Back to top

П’ять простих кроків до безпечного виробництва

Абсолютний контроль над ризиками у процесі промислового виробництва - це можливо? Цілком! Впевнені в компанії «Lafarge», що є світовим лідером у виробництві будівельних матеріалів.

Практичну основу керування ризиками на кожному робочому місці формують самі працівники, як от у підрозділах кар’єру нерудних копалин «Технобуд», одного з найбільших підприємств Сарненщини, що входить до групи «Lafarge» та до «Клубу відмінників зі здоров’я й безпеки», який об’єднує підприємства, де кількість нещасних випадків, інцидентів і професійних захворювань зведена до нуля.
Кожен фахівець на особистому рівні усвідомлює всі можливі небезпеки, та за розробленою спеціалістами з охорони праці схемою вибудовує власну версію правил безпечної роботи й заходів для їх зменшення або усунення на своєму ж робочому місці, від осмислення ризиків до пропозицій щодо контролю й управління ними. Засвоєні знання та навики допомагають берегти здоров’я й життя як учасників виробничого процесу на підприємстві, так і їх сімей у повсякденному житті. І це також є пріоритетним напрямком, що популяризує колектив «Технобуду». Особливо інтенсивно та результативно це відбувається під час щорічного місячника здоров’я та безпеки. Впродовж якого останні чотири роки проходить поетапне впровадження стандартів за декількома напрямками. Спочатку забезпечили працівників спецодягом із усіма необхідними елементами захисту. Затим особливу увагу відвели виробничим об’єктам, де люди працюють на висоті (реконструювали драбини, майданчики і т.п.). У минулому році пріоритетом стали питання автодорожньої безпеки, адже майже всі підрозділи щоденно працюють із автотехнічними механізмами, й надалі йде впровадження правил і контроль за їх виконанням. Наступний етап удосконалення умов безпечної виробничої діяльності, як ствердив менеджер з питань техніки безпеки та охорони праці компанії «Лафарж» в Україні Павло Окара, це - абсолютно новий підхід у безпеці праці, направлений саме на тематику оцінки ризиків, з якої в усіх підрозділах «Технобуду» відбулись семінари для робітників вузької спеціалізації. Заняття проходили в невеличких групах по 10-15 осіб у цехах і структурних дільницях, щоб залучити весь колектив до справи виявлення та оцінки ризиків у процесі виробництва щебеню.
Концепція можливих ризиків формується від індивідуального аналізу, коли кожен працівник за допомогою спеціального записника занотовує в таблицях за особистими висновками власні версії правил безпеки, до узагальнення інструкцій, обов’язкових до неухильного виконання, аби запобігти нещасним випадкам на робочому місці. Кожному виробничнику фахівці з охорони праці запропонували використати п’ять простих кроків: перший зобов’язує скласти список повсякденних і нестандартних завдань, пов’язаних з роботою, другий, виходячи зі складеного списку завдань, спонукає визначити джерела небезпеки та всі потенційно небезпечні ситуації. Третій передбачає оцінку ризиків небезпечних і потенційно небезпечних ситуацій, що можуть заподіяти шкоду. За четвертим потрібно вивчити всі існуючі методи та заходи для зменшення чи усунення ризиків. І п’ятий – це викладення, узагальнення й аналіз ідей для покращання та унеможливлення ризиків, які мають запропонувати самі працівники. Адже їх усвідомлення на робочому місці та розуміння того, як ними управляти, має вирішальне значення для безпечної роботи. Висновки експертів, зроблені після будь-якого інциденту, вказують на те, що його можна було б уникнути, якби наперед зробили правильну оцінку ризиків. Тож цьогоріч саме оцінки ризиків були в центрі уваги місячника здоров'я й безпеки, що розпочався 16 травня. Заключною частиною його стало підбиття підсумків конкурсів серед працівників усіх підрозділів підприємства. В одному з них брали участь їх діти, які підготували тематичні малюнки про безпеку на виробництві, біля водойм, обірваних електропроводів, вдома на кухні, тощо. Переможці - Наталка Абрамчук (8 років) та шестирічні Ірина Пігаль, Владислав Гаврало, Владислав Абрамчук і Тарас Примак. У фотоконкурсі «Стань лідером в оцінці ризиків» перемогли світлини небезпечного містка та відкритого колодязя на шляху додому Руслана Чероти та Сергія Кіщенка.
Найскладнішим видався конкурс «Тріатлон» (лідер у безпеці), що проходив у три етапи (тестування знань, вимог і правил). Поміж 96 учасників переможцями стали Григорій Бодашко, Віталій Іркутський та Олександр Рогозінніков. Вони й здобули головний приз – поїздку до Києва на матч Євро-2012 між командами Швеції та Франції. Крім того, ще півсотні працівників від структурних підрозділів, як переможці другого туру конкурсу та за підсумками року, отримали заохочувальні призи.
І, нарешті, кульмінацією та логічним завершенням загалом річного циклу заходів і зокрема місячника здоров'я й безпеки стало корпоративне святкування, що відбулось на території ККНК «Технобуд» 23 червня. Після його урочистого відкриття генеральний директор підприємства Олександр Скрипник зазначив: «Незважаючи на те, що нагородили подарунками лише фахівців, які відзначилися по-особливому, кожен із працівників заслуговує на сердечну вдячність. Впевнений, якби хоча б четверта частина підприємств держави працювали так старанно й злагоджено як «технобудівці», то економіка України була б попереду всієї планети».
Та найбільше уваги під час святкування відвели дітям. Адже щорічне корпоративне свято – це нагода для них у перше чергу ознайомитись з підприємством, де працюють їх батьки. Крім того, щоразу заходи для малечі базуються на можливостях пізнати нове та утвердити вже набуті знання й навики про безпеку життєдіяльності людини. Клоуни, які розважали юнь, та артисти лялькового театру в ігрових і казкових моментах постійно акцентували увагу дівчаток і хлопчиків на правилах поведінки в різних ситуаціях чи то вдома, на вулиці, у школі, щодо поводження з вогнем, а особливо під час відпочинку на лоні природи й біля водойм.
«Ми поділяємо набагато більше, ніж правила техніки безпеки, – спільну любов до життя». Цей заклик відображений на одній з інформаційних дощок, що є на території підприємства і має різносторонній вияв як у цілому для колективу «технобудівців», так і для кожного окремого працівника. Адже робота людині дає можливості для самоутвердження, забезпечує необхідними благами та допомагає визначитись у моральних і духовних цінностях. Саме на засадах різнобічної турботи про працюючих і ґрунтуються основи діяльності ККНК «Технобуд» та головні напрямки управлінської й кадрової політики компанії «Лафарж», що й визначають ставлення працівників до організації охорони праці та промислової безпеки.
Віра ШАШУК.

