Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Колективним купанням на Гребному каналі, що неподалік Сарн уздовж автотраси Київ-Ковель, минулого четверга відзначили свято Водохреща майже півтори тисячі любителів зимового екстріму з райцентру та довколишніх сіл.
З кожним роком прихильників здорового відпочинку, як і бажаючих скупатися в ополонці, стає дедалі більше. Сміливців не лякає ні крижана вода, ні хрещенські морози. Обідня пора. На градуснику мінус 5. Під ногами скрипить іскристий сніг, яким зранку щедро засипало землю, мороз пощипує за щоки. У 7-сантиметровій кризі вирізали велику ополонку у вигляді хреста, яку прикрасили живою гірляндою працівники комунального підприємства «Трудівник». Перед масовим зануренням, настоятель храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії ігумен Василід із церковним хором здійснив богослужіння, освятив купіль. Привітавши присутніх зі святом, окропив усіх свяченою водою.
Перші моржі наближаються до ополонки й трохи згодом зникають у холодній воді замерзлої водойми. Підходжу цікавлюся враженнями.
- Враження неперевершені, - поділилася Лідія Гапончук, провідний бібліотекар міської бібліотеки № 1. – Я вперше наважилася омитися водохрещенською водою і не шкодую. На душі так легко, настрій піднесений і зовсім не холодно.
Юний шанувальник загартування Едуард Васильчик, учень 8 класу ЗОШ № 3 м. Сарни, впевнено каже, що в день Богоявлення купатися варто всім, аби не хворіти впродовж цілого року. Він заходив у висвячену ополонку тричі.
Насправді істину говорить школяр, бо пірнути у холодну воду людей змушує швидше за все не данина моді, а бажання мати міцне здоров’я. Про переваги моржування говорять багато медиків: воно підвищує працездатність, загартовує організм. Якщо 2-3 рази на тиждень купатися в ополонці, можна забути про грип, нежить та ангіну, інші хвороби, помітно покращується робота легень і серця. За словами керівника «Трудівника» Леоніда Пограничного, цього дня його працівники нарахували 1420 моржів, які занурилися в студеній воді Гребного каналу, серед них 380 жінок і 55 дітей. Подібні зимові купання відбулися й на інших водоймах району.
За сприяння міської ради на місці масового зимового запливу встановили намети для жінок і чоловіків, аби вони мали змогу роздягнутися та перевдягнутися в сухий одяг. Жіночий курінь навіть дзеркалом забезпечили, щоб було де підправити зачіску та макіяж. Усіх, хто виходив з ополонки, а також бажаючих уболівальників дівчата в українському вбранні частували гарячим запашним чаєм. Справжнього святкового настрою додали учасники вокального аматорського ансамблю «Мереживо» міського Будинку культури «Залізничник», подарувавши гарних колядок і щедрівок, які навіяли людям приємні спомини про новорічно-різдвяні свята й гарний празник Водохреща.
Існує повір’я, що той, хто викупається на Водохреща в ополонці, змиє з себе всі гріхи, очиститься духовно, а також не хворітиме весь рік. Чого й хочеться побажати всім учасникам свята здорового способу життя.
Наталія МАЛЕЙЧИК.