Back to top

Без рідних Сарн немислиме життя

Автор фото Едуард Колядич.

Ці рядки розпочну словами подяки місцевим старійшинам, за ініціативою яких святкуємо день народження міста на празник Трійці, у законний вихідний.

Адже впродовж двох днів земляки мали змогу насолоджуватися культурним відпочинком, спортивними конкурсами й іграми, не поспішаючи милуватися виставками, феєричним концертом, сфотографувати з «ангелом». Надто особливим цей день став для дітлахів, яким розгорнули на центральній площі атракціони, розважальні забави, поїздки верхи на поні… Уже першого дня Святої Трійці на стадіонах райцентру уболівальники насолоджувалися футбольними чемпіонатами й навіть розіграли між ними речову лотерею.
День народження міста розпочали о 8.00 святковим богослужінням і подячним молебнем за здоров'я та благополуччя мешканців територіальної громади в храмах. Потім почергово відбувалися спортивні змагання, атракціони. Приміром, у боротьбі з міні-футболу серед юнацьких дворових команд першими стали «Лідер» (вул. Курчатова, вікова категорія 12-14 років) і відповідно «Фаворит» (вул. Гагаріна, 14-17 років). Згодом пройшли турніри з волейболу, шахів, велопробігу. А ще у футбол грали ветерани.
Тим часом на площі гостинно зустрічали іменинників дитячі атракціони, які завітали в Сарни з сусіднього Новоград-Волинська, а на майданчику біля міськради бажаючі спостерігали за показовими виступами вихованців СК «Гладіатор», ДЮСШ. Свою майстерність вони продемонстрували в боксі, кікбоксингу й ін. А згодом присутнім запропонували спробувати себе в богатирських багатоборствах. І земляки довели, що в місті є богатирі. Наприклад, 46 разів підняв гирю Олександр Шерстюк, в армрестлінгу з 8 учасників першим став Євген Москвічов, «срібло» здобув Сергій Касперчик, а «бронзу», знову ж таки Олександр Шерстюк. Найбільше, 17 разів, підняв штангу вагою 55 кг Дмитро Камзьол. Переможців заслужено нагородили грамотами та цінними подарунками.
Милували око виставки робіт народних умільців образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, квітів, світлин. Неперевершене захоплення викликали композиції з хліба й виставки-продажі кулінарних і кондитерських виробів «Сарненського рум'янця», й гостя - ПАТ «Кузнецовський хлібозавод». Далі, крім знаних у місті митців, як Василь Сосюк, можна було побачити твори Кіріла Черногубова, Яна Захарчука й Іванни Дьякової, довкола фонтану умільці ВПУ-22 зручно розташували дерев’яні вироби та сплетені з лози. Також свої експонати представили ЗОШ № 3, НВК «Школа-колегіум», студія «Віночок творчості» ліцею «Лідер». Поруч розставила речі, виплетені крючком і прикраси з бісеру, Ганна Сварицевич. А навпроти всі ДНЗ міста продемонстрували дивовижні макети, приурочені до дня народження міста, Євро-2012, Міжнародного дня захисту дітей та ін. Вигаптувані в поліських традиціях рушники майоріли на вітрі, а ще сорочки чоловічі й жіночі, які представила землякам Надія Ліневич. Тамували погляд на фотоетюдах Ольги Зіневич. Гарне враження залишилось від вишитих картин, ікон у виконанні Надії Потапович. А що вже казати про гільдію медовиків України, де тобі й запашний медок, усілякі апіпродукти, а родзинкою для багатьох стала «Медовуха», яку пропонували покуштувати й купити. З цією продукцією до нас завітав гість із Радомишля Антон Щотік.
