Back to top

Перлинки Сарненщини

Ангеліна Федорова. Автор фото Василь Сосюк.

Усі, кому пощастило побувати на ІV районному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Перлинки Полісся» минулої п’ятниці, ще раз переконались у тому, що земля талантів України - Сарненщина.

Понад 300 обдарувань змагались у населених пунктах за право потрапити сюди. Юні артисти співали й читали власні поезії, танцюристи показували клас. А у фойє закладу культури представили роботи майстри пензля та декоративно-вжиткового мистецтва. Серед останніх найвищу оцінку, грамоти голів РДА та районної ради й подарунки отримали Ірина Ковальчук (с. Кам’яне-Случанське) та Наталія Добридник (Будинок дітей і молоді м. Сарни).
Свято краси, гармонії та творчості проходило на очах у дітей, батьків, гостей, усіх присутніх і компетентного журі, яке оцінювало виступи. Серед них начальник відділу культури й туризму райдержадміністрації Наталія Чорна, директор районного Будинку культури Любов Царук, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Намисто» РБК Микола Угрин, викладачі Сарненських дитячої музичної школи: керівник народного вокального аматорського ансамблю «Елегія» Галина Пономаренко та педагогічного коледжу, місцева поетеса Валентина Петренко - керівник народного аматорського хореографічного колективу «Пролісок» РБК Катерина Тропак. Очолила журі заступник голови РДА Інна Наумович. Інна Вікторівна, звернувшись до учасників конкурсу та присутніх, запевнила, що виконавча влада взяла на себе обов’язок і робить усе для того, аби діти навчалися в належних умовах, мали достойне дозвілля. І про це свідчать освітні та заклади культури району. Висловила впевненість, що вони стануть гідними громадянами своєї країни, яка буде ними пишатися.

Маленькі янголи землі
Особлива честь розпочати конкурс представників наймолодшої вікової категорії випала вихованиці дошкільного закладу № 5 міста Сарни Ані Рибак. Разом з Олександрою Малаш із Немович дівчатка впевнено зайняли перше місце. Друге поділили Дарина Опалько (ДНЗ «Росинка») і Мирослава Бухало (с. Мале Вербче). Третє в номінації «Солісти-вокалісти» отримали Богдан Панекало (ДНЗ «Росинка») і Софія Дибач (ДНЗ № 1). Ця категорія, на мою думку, найменше переймалася, яке в них місце. Найбільшим задоволенням були подарунки, які вони не випускали з рук.
Ведучі дійства Тетяна Наливайко, Віктор Яцута, та першокласники Клесівської музичної школи Діана Ковальчук й Ілля Салюта знаходили для представлення виступаючих найкращі слова. А малі непосиди не могли довго залишатись на одному місці. Щоб кожен бажаючий міг вгамувати голод чи спрагу, у вестибюлі активно трудились працівники фірми «Здоба».
Один за одним виносили на суд вибагливої аудиторії глядачів свою майстерність і хист учасники змагань. Анастасія Трохимець із Тинного подарувала індійський танець, клесівський хореографічний дует у складі Дмитра Сидорчука та Дмитра Єжунова – ультрамодний, Тетяна Комар з Одринок – сучасний, Вікторія Симончук з Костянтинівки – східний. Солісти міського клубу «Залізничник» Катерина Хіноцька й Олександр Оленіч після припинення музики продовжили виступ під супровід шанувальників. Дар’я Наумович, учениця Сарненської гімназії, піснею з репертуару групи «Mad Heads» переконала, що надія є завжди. І якщо хтось не вірить у долю, то вона обов’язково повірить у нього. Розчулено звучало прохання Андрія Корзуна з Кричильська «Заспівай мені, бабусю». Торкнувся душі солов’їний спів. Кожен пригадав свою рідну та єдину, яка навчила мудрості життя, її колискову, що повертає в дитинство.
Право на життя, свободу думки та релігії, освіту, відпочинок і дозвілля, захист від фізичного та психологічного насильства й експлуатації праці має кожна дитина. Про необхідність їх дотримання дорослим нагадує Міжнародний день захисту дітей, який святкуємо в перший день літа. Галина Боровик із села Вири змусила задуматись над тим, що в Росії, Чечні, далекій Америці, Ірані гинуть і без вини терплять муки маленькі янголи землі, як спалені лелеки. «Нам Бог такого не простить, - благала, - поки не пізно, захистіть своїх дітей».
Технічна апаратура не витримувала навантаження, але Юлія Патрикей, Петро Мась продовжували виступи акапельно.

