Опубліковано СН
У ремчицького хлопця Богдана в житті все було по-справжньому – школа, СПТУ-21, де закінчив курси водія і отримав категорію «С», півтора року служби в автомобільних військах при Харківському військовому університеті.
Після армії вступив до Рівненського економіко-гуманітарного інституту на факультет фізкультури й спорту. Навчався і працював у школі в рідному селі вчителем фізкультури й ДПЮ, й одночасно – тренером тхеквондо в ДЮСШ. У 2008-ому з’явилась можливість перейти на повну ставку в Яринівську ЗОШ І-ІІ ступенів і продовжити працювати тренером карате. У Богдана Брижа одинадцять кубків різного рангу. Щороку бере участь у відкритій першості з окінавського годзю-рю карате-до і в боротьбі за кубок, відкритому турнірі повноконтактних поєдинків Bushi-do. Має 1Дан (чорний пас) з окінавського годзю-рю карате-до. Брав участь у чемпіонаті, кубках, відкритому турнірі, має перше місце у своїй категорії Bushi-do та призові в чемпіонаті. Пишається Богдан Павлович своїми вихованцями. Неодноразово ставали призерами Тетяна Белаш, Василь Дубовець, Андрій Нагородний, Віталій Гриневич, Максим Місонець, Максим Гребєнніков, Богдан Нікітчук, Наталія Мацелик, Едуард Дубовець, Антон Параниця. Так, одна з перших учениць Тетяна Белаш, в якої коричневий пас, має чимало досягнень. Є переможцем і призером у своїх категоріях на чемпіонатах України. У чемпіонаті Європи – третє місце та бронзова медаль у розділі ката, цілий список обласних нагород.
Учитель і тренер Богдан Бриж навчає й навчається сам. Захоплення юності, яке переросло в серйозну роботу, підтримує дружина Тетяна, вчитель української мови та початкових класів Яринівського навчального закладу. Хоча міжнародні семінари не з дешевих для вчительського бюджету, Богдан прагне їх відвідувати. Саме на одному з них, який проходив в Одесі, був проатестований на чорний пас. А проводив його 9Дан Сенсей Терроу Чінен. Не забуває майстер свого вчителя, з яким познайомився ще в інституті, - Анатолія Гірака. Анатолій Митрофанович запросив хлопця відвідати його секцію, і з того часу залишився в нього, як учитель, завдяки якому одержав чорний пас. Навчальний посібник для студентів «Традиційне карате Фудокан» учителя Гірака є першим підручником в Україні і настільною книгою Богдана з автографом автора. «Коли вчителі фізичної культури району потрапляють на нетрадиційні уроки до свого колеги (який, до речі, має вищу кваліфікаційну категорію), то завжди приємно вражені не лише дисципліною дітей, а й тим, як вони виконують інструкції вчителя та їх підготовкою», - стверджує методист комунальної науково-методичної установи «Сарненський районний методичний кабінет» районної ради Григорій Бікус.
Для самого Богдана традиційні бойові мистецтва є серйозним аспектом виховання. Насамперед, це робота над собою. І той факт, що записуються в групу завжди набагато більше дітей, ніж потім залишаються, свідчить сам за себе. Адже головна вимога – жорстко дотримувати дисципліни. Виявляється, не кожному таке просте правило під силу.
Щороку в Сосновому Березнівського району проходять літні оздоровчі збори клубу традиційних бойових мистецтв, членом якого є Богдан. Упродовж тижня тренуються по три рази на день. Намагається такі ж заняття проводити з дітьми. Мінімум на день ідуть у похід, де на відкритій місцевості проходять тренування.
Володар майстрового ступеня 4Дан із традиційного карате Фудокан і 4Дан із окінавського годзю-рю карате-до Анатолій Гірак подарував книгу Богдану Брижу із вдячністю за твердість і неухильність на шляху традиційного карате Фудокан із побажанням успіхів. Нехай збудуться слова вчителя.
Марія КУЗЬМИЧ.