Відчуття щастя та радісні посмішки в малечі викликали напрочуд чарівні істоти – шетлендські поні. Їх господиня Вікторія Колесник із міста Горохів, що на Волині, прийняла запрошення відвідати з тваринками наше місто, аби сарненські малюки поближче познайомилися з її підопічними. Вона з двома помічниками катала дітвору верхи. За час спілкування дізналась, що пані Вікторія має свою конеферму, де розводить й утримує поні. Щоправда, розпочинала колись із коней, та за деякими обставинами згодом зупинилась все ж на поні. Вікторія з родиною вже понад 15 років опікуються маленькими кониками, має школу верхової їзди. Як зізналася, хоч нелегко за ними доглядати, але на них нині чималий попит, приїздили купувати їх навіть із цирків. Багато хто придбав для лікування невиліковних хвороб, таких як ДЦП, синдром Дауна й ін. Є непоодинокі випадки одужання. Побачивши задоволення на обличчях хлопчиків і дівчаток, залишалось щиро подякувати за втіху малятам і потрібну справу, а організаторам свята - за чудовий сюрприз. Шкода тільки, що Горохів далеченько від райцентру, а то, можливо, Вікторія Колесник, не раз відвідала б Сарни.
А торжество продовжувалось. І найурочистіша частина чекала біля сцени, довкола якої зручно розташувались глядачі. Першими святковий концерт розпочали народний аматорський колектив «Мереживо» з піснею «Молитва за Україну», а перед підмостками вихованці зразкового хореографічного колективу «Журавка» МБК «Залізничник» виконали танцювальну композицію «З днем народження, місто!». Після чого ведучі Віктор Хомич і Лариса Потапович запросили до вітального слова міського голову Сергія Євтушка, який зі щирими віншувальними словами звернувся до присутніх. Він гордиться чарівним і неповторним рідним містом, бо серед тисячі інших воно - найкраще, адже в ньому проживають трудолюбиві, талановиті, обдаровані й добрі душею співвітчизники. Повідомив, що попри всі зміни й звершення в Сарнах, не зупиниться й продовжуватиме його удосконалювати. Все ж, акцентував, що, перш за все, гордість міста – його мешканці. Тож спільними зусиллями зробимо Сарни європейським містом. Найголовніше, що в нашому куточку Полісся панують мир і злагода. Презентував жителям райцентру квіти, а найменшим мешканцям чарівні кульки. У відповідь вихованці ДНЗ № 6 «Казка» поздоровили всіх зі святом, а дипломант районного фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Перлинка Полісся» Софійка Дибач виконала пісню «Країна дитинства».
Відзначити 127 річницю приїхали багато поважних гостей – депутати Верховної Ради України Сергій Кошин і Микола Шершун, облради Микола Кучерук, голови РДА та райради Анатолій Остапчук і Микола Драганчук. Крім того, на святкування завітало духівництво краю - архієпископ Сарненський і Поліський владика Анатолій, настоятелі Української православної церкви Київського патріархату отець Андрій та Української автокефальної православної церкви отець Юрій. Першим до парафіян із вітанням, напутнім словом, а головне - благословенням звернувся владика Анатолій, наголосивши, що маємо велику честь відзначати уродини в одне з найвеличніших свят – Трійцю – Сходження Святого Духа. До його слів поздоровлення також долучився отець Юрій, настоятель Свято-Покровського храму УАПЦ.
Ведучі гостинно запросили до слова народних депутатів Сергія Кошина й Миколу Шершуна, які щиро подядякували за запрошення й побажали місту процвітання, а його мешканцям - гараздів, злагоди й миру. Висловили задоволення від співпраці з органами місцевого самоврядування, яке всіляко дбає про благоустрій і добробут Сарн і пообіцяли влаштувати в райцентрі дендропарк, що перевершить Клесівський, і надалі підтримувати місто в усіх починаннях і задумах. Микола Кучерук, депутат облради, в промові наголосив, що повинні подбати, аби жили в багатій і процвітаючій країні, а наші нащадки мали прекрасне майбуття, й подарував ікону святого Миколая, яка оберігатиме й надихатиме сарненців на добрі й гарні справи. Крім того, ще презентував музичний подарунок: виступи відомого співака, композитора Сашка Невже, володарки другої премії й лауреата фестивалю «Нова хвиля» Тетяни Ширко й Івана Березовського, а також гурту «Мандри». Наступними були сердечні поздоровлення міському голові й мешканцям міста від Анатолія Остапчука та Миколи Драганчука, які водночас передали їх і від імені голів ОДА й облради Василя Берташа та Юрія Кичатого, зачитавши телефонограму, а ще презентували газонокосарку. На завершення з вітаннями звернувся член дорадчої ради при міській раді Володимир Городнюк.
