Back to top

У сяйві 20–річного ювілею Незалежності

Автор фото Василь Сосюк.

Величний ювілей – 20-річчя Незалежності рідної держави, відсвяткували цієї середи громадяни України. З нагоди свята в Сарнах відбулись спортивні, культурно-масові заходи та урочистості, в яких узяли участь керівництво району, депутат Верховної Ради України Микола Шершун, гості з Польщі та республіки Білорусь, багаточисельна громада Сарненщини.

Хай віками майорить в небі прапор України
У переддень ювілею громадяни України урочисто відзначали свято Державного прапора – одного з трьох офіційних символів суверенітету. Цього теплого серпневого дня Сарни щедро одягли в синьо-жовті кольори, а на центральній площі міста, біля головного флагштоку, зібрались представники влади та громадськість краю. Під акорди бентежної мелодії гімну голови райдержадміністрації Анатолій Остапчук, районної ради Микола Драганчук, міський Сергій Євтушок підняли в небесну вись жовто-блакитне знамено, у сяйві якого відображені мирне безхмарне українське небо та золоті лани. Віддаючи належне одному з найбільших символів незалежної України, що втілює в собі давню й величну історію державотворення, очільники району побажали присутнім глибокої віри в гідне майбутнє країни, а жовто-блакитний стяг, як символ національної єдності, завжди буде оберегом у добрих починаннях кожного українця.
За традицією, місцеві чини вручили паспорти юнакам і дівчатам, яким цього дня виповнилось 16 років. Отож повноправними громадянами України стали Аліна Шепель і Світлана Колос із Кричильська, Катерина Єленець, Наталія Ярута і Софія Коток із Сарн, Наталія Гудімова, Андрій і Сергій Булейки із Тинного, Вікторія Царук із Чабеля, Руслан Вишня із Кам’яне-Случанського, Наталія Литовська із Тутович, Євгеній Лобач із Костянтинівки. Анатолій Остапчук сердечно привітав молодь із отриманням документу, що посвідчує їх громадянство, зауваживши при тому, що саме вони є майбутнім держави. Аліна Шепель, одна з іменинниць, вітаючи присутніх, побажала, аби кожен мав у серці гордість за рідну країну, її досягнення на міжнародній арені, в економіці, культурі, науці та спорті. «Відроджувати Батьківщину для новітньої слави, будувати потужну державу - наш обов’язок», - зауважила юнка.
Сарненщино, у праці людей сила й велич твоя
Відзначати 20-літній ювілей Незалежності сарненці розпочали ще напередодні. З нагоди свята в після обідню пору біля районного Будинку культури відбулась виставка досягнень підприємств району, що вносять значну лепту в розвиток економіки Сарненщини. Свої напрацювання демонструвало ДП «Катеринівська виправна колонія», де виготовляють з природного матеріалу плитку пилену, бруківку, бордюри, щебінь. Серед виробів з металу на підприємстві можна придбати ворота в’їзні, світильники, хвіртки, підставки, урни та контейнери для сміття. Працівники швейної справи пошиють рукавиці комбіновані та куртки суконні. З дерева вам запропонують булави, нарди, держаки. Демонстрував свої здобутки і світовий лідер у виготовленні будівельних матеріалів - ТОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд». Його продукція пройшла сертифікації в багатьох країнах світу. Підприємство має потужні напрацювання та гарні здобутки. Минулоріч при плані 1 млн. 600 тонн щебеневої продукції, вдалось реалізувати 3 млн. 100 тонн. За 7 місяців ц.р. уже виготовили майже 2 млн. тонн щебеню різних фракцій. ВАТ «Вирівський кар’єр», ТзОВ «Селищенський гранітний кар’єр» також представили на огляд того дня свою продукцію. ТОВ «Україна» із Костянтинівки виготовляє дерев’яні кухонні меблі за індивідуальним замовленням, що охоче продемонстрували присутнім. Помилуватися яскравими виробами із бурштину мали можливість у представників ТОВ «Мінерал». Картини, портрети, панно та розмаїті оригінальні прикраси з різнобарвного сонячного каменю бажаючі могли придбати просто на виставці, а хто не встиг купити оригінальну річ із самоцвіту–бурштину, зможуть зробити це у фірмовому магазині «Янтар», що в райцентрі. ВПУ–22 ознаменувався художніми виробами з лози та соломи, які спільно з учнями виготовляють на заняттях майстри виробничого навчання Тетяни Галах і Костючик. Вестибюльний, дачний і кухонний набори, крісла-качалки, капелюшки, шкатулки, хлібниці – усе це поціновувачі прекрасного та оригінального могли не лише побачити, а й придбати, адже виготовлені з природного матеріалу побутові речі та меблі є неповторною прикрасою для будь-якої оселі.
