Опубліковано СН
Фото автора.
З днем фізичної культури й спорту вітали минулої п’ятниці всіх прихильників здорового способу життя Сарненщини.
Розпочав цей захід хореографічний ансамбль Сарненської гімназії «Калина». А згодом естафету перейняли представники влади: народний депутат України Микола Шершун, перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Хомич, голова районної ради Микола Драганчук і керуючий справами міської ради Віктор Бахно, які бажали спортсменам вдалих стартів і переможних фінішів.
Згідно зі спільним розпорядженням голів райдержадміністрації та районної ради за активну участь у реалізації державної політики у сфері фізичної культури й спорту в районі, високі професійні досягнення, пропаганду здорового способу життя почесними грамотами та матеріальними преміями нагородили кращих спортсменів, тренерів і ветеранів спорту Сарненщини. Серед них - Валерій Левшунов, Володимир Пінчук, Сергій Шишковський, Володимир Рудичик, В’ячеслав Бартош, Юрій Климець, Анатолій Романюк, Сергій Марков, Олександр Новак, Максим Захарчук та Ігор Мелещук.
Згадали під час святкової події про досягнення тренерів і вихованців комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» і дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти райдержадміністрації, які з кожним роком розширюють структуру спортивно-масової роботи. Сьогодні секції ДЮСШ відділу освіти РДА відвідують 717 дітей, з котрими займаються 25 тренерів-викладачів. Функціонують відділення з баскетболу, дзюдо, вільної та греко-римської боротьби, легкої атлетики, боксу. А в сарненській комплексній ДЮСШ «Колос» - 1188 вихованців, з ними працюють 33 тренери. Є тут відділення з футболу, волейболу, гирьового спорту, настільного тенісу й важкої атлетики. Ці заклади можуть пишатися великою кількістю нагород і досягнень, і не лише за 2012 рік. На жаль, не вистачить сторінок у газеті, щоб перерахувати здобутки юних сарненців та їхніх вихователів.
Згодом глядачів порадували румбою Олександр Оленіч і Каріна Хіноцька зі зразкового аматорського хореографічного колективу «Журавка» міського Будинку культури «Залізничник». Після пристрасного танцю ведучі розповіли про неабиякі спортивні здобутки загальноосвітніх навчальних закладів району, де нині працюють 92 вчителі фізичної культури. До речі, у минулому навчальному році відділ освіти організував і провів ХІІІ районну Спартакіаду серед ЗОШ І-ІІ ступенів (22 школи) та І-ІІІ ступенів (24 школи). Змагалися школярі в таких видах: футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика, легкоатлетичний крос, шахи, шашки. В загальнокомандному заліку серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів перемогли вихованці вчителя фізичної культури Володимира Титечка села Мале Вербче, а Юрій Климець з села Корост радів першості серед ЗОШ І-ІІІ ступенів завдяки зусиллям своїх юних підлеглих. Учні сарненських шкіл брали участь і в обласній Спартакіаді, й за підсумками посіли п’яте місце. Перше загальнокомандне школярі району отримали з легкоатлетичного кросу, треті – з волейболу серед юнаків і з легкої атлетики. Проявили свої вміння й на спортивно-масових змаганнях «Шкіряний м’яч» та «Олімпійське лелеченя». За шкіряний м’яч боролися 67 команд ЗОШ району в чотирьох вікових групах. Серед старших перемогу здобули футболісти зі Степаня, серед юнаків – учні ЗОШ № 2 міста Сарни, святкували й молоді футболісти Тріскинь, а зносичани стали першими серед наймолодших любителів футболу. Переможці районних змагань боролися у відповідних обласних конкурсах. Найчастіше потрапляли у ворота суперника юнаки Степанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, виборовши бронзові нагороди. Крім того, у фінальних обласних змаганнях за призи клубу «Шкіряний м’яч» серед дівчат команда Сарненщини стала чемпіоном.
