Back to top

Цікаві уроки з волонтером із Америки

Автор фото Василь Сосюк.

Нині життя молоді надзвичайно яскраве й колоритне. Сучасне підростаюче покоління має багато захоплень, занять, ентузіазму й можливостей. За останні декілька років українська молодь з легкістю та цікавістю освоїли закордонне райдерство, стрітбол, катання на БіЕмІксах чи скейтах і це стало звичайними розвагами для українців.

До цих захоплень, на мою думку, можна додати ще й вивчення іноземних мов, серед яких найбільш поширеної, зокрема англійської. Поміж нинішніх школярів спостерігаємо тенденцію до її удосконалення, та й володіти й розмовляти нею досить престижно. Навіть, якщо не враховувати банальних причин розучування, все ж англійська мова – інтернаціональна або ж - це мова комп’ютерів. Узагалі можна привести величезну низку переваг. Наприклад, зараз у більшості вузах для вступу потрібно здати ЗНО з цього предмету.
Приємно відзначити, що навчальні заклади вдало сприяють розвитку цього захоплення молоді. Так, зокрема учні Сарненського НВК «Школа-колегіум» мають можливість відкривати для себе цей надзвичайно цікавий англомовний світ разом з молодою та енергійною волонтеркою Челсі ЕВАНС.
Запальна й цікава міс Челсі, як її звуть учні, приїхала із США, штату Каліфорнія, де прожила більшу частину життя, хоча народилася в Канаді. Вступивши на навчання в Каліфорнійський університет Санта-Барбари, на факультет історії та політичної науки, зацікавилася волонтерською діяльністю. А вже після здобуття вищої освіти почала співпрацювати з Корпусом Миру, його в 1961 році, будучи президентом, Кеннеді створив як організацію задля сприяння мирному співіснуванню народів і розвитку дружніх відносин між ними. Його основа й мета - надати допомогу зацікавленим країнам у формуванні контин¬генту викладачів і сприяти пізнанню народами світу американського способу життя, американці, у свою чергу, краще розумітимуть менталітет інших націй. Найголовніше, звичайно, викладання англійської мови й упровадження елементів лідерства серед молоді. Тож пройшовши відповідну підготовку та курси з вивчення української мови, юна Челсі вирушила в Україну, а саме - в Сарни.
Челсі з дитинства обожнювала подорожувати, тому мандрівка в Україну стала лише новою кольоровою сторінкою в її житті. Приїхавши в нашу країну, приємно вразили українська гостинність. Не залишила її байдужою й кухня.
- Коли повернуся додому, - жартує Челсі, - виключу зі свого раціону картоплю щонайменше впродовж місяця. Тут її додають чи не в кожну страву.
Приємно було почути те, що в Сарнах добрі люди, хороші вчителі та старанні учні. Школярі, у свою чергу, з нетерпінням чекають уроків з учителькою з Америки, де, ще на перерві, можна послухати англомовні хіти, на уроці зіграти декілька ігор, ще й встигнути засвоїти граматику. В цьому неабияка заслуга швидкої, емоційної, веселої й водночас розважливої та справедливої міс Челсі. Разом з тим, в цьому немала заслуга й учительського колективу та адміністрації школи, яка повсякчас сприяє гармонійній роботі закордонного волонтера. Крім навчального процесу, міс Еванс проводить так званий «English Club» – англійський клуб - своєрідний гурток з поєднанням розваг, конкурсів, свят і, знову ж таки, все англійською.
Обличчя моєї співрозмовниці торкнула осяяна іскриста посмішка, як тільки почула слово - сім’я.
- Маю велику чудову родину, яка завжди підтримує. Тому, коли виникло питання про майбутню подорож в Україну, це не стало проблемою. Якщо люба матуся ще хоч трохи хвилювалась і вагалась, то тато навпаки: він у всьому завжди на моєму боці. Тим більше, маю змогу постійно спілкуватись з ними, при першій ліпшій нагоді їжджу додому на нетривалий час. Та й узагалі в мене найкращі батьки! – розповіла Челсі. – За фахом вони лікарі-офтальмологи, є сестра, яка працює юристом. Обожнюю проводити з нею час, найголовніше - із задоволенням беремо участь у марафонських забігах. А ще в мене є два брати, один – студент, інший – промоутер.
Слухаючи міс Челсі, зрозуміла, наскільки вона любить і трошки сумує за родиною, хоча й у нас їй подобається. Розмовляючи, пізнала її багатогранну яскраву особистість. І як добре, що майже кожен колегіїст має можливість ознайомитись з менталітетом англомовних країн, зокрема Америки, а також отримати неоціненний досвід спілкування з носієм живої англійської мови.
Тетяна КОЛЯДИЧ.

Схожі матеріали

Держава потребує освічених, кваліфікованих працівників, свідомо мислячих громадян. Покоління нової генерації виховує Сарненський економіко-правовий...
З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
Олена Шевня, головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, стала...
У міжрайонній державній податковій інспекції Ярослав Мірковець працює сім років. Після закінчення Національного аграрного інституту в м. Київ...
Світлану Климець у Костянтинівці знають і дорослі, і малі. Вона - випускниця Рокитнівського медичного училища - завідує сільським фельдшерсько-...