Директор ТзОВ «ПДМ» Святослав Дереженець розповів , що їх товариство робить дерев’яні зруби. Продемонстрував заготовки деревини, підготовлені вручну й на верстатах. В Україні таку технологію почали запроваджувати у 2005, до цього працювали у Латвії та Норвегії. Уцілому за роки діяльності в Україні спорудили майже 700 дерев’яних будиночків, з них 70 - у Сарнах. Фірма «Аркада-Сарни» майже 5 років виготовляє та реалізовує населенню в широкому асортименті сучасні енергозберігаючі вікна та двері, інші пластикові конструкції, що й представили на огляд сарненцям і гостям міста.
Вирощені на власній землі збіжжя, капусту та буряк гордо демонстрував державний професійно-технічний навчальних заклад «Сарненський професійний ліцей». Тут також діє слюсарна майстерня, де учні виготовляють кувалди, ключі ріжкові, пристрої для вирівнювання кришок для консервації та ін. Для бажаючих здобути спеціальність кравця у закладі проводять заняття, а що вже навчились робити учні, побачили на виставці. Продукти бджільництва та їх композиції представив відомий на Сарненщині пасічник та апітерапевт Данило Шабак. Пилок, перга, мед і композиції власного виробництва «Апідан» і «Апібальзам» присутні не лише зацікавлено роздивлялися, а й купували. Проте найбільше відвідувачам кидалась в очі картопля, що вразила не лише розмірами, а й чисельністю сортів, яких було 7. Саме стільки її видів Данило Олександрович вирощує у власному господарстві. Найбільш крупні: «Мінерва», «Беларосса», «Партнер», «Тайфун», де під коренем буває по 2 і більше кілограмів було б. Не надто поступаються ним і французький сорт «Ніколя», вітчизняні «Поліське джерело» та «Придніпрянка». У представників торгової марки «Рум’янець» можна було як поглянути на вироби з тіста, яких випікають до 70 видів, так і придбати й поласувати ними. Вироби у сарненських пекарів надзвичайно смачні, завжди свіжі, цьогоріч за якість своєї продукції вони отримали 5 медалей і гран-прі.
Найактивнішим діячам – медалі від Президента України
Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, відкриваючи урочисті збори, приурочені ювілею країни, з гордістю констатував, що за роки незалежності Україну визнали в усьому світі, на її знаменах сьогодні записані основоположні принципи: свобода особистості, турбота про громадян, забезпечення миру й злагоди в суспільстві. Не багато часу, лише два десятиліття, відділяє нас від тих часів, коли Україна шукала своє місце у світовій політиці й економіці. Анатолій Миколайович нагадав події тих часів, озвучив історичні факти, що відіграли значиму роль при державотворенні. Вітаючи гостей з польського міста Старград, які приїхали на свято, голова РДА зауважив, що українці зажди з вдячністю пам’ятатимуть той факт, що Республіка Польща однією з перших визнала Україну незалежною державою. Раді були друзям-білорусам із Ошмян, з якими також упродовж багатьох років підтримують дружні стосунки. Закордонних гостей привітали букетами квітів кольорів державного прапору.
