Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Василь Сосюк.
Інтелігентна, витончена, цілеспрямована – це про Руслану АРТЕМЧУК, завідувачку відділом автоматизації бібліотечних процесів Сарненської центральної районної бібліотеки, Жінку року-2010 у номінації «Жінки – працівники культури, творчих професій».
Спілкуватися з Русланою - саме задоволення: освічена, ерудована, начитана. Певно, саме таким і має бути сучасний бібліотекар, якщо хоче йти в ногу з часом. Руслані Артемчук це вдається на відмінно. Приміром, саме вона була керівником проекту «Талант, який повторити неможливо», з яким колектив ЦРЛ узяв участь у всеукраїнському конкурсі «Читаю я – читає вся моя сім’я». Проект побудували на творчості знаменитого земляка Леоніда Куліша. Неординарні напрацювання Руслани та її колег не залишили байдужим прискіпливе журі й на обласному рівні посіли перше місце. Відповідно роботу сарненських бібліотекарів надіслали в столицю. Приємно, що в Києві на тлі іменитих суперників творчий доробок полісянок таки помітили й присудили «бронзу».
Та це не єдина заслуга Руслани. Разом з колегами брала участь у програмі «Бібліоміст», писали проект на тему: «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Склали його настільки вдало, що виграли грант, у рамках якого район отримав 15 комп’ютерів. Їх встановили в Костянтинівській, Немовицькій, Клесівській бібліотеціх для дорослих. Адже вимоги до приміщення дуже суворі. І тут Руслана Артемчук не шкодує гарних слів на адресу сільських голів, які за місяць зробили відповідні ремонти зі встановленням грат на вікнах, облаштуванням вентиляцією. Зате зараз, коли підключили Інтернет, від бажаючих попрацювати на комп’ютері немає відбою.
- Наш відділ також надає безкоштовний доступ до Інтернет. Хто найчастіше звертається? Звісна річ, студентство, школярі. Допомагаємо їм у пошуку рефератів, повідомлень, створенні різноманітних презентацій. Звертаються до нас і підприємці, яким потрібно через Інтернет обмінятися інформацією чи здійснити оборудку. Часті гості – пенсіонери, які не можуть дозволити собі комп’ютер з доступом до всесвітньої павутини. Чим займаються? Спілкуються через Інтернет з дітьми, які живуть за кордоном, наприклад у Канаді. Адже нову техніку отримали в комплекті з веб-камерами, обладнаними скайп-зв’язком, завдяки чому співрозмовники можуть бачити один одного. А ще співпрацюємо з сільськими бібліотеками, підшуковуємо матеріали і для вчителів, і для школярів. Але ж, віддаючи належне новітнім технологіям, не забуваємо про споконвічне джерело знань – книгу. Отож влаштовуємо виставки, презентації нових творів місцевих авторів.
Свого часу Руслана закінчила факультет документальних комунікацій і менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету, опанувала спеціальність книгознавство, бібліотекознавство, бібліографія. Тож міцні знання плюс самоосвіта допомагають на високому рівні проводити форуми в режимі он-лайн, яких у відділі автоматизації бібліотечних процесів відбулося вже три й під час яких ішов активний обмін думками щодо роковин соборності, інтеграції інвалідів у суспільство, дитячої злочинності.
Плідна праця потребує чимало часу, проте Руслана Артемчук скрізь встигає: виховувати доньку, обслуговувати відвідувачів, стежити за новинками у сфері книгознавства. Катруся навчається в сьомому класі НВК «Школа-колегіум» м. Сарни, захоплюється бісероплетінням, її роботи виставляли в Будинку дітей і молоді. Що тут сказати? Яке коріння, таке й насіння.