Ангеліна Федорова та її талісман
Ангеліна навчається в 6-Б класі Сарненської гімназії. Мріє стати співачкою. Її улюблені виконавці Ані Лорак і Гайтана. Дівчинка впевнено йде до своєї мети. В музичній школі 5 років грає на скрипці та співає в хоровому колективі, яким керує Галина Пономаренко. Відвідує підлітковий клуб «Юність», де їй допомагає Марія Макаревич. Скільки б разів виходила на сцену, все одно хвилюється, але переконана, це нормально, якщо ти - артистка. В залі її завжди підтримує мама. Світлана Федорова - як талісман для своєї доньки. Тим, хто хоче в майбутньому опинитись на сцені й бути успішним, Ангеліна бажає займатися щодня, прислухатись до порад своїх учителів, розвивати голос, подолати страх і здобути впевненість у собі, щоб кожен виступ перетворювався у справжню виставу. До слова, саме таким вона зробила свій, як справжня кіноактриса. Перемога, яку отримала на фестивалі-конкурсі «Перлинки Полісся», - не перша. Нещодавно в Рівному відбувся сьомий Всеукраїнський фестиваль «Весняний первоцвіт», участь в якому взяли майже півтори сотні юних співаків. Ангеліна Федорова отримала грамоту від голови обласної організації Національної спілки письменників України Лідії Рибенко за змістовний високохудожній виступ і диплом учасника. Серед її досягнень – цілий список, який починається словом «міс» - «Дюймовочка», «Україночка», «Господарочка» і «Відмінна господарочка», «School». А ще вийшла найкращою в пісенному змаганні караоке, яке проводили працівники магазину комп’ютерної техніки «КТС». Стимулом досягати високих вершин є комфорт і затишок у дружній багатодітній родині та підтримка люблячих найрідніших людей. Тато говорить, що дівчинка вдалася в маму талантом, а в нього - сміливістю. Ангеліна дуже любить своїх братиків – 6-річного Миколку, який також гарно співає, і старшого Вову. Саме їм повідомила про перше місце по телефону. А ще дружить із Патріком (німецька вівчарка) і розмірковує про безпритульних тварин і жорстокість дорослих. Радить замість того, щоб викинути живу іграшку, яка набридла, заїхати, скажімо, в село, де господарі часто тримають собак, і знайти їй хазяїна.

Єфросинія – з грецької - радість
Смаглява, як Гайтана, Єфросинія Головацька отримала грамоту за участь. Але не розчарувалась. Значення імені, яким на честь бабусі назвав її батько, повністю відповідає характеру дівчинки. Надзвичайно щира, життєрадісна, оптимістична, з відкритою душею та добрим серцем. Вона навчається в 6 класі Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. Уже давно стала улюбленицею школи. Бере участь у всіх районних конкурсних програмах, фестивалях. А співати з першого класу навчає Олена Кириченко, яка переконана, що її учениця має незвичайний оригінальний голос. Олена Олександрівна – патріот своєї справи. Не одну дитину вивела на сцену, які принесли славу альма-матер. Серед них - Катерина Сашко, Наталія Химач, Анастасія Новацька (районний конкурс української естрадної пісні «Юна зірка»), вокальний ансамбль «Первоцвіт». Думаю, відвідувачі культурно-мистецьких заходів Сарненщини пам’ятають виступ іще однієї вихованки, вчителя музичного мистецтва Яни Гриневич на восьмому районному фестивалі творчої молоді «Мистецтво молодих». Юнка обрала тоді для виконання пісню з репертуару Святослава Вакарчука «Така, як ти», і вийшла на сцену із мамою Юлією, яка підтримала доньку грою на скрипці.
Єфросинію, яка дуже хоче після закінчення школи навчатися в столичному театральному закладі, переконана, також чекає успіх. Дівчинка намагається гарно для цього вчитися, співати.
Залишилось позаду хвилювання. Учасників фестивалю та присутніх привітали заступники голови РДА Тетяна Сухарева й Інна Наумович. Побажали, аби кожен день дитинства залишався святом. А щоб юні таланти його відчули, нагородили разом із Наталією Чорною кращих із кращих. За авторське читання власних віршів – Роксолану Литвак із села Катеринівка. Перше місце в номінації «Хореографія» заслужили Анастасія Трохимець і відомий дует Олександра Оленіча й Катерини Хіноцької. Серед солістів-вокалістів на найвищу сходинку піднялись Ангеліна Федорова (підлітковий клуб «Юність»), Юлія Патрикей (Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка), Марія Гаврилейко (селище Клесів). Не забули і юних художників – Анастасію Волощук із Тутович і Софію Супрунець із Клесова. Взагалі, найбільшу кількість нагород і подарунків фестивалю повезли в селище Клесів і передали в районний Будинок дітей і молоді.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Весна завжди довгоочікувана, бо тільки-но земля починає пробуджуватись від зимового сну, до нас приходить прекрасне, неповторне свято жіноцтва й...
Свято в районному Будинку культури з нагоди підбиття підсумків громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини» розпочалося «Сарненським вальсом...
Митний пост «Сарни» утворено в лютому 1993 року. Нині тут працює 20 фахівців. Торік створили три сектори митного оформлення. Через пункт контролю...
Сум і радість одночасно світилися в очах юнаків і дівчат, яких зібрало на центральній площі міста Сарни свято випускного балу. Дощик, що з громом і...
Учора в райдержадміністрації було особливе пожвавлення. Тут відбувалися урочистості з нагоди Дня державної служби. Професія держслужбовця потребує...