Для довідки.
ТОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (бізнес-напрямок «Лафарж Щебінь Україна») створений на підставі наказу Міністерства Збройних сил СРСР у 1949 році. Входить до складу бізнес-напрямку «Лафарж Щебінь Україна» з 2004 року, коли його приєднали до складу групи «Лафарж». Підприємство займається розробкою родовищ граніту і його переробкою на щебінь різних фракцій. Продукція – кубоподібний щебінь, сертифікований в Україні, Польщі та Росії. Найбільша її частка реалізовується споживачам Росії, Білорусі, Польщі й Прибалтики. Філії: Кощіївський гранітний кар’єр (Київська область), Майдан-Іспаське родовище піщано-гравійної сировини (Чернівецька область). У 2011 році підприємства бізнес-напрямку «Лафарж Щебінь Україна» реалізували 4086000 тонн виготовленої продукції.
«Лафарж Україна». В Україні групу «Лафарж» представляють 2 бізнес-напрямки: ПАТ «Миколаївцемент», та ТОВ «ККНК «Технобуд». «Лафарж» є світовим лідером у галузі виробництва будівельних матеріалів, який посідає провідні позиції в усіх сферах своєї діяльності: цемент, нерудні матеріали та бетон. У компанії - 68000 працівників у 64 країнах. Минулоріч обсяги продажів (товарообіг) сягнули 15,2 млрд. євро. Другий рік поспіль «Лафарж» перебуває в першій десятці серед 500 компаній у рейтингу оприлюднення інформації про заміри та викиди парникових газів (Carbon Disclosure Project) завдяки своїй стратегії та боротьбі проти глобального потепління. Має провідний центр дослідження будівельних матеріалів, що дає змогу закладати інновацію в основу своїх пріоритетів, працювати над екологічно раціональним будівництвом і архітектурною креативністю.

Схожі матеріали

Минулого тижня в ДП «Клесівське лісове господарство» розпочали масштабні роботи з посадки лісу, а відтак у краї стартувала Всеукраїнська акція «...
- Впевнений головний лісничий Сарненського держлісгоспу Василь Глабець. Хоча оголошена Президентом України Весняна толока з озеленення благоустрою та...
Електроенергією щоденно користуються майже всі жителі району. Тож навіть короткочасне її вимкнення сприймається як надзвичайна подія. Колектив...
Селищенський гранітний кар’єр - один з найбільших у регіоні. Не так давно тут функціонувало підприємство з виробництва щебеню «Гранітас». Тоді почало...
Навколо ТзОВ «Сарненський завод високовольтних опор» точаться чутки та здогадки, не вщухають дебати, а де-хто навіть уникає пройтися по вул. 17...