Back to top

З Україною в серці

Україна – своєрідний феномен: одночасно древня і юна, славнозвісна і маловідома. На політичній карті світу як самостійна держава з’явилася порівняно недавно, але її праматір – Київська Русь - ще понад тисячу років тому була однією з наймогутніших у Європі. Історична доля України складалася непросто…

Історія України – це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія – це крок до мрії. Золотими літерами в багатовікову історію Вітчизни навічно вписано 1991-й рік - проголошення Незалежності України. 24 серпня на позачерговій сесії Верховна Рада України прийняла Акт проголошення Незалежності України. У доленосному історичному документі йшлося про здійснення традиції національного державотворення українського народу, використання ним права на самовизнання, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, створення самостійної Української держави – України. Акт визначав, що територія демократичної України є неподільною і недоторканою, на якій мають чинність виключно Конституція та закони України. На референдумі 1 грудня 1991 року Акт проголошення Незалежності України підтвердили понад 90 відсотків її громадян.
Проголошення 24-го серпня 1991 року Акта Незалежності України створило якісно нові умови для радикальних демократичних перетворень.
Місто Сарни, його мешканці разом з усім українським народом з гордістю за країну з вагомими здобутками зустрічають 20-річчя Незалежності держави. Кожен житель міста, від юного до літнього, вносить посильний вклад у розвиток територіальної громади. Головним пріоритетом у роботі депутатів міської ради, виконавчого комітету було й залишається створення комфортних умов проживання для сарненців.
Рік народження незалежної держави припав на час керівництва територіальною громадою Валерієм Левитським (1988-1994 рр.). Продовження реалізації задуманих планів Валерій Михайлович мав можливість здійснити у 1998-2002 роках. У непростий час, а саме період грошової реформи очільником міста обрали Володимира Федоровича, під керівництвом якого у 1994-1998 роках місто продовжило свій поступальний розвиток. Два скликання (2002-2010 роки) міським головою обирали Леонтія Ніколайчука. У цей період Сарни газифікували, отримали велику перспективу будівництва, набули обрисів сучасного міста.
З жовтня 2010 громада вручила кермо управління тридцятитисячним містом молодій генерації управлінців і менеджерів на чолі із Сергієм Євтушком. Узявши із практики керівництва попередніх років позитивний досвід, Сергій Миколайович, не втрачаючи темпу розвитку, запропонував депутатському корпусу, поставив перед виконкомом і, в першу чергу, собою амбіційні, сміливі плани, реалізація яких дасть можливість сарненцям відчути затишок і комфорт проживання в рідному місті.
Більшість із запланованого міським головою знайшло своє відображення в Програмі соціально-економічного та культурного розвитку м. Сарни на 2011 рік, дванадцяти перспективних і дев’яти програмах пріоритетного розвитку на поточний рік.
Вісім комунальних дошкільних навчальних закладів є одними з кращих установ області в галузі освіти, високий рівень якої отримують понад 1200 найменших мешканців міста. Крім державного фінансування, з міського бюджету щорічно передбачається понад одного мільйона гривень для додаткового харчування та зміцнення їх матеріальної бази. У шести дитячих садках побудували автономні топкові. За останні півроку замінили на енергозберігаючі віконні блоки в ДНЗ № 5. Такі роботи заплановано завершити до нового 2011-2012 навчального року в ДНЗ № 4.
На капітальний ремонт житлового фонду міста за сім місяців профінансували 524,5 тис. грн., що становить 96,5% від запланованих коштів на рік. За рахунок цього провели капітальний ремонт покрівель будинків №№ 3, 13, 17 по вул. Старицького, № 11 по вул. Щорса, №№ 1, 4 по вул. 8 Березня, № 8 на дослідній станції, електрощитової та системи електроживлення будинку № 2 на дослідній станції. Майже 50% коштів, а це 87 тис. грн., використали на реконструкцію вуличного освітлення по вул. Толстого, Миру, Рокоссовського, Демократичній, Перемоги, продовжується реконструкція та облаштування освітлення по вул. Котляревського, Ватутіна, Бєлінського. З метою надання якісних послуг з теплопостачання, економії коштів на енергоносії встановили твердопаливний котел у котельні по вул. Ковельській, 24. У повному обсязі профінансували роботи будівництва КТП та ЛЕП – 10 кВт для електрифікації вул. Грушевського, Шведа, Л. Українки. Крім того, спрямували кошти в сумі 41,8 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію покрівель житлових будинків по вул. Фідарова, 4, Пушкіна, 54 та електрифікацію вулиць міста. За зверненнями громадян, задля їх зручностей завершуємо роботи з облаштування автобусних зупинок на вул. Грушевського, Суворова.
Значну увагу приділили поточному ремонту вулично-шляхової мережі, у тому числі вулиць, що не мають твердого покриття, утримання їх у чистоті та встановлення дорожніх знаків.
Міськвиконком.

Новини: 

Схожі матеріали

З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
До ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986-му та наступних роках залучали сотні тисяч робітників з України й інших республік тодішнього...
Україна має давні історичні витоки ідеї демократизації. Якщо згадати часи Київської Русі, коли на віче укладалися договори між князем і народом,...
Літнього ранку 22 червня 1941 року полум’я війни, що вже вирувало в Західній Європі, перекинулося і на територію колишнього Радянського Союзу. На...
22 роки - багато це чи мало? Якщо рахувати від тої страшної ночі 26 квітня 1986 року, то дуже багато. Адже за час, що минув, у світі відбулися великі...