Визначною особистістю в районі є Олександр Юркевич, який понад 10 років керував краєм. На той час він був одним з найуспішніших регіонів Рівненщини. І хоч сьогодні можна стверджувати, що не зуміли досягти особливих висот ні в економіці, ні в соціальній сфері, проте зміни відбуваються в суспільній свідомості українців, зауважив Анатолій Остапчук. Український патріотизм притаманний великій кількості українців. В його основі має бути принцип: «Україна для людей, держава - для всіх громадян». Ми обрали незалежну Україну, бо є нащадками поколінь, які століттями мріяли про українську державу. Серед них були ті, хто впродовж багатьох років служив українській ідеї. Одним із таких є наш земляк Степан Сорока. Щоб вшанувати патріотів, які пронесли через життя ідею незалежності України, учасники зборів поклали до пам’ятника Тарасу Шевченку квіти. Голова районної ради Микола Драганчук зазначив: «Незалежність України є найвеличнішим надбанням довгого й тернистого шляху, яким пройшов народ до здобуття свого права на свободу. Нам судилося стати учасниками творення української держави, втілювати одвічну мрію народу. Це велика честь і відповідальність перед власним сумлінням і прийдешніми поколіннями. Розбудовувати Україну, творити її сьогодення й майбуття є не лише обов’язком обраних, а всіх українців. За 20 років Незалежності в Україні відбулось чимало хороших змін, зокрема й на Сарненщині, тож головним завданням наразі є примножувати хороші справи. І лише разом, спільними зусиллями побудуємо державу й суспільство, де процвітатимуть добробут, демократія, пануватимуть право та національна єдність», - наголосив Микола Драганчук.
Гість свята, народний депутат Верховної Ради України Микола Шершун сказав: «День Незалежності – свято кожного свідомого українця, який живе на цій благословенній Богом землі. Коли Україна стала самостійною, це був день демократії й духовної єдності народу, завершальний етап боротьби наших пращурів за волю й свободу. Ця дата навіки викарбувана в літописі історії держави. І сьогодні ми повинні не лише вберегти омріяну незалежність, а й дбати про краще життя громадян України, її процвітання. Нам необхідно брати уроки з минулого й рухатися вперед, бо наш народ заслуговує на краще життя. Вірю, що команда, яка працює сьогодні в Сарненсьому районі, зробить все можливе для кращого життя краян. Економіка Сарненщини розвиватиметься, тут будуватимуть дороги, газопроводи, школи. Цьогоріч закладемо камінь під будівництво палацу спорту в Сарнах, який потрібний для розвитку молоді. Сподіваюсь, що разом вдасться зробити й багато інших справ. Та не повинні забувати, що передусім необхідно забезпечити чіткі стандарти демократії. Це потрібно для кращого майбутнього українців». Свої вітання адресував громаді Сарнещини міський голова Сергій Євтушок. Відтак почесними грамотами обласної державної адміністрації нагородили начальника фінансового управління РДА Тетяну Коханевич та голову Тинненського споживчого товариства Світлану Камзьол. Найвищу нагороду – ювілейну медаль 20-річчя Незалежності - вручили депутату районної ради Олександру Юркевичу та Селищенському сільському голові Миколі Примичу. Грамотами районної державної адміністрації та районної ради, міськвиконкому нагородили за самовіддану працю в ім’я зміцнення незалежності України та на честь її 20-річного ювілею кращих працівників діючих у районі закладів освіти, сільських господарств, комунальних підприємств тощо. Упродовж урочистостей аматори художньої самодіяльності дарували присутнім милозвучні українські пісні, веселі танці й співанки. Виступи талановитих земляків полонили не лише закордонних гостей, а й мешканців рідної землі. За кожну композицію глядачі дарували виконавцям гарячі оплески.
«Намалюю Україну, веселкову і щасливу…»
Майже 50 хлопчиків і дівчаток взяли на День Незалежності участь в ігровій дитячій програмі, яку організували для дітей працівники районного Будинку дітей і молоді. Відвідуючи почергово ігрові станції, кмітлива й активна дітвора відгадувала загадки, вікторини, грала у спортивні й народні ігри, якими колись бавились наші предки. Захоплюючим, сповненим патріотизму, натхненної любові та поваги до нації, видався конкурс малюнка на асфальті, де юні художники малювали яскравими тонами символи незалежної України. Цікаво було спостерігати, як малеча виводила на асфальті квіти, сонце, калину, а поруч – щасливих діток. Кожен, як умів, так і відображав атрибутику незалежної України. Організатори дійства І місця присвоїли Ользі Оверчук, братам Андрію й Ярославу Дулачикам, Іванні Дячок, ІІ посіли Ольга Криницька та Іванка Камзьол, ІІІ - Вероніка Ковришко. Переможцям та учасникам конкурсу вручили призи – канцелярські прилади.
