Back to top

Німецькі інвестиції у виробничий потенціал Сарненщини дають гарний результат

Представники Комітету підприємців – виробників будівельних матеріалів і виробів при Торгово-промисловій палаті України, Федерації роботодавців України й Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів і виробів» побували у виробничих підрозділах одного із щебеневих підприємств Сарненщини ВАТ «Вирівський кар’єр», що в селі Гранітне.

Фахівці, які добре розуміються на будівельних технологіях, тонкощах виробництва та якості щебеню, з приємним подивуванням оглянули найсучаснішу дробильно-сортувальну лінію, склади готової продукції та побутовий корпус, де є всі необхідні умови для працівників. Затим обговорили проблеми надрокористування та залізничних перевезень, а також стан і труднощі будівельної галузі.
Голова наглядової ради Асоціації виробників будматеріалів Іван Салій зазначив, що хоч значна частина територій держави розташована на гранітному щиті, та щебеню для будівельних потреб все ж не вистачає. Тож потрібно, щоб щебенева промисловість розвивалась. Цьому в останні роки сприяють іноземні інвестори. Скажімо, Вирівський кар’єр - сучасний завод з виробництва високоякісного щебеню збудований і функціонує за новітніми технологіями завдяки інвестиціям з Німеччини.
Як у діючих кар’єрів нерудних матеріалів, так і в тих, що розпочинають шлях зі збору дозвільних документів, чимало труднощів, пов’язаних із довготривалим ходінням по кабінетах різноманітних установ і відомств. Асоціація допомагатиме у вирішенні проблем, адже для цього в ній і об’єднуються колективи будівельної промисловості. Технічний директор Вирівського кар’єру Григорій Купира запевнив поважних гостей, що колектив старанною роботою утверджуватиме добру славу підприємства. А заступник технічного директора Хорст Аллеманн висловив переконання інвесторів німецької компанії «Basalt-Actien-Gesellschaft», що полягає в подальшому вкладенні інвестицій і розширенні сфери діяльності в Україні.
Типовою для галузі є проблема перевезень залізницею, особливо якщо вантаж потрібно відправити за кордон. Вона стосується багатьох підприємств краю, підсумував голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, та зауважив, що всі складні питання мають бути в полі зору Асоціації виробників будматеріалів, де продумають і здійснять схеми їх успішного вирішення, а це велика підмога підприємствам і підприємцям, що працюють у цій сфері. Також Анатолій Остапчук і заступник голови Рівненської обласної ради Михайло Кривко ознайомили гостей з потенціалом Поліського краю щодо можливостей розвитку інноваційних технологій.
Що ж до участі органів місцевого самоврядування в процесах розвитку промислових підприємств, Михайло Кривко акцентував: «Важливо, щоб депутати й посадовці розуміли сутність діяльності кар’єрів нерудних матеріалів й інших підприємств і сприяли тому, аби дозвільні документи на її ведення не зустрічали невиправданих перепон у кабінетах і залах засідань. Навпаки, маємо максимально сприяти промислово-економічному становленню краю, підтримати всі намагання виконавчої влади в цьому напрямку. Очевидний приклад – Сарненщина. Крок за кроком район утверджує здобутки у всіх напрямках життєдіяльності, зокрема і у виробничій сфері. Це дуже радує, бо розширюються можливості для втілення соціальних програм і забезпечення нагальних потреб територіальних громад».
Президент Рівненської Торгово-промислової палати Микола Ярощук також підтвердив дієву підтримку виробничників області. Приміром, для потреб Вирівського кар’єру відкриють представництво, яке надаватиме комплекс необхідних послуг на місці, щоб не долаючи багатокілометрових відстаней оформляли документи для здійснення експортних поставок.
Виробнича сфера функціонує задля створення матеріальних благ суспільства, яке у свою чергу продукує нематеріальні цінності й набуває різностороннього розвитку. Радують факти становлення підприємств у краї. Адже це означає, що побільшає робочих місць для працездатних громадян, розширяться можливості для навчання, лікування, мистецьких набутків… Доробок кар’єрів нерудних матеріалів, будівельної галузі – вагома частина виробничого потенціалу краю.
Віра ШАШУК.

Схожі матеріали

Минулого тижня в ДП «Клесівське лісове господарство» розпочали масштабні роботи з посадки лісу, а відтак у краї стартувала Всеукраїнська акція «...
- Впевнений головний лісничий Сарненського держлісгоспу Василь Глабець. Хоча оголошена Президентом України Весняна толока з озеленення благоустрою та...
Електроенергією щоденно користуються майже всі жителі району. Тож навіть короткочасне її вимкнення сприймається як надзвичайна подія. Колектив...
Селищенський гранітний кар’єр - один з найбільших у регіоні. Не так давно тут функціонувало підприємство з виробництва щебеню «Гранітас». Тоді почало...
Навколо ТзОВ «Сарненський завод високовольтних опор» точаться чутки та здогадки, не вщухають дебати, а де-хто навіть уникає пройтися по вул. 17...