Back to top

У Тинному визначили пріоритети

img-862.jpg

Фото автора

Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради. Першою з них стала дільнична лікарня. Головний лікар Анатолій Речун показав палати та кабінети, розповів про особливості функціонування медустанови, що обслуговує понад 8 тисяч жителів трьох сіл. На стаціонарі місця не пустують, бо хворі віддають перевагу цій лікарні, а не районній: ближче, та і якість лікування не гірша. Нещодавно придбали прилад для визначення рівня цукру в крові, пересувну стоматустановку тощо. У приміщеннях провели ремонт, однак є господарські проблеми.

Відрадно, що демографічна ситуація в селі поліпшується: за минулий рік населення збільшилось на 64 чоловіки. Є сучасний дитсадок, але там нині навчаються учні молодших класів, бо гостро бракує приміщень у ЗОШ І-ІІІ ступенів. Маленькі школярі поетичною композицією привітали гостей з райцентру, а директор Любов Шутько ознайомила з роботою освітнього закладу, умовами перебування дітей, наголосила на потребі поліпшити водопостачання й опалення. Члени колегії вирішили, що пріоритетним є перше, відтак до осені буде прокладено водопровід. Наразі понад 70 малюків перебувають у черзі на відвідування дитсадка. Голова РДА Петро Рухер укотре запевнив освітян, що й надалі робитиме все, аби нова школа постала в Тинному. Орієнтовна вартість будівництва майже 23 мільйони гривень, і ці кошти з державного бюджету мають бути виділені, адже в селі є 1070 дітей шкільного віку. А в нині діючому старому приміщенні, що має архітектуру кінця ХІХ століття, збудоване колись місцевим паном Петром Мазовецьким, можна буде відкрити краєзнавчий музей. Члени колегії оглянули старовинну будівлю, класи, кімнату-музей історії села, спілкувались з педагогами. Вчителі подякували голові РДА за сприяння в підключенні до мережі Інтернет, а той дав рекомендації щодо правильного користування ним з виховної та навчальної точок зору.

І в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, де також побували учасники виїзного засідання колегії РДА, теж є низка нерозв'язаних проблем, про що говорила директор Марія Самойлик. Спільно визначили, до яких треба братися насамперед. Зокрема реконструювати застарілу котельню, замінити вікна. Керівник Тинненського лісництва Сарненського лісгоспу Василь Трохимчук висловив вдячність школярам і їх наставникам за активну участь у примноженні зеленого багатства краю. Позаяк діти допомагають висаджувати дерева, збирають насіннєвий матеріал, а при школі діє невелике шкільне лісництво.

Тинне славиться сільгосппідприємством "Случ" - одним із найкращих у районі й області. Його керівник, депутат райради Олексій Хомич гостинно прийняв членів колегії РДА та детально поділився передовим досвідом у галузі тваринництва, зокрема із розведення елітної худоби молочного напрямку. А ще розповів, що її доглядають з використанням нових європейських технологій, запозичених на спеціальних семінарах за участю закордонних фахівців. На території тракторної бригади Олексій Хомич наочно показав, якою технікою поповнилось господарство, розповів про пріоритети його розвитку.

Щодо торговельного обслуговування жителів Тинного, то магазинів вистачає. Нещодавно відкрився і перший маркет місцевого споживчого товариства, де пропонують покупцям кілька тисяч найменувань товарів. А біля сільського Будинку культури учасники заходу побачили, як місцеві безробітні задіяні на громадських роботах. Про здобутки та проблеми розповіла директор культосвітнього закладу Леся Омельковець. Напередодні тут облаштували тренажерний зал, де молодь матиме змогу займатися спортом. Гості теж спробували. І залишились задоволеними.

Теоретична частина колегії відбувалась у сільській раді з участю низки керівників районних і місцевих установ та організацій, депутатів сільради. Петро Рухер проаналізував роботу виконкому, відзначив позитивний досвід із наведення порядку на території села, підтримки патріотичних традицій громади. Висловив захоплення виробничими досягненнями СГПП "Случ", запропонував поширити його досвід. А ще пообіцяв сприяння районної влади у фінансуванні об'єктів соціальної сфери Тинного. Зокрема на добудову Будинку культури з районного бюджету виділять половину необхідних коштів за умови, що інша половина буде з місцевого.

Сільський голова Олександр Шмалюх доповів про роботу виконкому за минулий рік і плани на наступний. Зробили багато добрих справ із благоустрою села: відремонтували дороги на 4 вулицях, спорудили ЛЕП 0,4 кВ, збудували топкову для дитсадка, проклали 4,8 км газопроводу тощо. Однак необхідні ще кошти на газифікацію, встановлення нової ЛЕП, проведення меліоративних робіт на трьох вулицях, облаштування ринку.

За матеріалами виїзного засідання колегії голова РДА видав розпорядження, в якому перелічені першочергові заходи з подальшого покращання стану справ у селі.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Велелюдно було того дня в місцевому сільському клубі: жителі Чудля, Зарів'я, Дубняків прийшли послухати про роботу виконкому сільради з виконання...
Минулої п’ятниці відбулася чергова дев’ятнадцята сесія районної ради. На розгляд було внесено шістдесят дев’ять питань порядку денного - найбільше з...
У селі, де функціонують ЗОШ І-ІІІ ст., ФАП, відділення зв’язку, торгові заклади та СГПП «Маяк», стрімко зростає динаміка народжуваності, тому ці...