20-річчю Незалежності - 20 добрих справ
До цієї всеукраїнської акції долучились і жителі Сарненщини. У національному колориті з поєднанням символів незалежності та природних скарбів рідної землі, звичаїв та обрядів представили культурно-дозвіллєві комплекси району свої композиції на огляд–конкурс «Бурштиновий дивограй». На центральній площі міста того святкового дня веселка черпала воду. Яскраве сяйво розмаїтих барв, у яких зливались кольори безхмарного неба, золотої пшениці та достиглих кетягів калини, створили тут ауру єдності, любові та миру. Керівництво району, жителі й гості міста, проглянувши альбоми із 20 добрими справами кожної територіальної громади, завітали до учасників конкурсу, де сільські, селищні голови демонстрували свої добрі справи, зроблені на благо людей за роки незалежності, а працівники їх закладів культури, розповідали, що саме відтворили у своїх композиціях. І недаремно Сарненщину називають славною, і правдивими є слова: «Люди тут працелюбні й талановиті», бо воістину є чим пишатися краянам. Чудові в нас аматори, талановиті рукодільники, славні хлібороби, одно слово, тут живуть люди праці, які знають ціну кожному дню, люблять і плекають Батьківщину. Про це свідчать ті добрі справи, що зробили в селах, селищах, місті. Можливо, і не такими потужними темпами розвивались тут медична, освітня, культурна, торгова й інші галузі, як хотілося б, проте сьогодні кожне село має чим пишатися. За роки незалежності на Сарненщині відкрили 4 заклади освіти, 9 лікарських амбулаторій, терапевтичний корпус у Степані, поліклініку й лікарню в Клесові, звели 2 клуби, газифікували 24 населені пункти. І це частковий перелік зробленого. Тож є що показати жителям району. Свої захоплення й слова вдячності висловили учасникам яскравого конкурсу державності очільники району. Також цього дня відбулась виставка товарів народного споживання торгових підприємств району.
Зібралась воєдино в ім’я України
У Свято-Покровському соборі відбувся святковий молебень. Владика Анатолій освятив прапор вільної держави, спільно з представниками влади помолились за сьогодення й майбутнє України. Урочистою ходою багаточисельна колона представників органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій з жовто-блакитними прапорами й кульками, попрямувала на центральну площу міста. Попереду - юні барабанщиці ліцею «Лідер», за ними дівчата та юнаки в національному вбранні несли державні символи, великий транспарант «Слава Україні», коровай на вишиваному рушнику. Поетичні рядки про омріяну незалежність, як найбільшу святиню українсько народу, зачитали молоді працівники районного Будинку культури. Ведучі Наталія Чорна та Вадим Бублій запросили голову райдержадміністрації Анатолія Остапчука відкрити урочистості. Мелодію гімну незалежної України виконали представники духового оркестру із Рівненського Палацу культури. Анатолій Миколайович звернувся до громади з вітальним словом, назвав цей святковий день результатом багаторічної боротьби за визволення та національну ідею. «Український народ переживав різні віхи історії, тож нині маємо сказати, що висновки з минулого зробили й ніколи не повторимо тих помилок. Сьогодні районна влада й духовенство є єдиною командою, а соціальний та економічний розвиток потужними кроками йдуть вперед. І якщо будемо єднатись, наполегливо й спільно працювати, Україна буде процвітаючою незалежною державою. Яке майбутнє чекає її, залежить від кожного з нас», - зауважив Анатолій Остапчук. Голова районної ради Микола Драганчук також побажав присутнім мати прагнення до єдності, адже разом зможемо збудувати велику незалежну державу Україна. І хоч ці роки були тестуванням на зрілість і терпіння, сьогодні ніхто не має сумніву, що українська держава відбулась і утвердилась. Очільник сарненської громади Сергій Євтушок зазначив, що хоча відомою Україна була ще за часів Київської Русі, лише 20 років у ній вільно майорить прапор незалежності. За ці два десятиліття в Сарнах відбулось багато хороших звершень в освітній, медичні, культурній, торговій