Традиційно в День міста віншують земляків, які зробили посильний вклад у його розвиток. Отож, враховуючи результати діяльності, участь у громадському житті, урочисто нагородили кращих працівників виробничої та гуманітарної сфери, портрети яких занесли на міську Дошку пошани «Гордість міста-2012»: Марію Біжнюк, методиста міського Будинку культури «Залізничник», Ларису Павленок, завідувачку ДНЗ № 6 «Казка», Антоніну Пограничну, начальника КП «Житлосервіс», Василя Пістоля, директора дитячо-юнацької спортивної школи добровільно-спортивного товариства «Колос», Світлану Титечко, вчителя географії Сарненської гімназії, Івана Тотовицького, керівника ПП «Платон», Віктора Хомича, голову правління молодіжної громадської організації «Смарт», Лесю Манжаюк, завідуючу відділенням денного стаціонару вузлової лікарні ст. Сарни ДТГО «Львівська залізниця».
А ще відзначили переможців огляду-конкурсу на краще утримання прибудинкових територій. Зокрема це: в номінації «Краще утримання прибудинкової території серед багатоквартирних житлових будинків» - Сергій Чернов (будинок № 3, вул. Я. Мудрого, ОСББ «Авангард-Сарни»); «Кращий фасад і утримання подвір’я приватної садиби» - Валентина Хомич (будинок № 16, вул. Ватутіна); Єва Шаламай (будинок № 17, вул. Дундича); «Краще утримання приміщення та території дошкільного навчального закладу та закладу культури» - Діана Кошкіна (ДНЗ № 9 «Росинка», вул. Старицького, 9), Олена Абрамович (міський клуб «Колос», вул. Гагаріна, 60а); «Краще утримання закладу та прилеглої території серед підприємств торгівлі, побуту, ресторанного господарства міста» - Галина Цицюра (кафе-бар «Хуторок», вул. Бєлгородська, 19а), Юрій Гриневич (павільйон-зупинка «Сластьона», вул. Суворова); «Краща квіткова композиція» - Валентина Ткачук (будинок № 19, вул. Короленка).
Низці сарненців вручив особисто подяки депутат Верховної Ради України Микола Шершун. Тож на подіум запросили знаних у місті Тихона Краська, колишнього завідувача хірургічним відділенням ЦРЛ, ініціатора відкриття реанімаційного відділення, завдяки якому його відкрили. Крім того, що провів понад 10 тисяч операцій, виховав 30 хірургів вищої категорії; Валентину Петренко, місцеву поетесу, яка має 4 поетичні збірки, друкується понад 20 літ; Надію Гусарук, свого часу вона 11 років працювала головою Сарненської сільської ради й об'єднала п’ять сіл: Сарни, Доротичі, Костянтинівку, Орлівку та Янівку; Валентину Тушаковську, пропрацювавши понад 25 років в органах виконавчої влади, була головою райради, забезпечила ефективний розвиток економічної сфери району; Герасима Набухотного, колишнього начальника райвідділу міліції, який забезпечив контроль за додержанням законності та правопорядку в один із найважчих періодів становлення нашої державності; Віру Цуман, організатора з 2003 року приватного Будинку милосердя, в якому одночасно перебуває 26 чоловік, а за 9 років роботи тут знайшли соціальний притулок 126 громадян; Олексія Захожого - 46 років працював у СПТУ-21, 25 із них – на посаді директора; Івана Юшка, за роки праці якого на посаді голови райвиконкому забезпечили динамічний розвиток промисловості, будівництва, сільського господарства, потужно розвивалася матеріальна база соціальної сфери, будували житлові будинки, дороги, об'єкти освіти й культури; Едуарда Кардаша, незмінного учасника художньої самодіяльності з 50-х років минулого століття, автора пісні про Сарни; Галину Гаєвську, колишнього інженера з лісових культур Сарненського держлісгоспу, під керівництвом якої в середньому за рік висаджували 450 га лісу, а за всю її трудову кар'єру - понад 15000 га; Георгія Цупріяна, керівника відділу фізкультури та спорту райвиконкому з 1971 по 1995 роки (період становлення спортпотенціалу краю), він і досі активно займається громадською роботою в районній федерації шахів; Злату Стоноженко, яка все життя присвятила роботі з дітьми, спочатку працювала директором Будинку дітей і молоді, згодом - інспектором з опіки й піклування, у комісії в справах неповнолітніх, брала співучасть у долі сотень дітей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, виховувалися в соціально-незахищених сім'ях.
