території району нагородили найвищою заслуженою нагородою МНС, почесною відзнакою голову райдержадміністрації Анатолія Остапчука.
Помічник депутата Верховної Ради України Миколи Шершуна Ірина Тимощук передала від нього слова вітання та квіти. Народний депутат висловив віру, що спільними зусиллями Сарненський район, перлина краю, розвиватиметься й далі, а добробут громадян лише зростатиме. Вручила також подарунок і подяку Миколи Шершуна начальнику відділу культури й туризму РДА Наталії Чорній за розвиток талантів і культури Сарненщини.
Не залишились осторонь і голови райдержадміністрації та районної ради Анатолій Остапчук і Микола Драганчук. Спільним розпорядженням за підсумками виконання Програми соціально-економічного розвитку району у 2011 році відзначили кращих із кращих. Нагородили почесними грамотами та вручили квіти й пам’ятні подарунки трудовим колективам. Серед них ТзОВ «Сарненський завод металевих виробів» (Андрій Циганенко), ТзОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (Олександр Ковальчук), ДП «Сарненське лісове господарство» (Сергій Белеля), ДП «Клесівське лісове господарство» (Михайло Ониськевич), ТзОВ «Вирівський кар’єр» (Мартін Шорш), ПП «Платон» (Іван Тотовицький), приватний підприємець Руслан Цуман, ТзОВ «Західметал» (Олег ЖОшко), СГПП «Маяк» (Ігор Остапчук), «Случ» (Петро Євтушин), «Степанське» (Василь Гнатюк), приватний перевізник Вадим Пупко, КП «Трудівник» (Леонід Пограничний), райспоживспілка (Віктор Красько), хірургічне відділення КЗ «Сарненська ЦРЛ» (Ярослав Романюк), Кричильська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (Валерій Якимець), ФАП села Бутейки (Марія Кокора), Сарненська ЦРБ (Наталія Мамонець), Будинок культури села Корост (Ніна Коротчук), районна організація профспілки працівників культури (Марія Біжнюк), НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Ніна Тіткова), Любиковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів (Сергій Саванчук), ДНЗ № 6 «Казка» м. Сарни (Лариса Павленок), ВПУ-22 (Володимир Городнюк), ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» (Микола Морозюк), Вирівська сільська рада (Юрій Солтис), Клесівська селищна рада (Віктор Буйний), Сарненська міська рада (Сергій Євтушок).
Найщиріші вітання лунали зі сцени і від учасників художньої самодіяльності, яких один за одним представляли ведучі Наталія Бенцал і Віктор Яцута. Щиру пісню, загальний танок, гармонійне звучання мелодії дарували Тетяна Юрцевіч і Жанна Ковлєва, переможці та володарі призу глядацьких симпатій VІІІ фестивалю творчої молоді «Мистецтво молодих» Людмила Мартинюк, Яна Гриневич, Сергій Абрамович і Дмитро Зозюк, Любов Сорока, Олеся Савіна, Юлія Солодка, Аліна Ніколайчук та Ігор Борисюк, Оксана Куць, володар гран-прі десятого міжнародного молодіжного фестивалю «Мистецькі барви» (Прилуки), лауреат п’ятого Міжнародного дитячо-юнацького хореографічного фестивалю-конкурсу «Містерія танців» (Київ), дипломант 2 ступеня в номінації «Народний танець» Міжнародного фестивалю-конкурсу «Бегущие по волнам» (Євпаторія), 1 та 2 ступенів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Зоряна осінь» (Київ), срібний призер Всеукраїнського телеконкурсу молодих естрадних виконавців України (прем’єр-ліга міста Рівне) зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка» міського БК «Залізничник» (керівник Сергій Галушко), викладачі Сарненської державної дитячої музичної школи Ірина Довгалюк і Тетяна Дячук та народний аматорський оркестр народних інструментів школи під керівництвом Дмитра Августовського, вокальний ансамбль «Родина» села Бутейки, солісти якого у червні 2011-го стали дипломантами І ступеня третього Всеукраїнського фестивалю-конкурсу автентичних колективів у Вінниці на приз Гната Танцюри (керівник Галина Давидюк), переможці обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» гурт «Вояж» районного Будинку дітей і молоді (керівник Михайло Володько.
Насамкінець усі аматори сцени виконали гімн Сарненщини. Чесно кажучи, не хотілося залишати залу. Ще раз висловити слова вдячності людям, чиї досягнення не просто вимірюються сухими арифметичними цифрами. За ними – їх самовідданна, а часто й жертовна праця в цеху чи на сцені. З приводу останньої, то, якщо двома словами, було інтелігентно й красиво - від сценічних майстерності, культури, образу учасників до вибору репертуару творів, які звучали. Перефразувавши відомий вислів, скажу: якщо лунає пісня, то буде й хліб.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

(Звітна доповідь голови районної ради про діяльність за період з травня 2007 по червень 2008 рр.) У відповідності до пункту 17 частини 6 статті...
На календарі - зима. Утім, мине небагато часу й на футбольних полях знову завирують спортивні пристрасті. Наразі ж прийшов час підбити підсумки...
Нещодавно в РБК відбулась нарада за участю керівників РДА, сільських і селищних рад, їх депутатів, на якій розглянули виконання Програми соціально-...

Зазвичай по закінченню Всеукраїнського місячника милосердя, по збору продуктів харчування для населення Закарпаття, яке постраждало від повені...

Колектив ДП «Сарненське лісове господарство» переміг у трудовому суперництві серед підприємств і організацій Рівненського обласного управління...