сферах. І не злічити тих здобутків, що отримала громада Сарненщини. Безумовно, й надалі в місті реалізовуватимуть хороші ідеї, дбатимуть про краще та гідне життя мешканців. Привітав вірян з величним державним святом і архієпископ Анатолій, який притчею дав хороші настанови присутнім засвідчувати про себе хорошими справами й здобутками. Долучився до привітань владики й настоятель храму Почаївської ікони Божої Матері отець Юрій. Депутат районної ради Олександр Юркевич закликав спільною працею творити щасливу Україну, про яку мріяли наші попередники. Затим вітальну листівку, адресовану Анатолію Остапчуку та всій громаді, зачитали представники делегації з Польщі, тепло звернулись до присутніх учасники делегації з сусідньої Білорусі. Закордонним гостям дівчата в національному вбранні вручили український коровай. Затим нагородили переможців районного огляду-конкурсу «Бурштиновий дивограй». І місце в якому дісталось Степанському культурно-дозвіллєвому комплексу, ІІ - Клесівському, ІІІ - Великовербченському. У святковому концерті виступили Волинський державний академічний український народний хор (художній керівник і головний диригент, заслужений діяч мистецтв України М. Стадник), свої творчі напрацювання демонстрували й аматори Сарненщини. Кульмінацією заходу була дискотека під керівництвом ді-джеїв з Рівного та святковий феєрверк.
Закордонним гостям сподобався бурштиновий край
Делегації з Польщі та республіки Білорусь упродовж двох днів ознайомлювались зі звичаями, побутом, творчістю й здобутками мешканців міста й району в цілому. Що найбільше сподобалось їм на Сарненщині, розповіли по закінченні урочистостей.
«Хороші враження отримали від виставок, представлених за день до ювілею. Завжди вироби з бурштину поєднували з морем. Те, що побачили тут, вразило. Цікаво, звідки ж береться у вас цей бурштин? Здивували й здобутки сільського господарства, зокрема ось та велика картопля, що бачили на виставці. Сподобались вироби місцевого хлібозаводу. У вас дуже гарна країна, а люди відкриті й гостинні. Мали можливість почути, як українці співають і танцюють, вони дуже талановиті. У день Незалежності сподобалась виставка «20 років Незалежності - 20 добрих справ». Це найкраще, що можна було побачити в Україні. Великі враження й від людей, які одягли на свято традиційні національні костюми, що підкреслює українське в кожному. Особливо, коли в це вбрання одягли діток. Повернемось у Польщу з хорошим настроєм і гарними враженнями. Упевнені, це не останній візит в Україну. Дуже вдячні за те, що нам дали можливість побачити це все, бажаємо вам подальшого розвитку. Україна – молода держава, тож у вас все попереду. Польща й Україна дуже схожі між собою і це дуже добре», - зауважили насамкінець гості з Польщі. «Висловлюємо щирі слова подяки, за те, що нас запросили відсвяткувати разом з вами це велике свято. Перебували у районі лише два дні, але те, що побачили, дуже сподобалось. Люди - щирі й добрі. Дуже гарно зустріла районна рада, з нами охоче спілкуються жителі міста. Щиро дякуємо вам за чудове свято і дуже раді, що живете в незалежній Україні. Міцного здоров’я вам і щастя», - так висловили свої враження від Сарн і святкувань, що відбулись тут, гості з Білорусі.

Новини: 

Схожі матеріали

Весна завжди довгоочікувана, бо тільки-но земля починає пробуджуватись від зимового сну, до нас приходить прекрасне, неповторне свято жіноцтва й...
Свято в районному Будинку культури з нагоди підбиття підсумків громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини» розпочалося «Сарненським вальсом...
Митний пост «Сарни» утворено в лютому 1993 року. Нині тут працює 20 фахівців. Торік створили три сектори митного оформлення. Через пункт контролю...
Сум і радість одночасно світилися в очах юнаків і дівчат, яких зібрало на центральній площі міста Сарни свято випускного балу. Дощик, що з громом і...
Учора в райдержадміністрації було особливе пожвавлення. Тут відбувалися урочистості з нагоди Дня державної служби. Професія держслужбовця потребує...