Як відомо, в країні, можливо, навіть в єдиній державі у світі, є звичай віншувати гарні події й урочистості пишним короваєм. Отож, святий хліб, випечений із любов’ю майстрами Сарненського хлібозаводу, надали право розрізати міському голові Сергію Євтушку, після чого ним пригостили присутніх, аби сарненці завжди були з хлібом.
А на сцені тим часом один за одним змінювалися солісти-вокалісти, хореографічні, вокально-інструментальні ансамблі, народно-аматорські колективи й ін. Тож мали змогу почути пісні у виконанні Тамари Данильченко, Олексія Несторенка, Едуарда Кардаша, Марини Караванської, Віталія Хомича, Валерія Дидюка, Маргарити Мельник, Олега Семенова, Марії Макаревич, народного аматорського вокального ансамблю «Мереживо», Яни та Галини Куришківо, а танці дарували вихованці хореографічного гурту «Журавка» МБК «Залізничник». А ще до глядачів із вітальним словом звернулася молодий мер міста, випускниця Сарненської гімназії Ілона Пупко.
І наостанок, щойно на підмостки вийшли видатні гості, глядачі навколо стали активнішими. Першим мешканців міста потішив піснями Сашко Невже, співак, кращий композитор міжнародного пісенного конкурсу «Нової хвилі», якого змінила Тетяна Ширко, костопільська красуня, переможниця міжнародних вокальних конкурсів, володарка другої премії «Нової хвилі». І з кожною новою піснею сарненці, так би мовити, оживали. Ще гучнішими оплесками зустріли Івана Березовського, соліста національної опери України, лауреата конкурсу «Нова хвиля». Позаяк Тетяну Ширко й Івана Березовського присутні пам’ятали ще з конкурсу «Голос країни». А коли на сцену вийшов гурт «Мандри», публіка їх номери зустрічала шаленими оплесками, зачаровуючись піснями, в яких звучали патріотичність і національна свідомість. Слухаючи їх, почувалися справжніми українцями.
Завершуючи дійство, на сцену до артистів піднялись усі почесні гості й міський голова Сергій Євтушок. І знову до сарненців звернувся депутат облради Микола Кучерук, закликаючи любити й шанувати нашу країну, адже ми і є Україна, а разом нам буде легко її будувати й удосконалювати. Ну і, звичайно ж, святковий феєрверк, що перевершив усі сподівання.
Я люблю тебе, місто, щомиті,
В повсякденному вирі буття.
Знаю, міст є багато на світі,
Та без Сарн я не мислю життя.
Зі 127 днем народження, рідне місто!
Вікторія КОЛЯДИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Весна завжди довгоочікувана, бо тільки-но земля починає пробуджуватись від зимового сну, до нас приходить прекрасне, неповторне свято жіноцтва й...
Свято в районному Будинку культури з нагоди підбиття підсумків громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини» розпочалося «Сарненським вальсом...
Митний пост «Сарни» утворено в лютому 1993 року. Нині тут працює 20 фахівців. Торік створили три сектори митного оформлення. Через пункт контролю...
Сум і радість одночасно світилися в очах юнаків і дівчат, яких зібрало на центральній площі міста Сарни свято випускного балу. Дощик, що з громом і...
Учора в райдержадміністрації було особливе пожвавлення. Тут відбувалися урочистості з нагоди Дня державної служби. Професія держслужбовця потребує...