Доки Україна й Польща готувалися до Євро-2012, упродовж березня-квітня ц.р. на підтримку цієї неабиякої для європейців події провели районні змагання серед ЗОШ І-ІІІ ступенів «Кубок шкільного футболу Євро-2012», в яких взяли участь 24 школи. А виграли його вихованці вчителя фізичної культури Валерія Левшунова Сарненської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів. До того ж, його підопічні стали фіналістами обласних змагань.
Дарунком для присутніх у залі була пісня у виконанні Юлії Солодкої, після якої повідали про спортивні клуби регіону. В районі юридично зареєстровані десять міських спортивних клубів, федерації футболу, волейболу, шахів і баскетболу. А для підтримки та розвитку параолімпійського руху в місті діє фізкультурно-спортивний клуб інвалідів «Повір у себе», який має гімнастичне містечко, волейбольний майданчик і два приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, із них один із тренажерним обладнанням, де займаються люди з обмеженими можливостями. Відвідують заклад 70 чоловік, які зтренуються в секціях настільного тенісу, більярду, шахів, шашок, легкої атлетики, волейболу та пауерліфтингу. Впродовж восьми місяців ц.р. вихованці ФСК «Повір у себе» брали участь в обласних змаганнях із пауерліфтингу та шашок, де вибороли десять золотих, по п’ять срібних і бронзових медалей. Та це не єдині досягнення спортивних клубів. Здобутків у земляків багато, про це, певно, задумався кожен присутній у залі, доки їх запальним співом веселили солісти етно-гурту Любов Сорока та Ірина Вагнер. Після виступу дівчат ведучі розповіли й про районну Спартакіаду з 15 видів спорту, що культивуються на території району. За станом на 1 вересня ц.р., лідирує сільський спортивний клуб «Гарт» Великовербченської сільської ради.
З метою активізації фізкультурно-спортивного руху в сільській місцевості, визначення населених пунктів, де така робота організована найкраще, та поширення їх досвіду в межах району й області відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА спільно з районною організацією ВФСТ «Колос» проводять районний конкурс «Краще спортивне село». А для забезпечення подальшого розвитку матеріально-технічної спортивної бази у 2012 році реконструйовано Катеринівський сільський клуб під спортивну залу. Також продовжують ремонтні роботи в спортивній залі смт. Клесів, де займаються дзюдо, греко-римською та вільною боротьбою.
Щодо масово-спортивних заходів, то найглобальніші з них присвячені Дням Незалежності України, молоді, фізичної культури та спорту й пам’яті воїнів-афганців. Щорічно проходять змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Крім того, у рамках концепції сталого розвитку регіону «Західна брама» з листопада 2011-го по березень 2012 року проходила обласна спортивна гра «Сімейні перегони», в якій взяли участь понад 40 сімей району. А з нагоди оголошення 2012-го Роком спорту та здорового способу життя, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проводить Спартакіаду серед восьми навчальних закладів міста Сарни з 14 видів спорту. В районі проходить і черговий чемпіонат з футболу, в якому змагаються 23 команди. Також відбуваються змагання з баскетболу, волейболу та шахів. З метою популяризації в районі здорового способу життя, виявлення обдарованих дітей та молоді, розвитку й підтримки їх здібностей провели районний конкурс серед малюків на тему: «Спорт – це модно!». Захід проходив у трьох номінаціях: «30-літні Олімпійські ігри», «Моя Батьківщина – футбольна держава», «Я і моє здоров’я».
А зі святом із нагоди дня фізичної культури й спорту зі сцени глядачів привітав піснею «За три хвилини», з репертуару гурту «Друга ріка», Олексій Нестеренко, танцювали вальс Олександр Оленіч і Вікторія Симончук, вихованці зразкового аматорського хореографічного колективу «Журавка» міського Будинку культури «Залізничник», та про молоду Україну заспівала Юлія Патрикей.
Тож нехай невтомна праця любителів спорту Сарненщини, наснага, сила, витримка та перемоги надихають юних українців вести здоровий спосіб життя й тримати в гармонії свої тіло й душу.
Антоніна КОРЕНЬ.