Back to top

Перша заповідь на виробництві - правильно організуй роботу

P6116487.jpg

Молодий менеджер ПП «Мавіотос» Сергій Василевич.
Фото Василя СОСЮКА.

Останнім часом чуємо чимало нарікань на те, як важко, мовляв, знайти сьогодні роботу. Неправда. Ми відучилися працювати, а роботи ви-стачає скрізь - було б бажання справді докласти рук до діла. Українців привчили легально заробляти гроші на біржі. Але, на противагу всьому цьому, живуть і трудяться поруч з нами підприємливі люди, котрі не чекають милостині від держави, а самі формують її промисловий потенціал.

Погода робить сіно, а час - гроші. І не тим він дорогий, що довгий, а тим, що короткий. Той, хто зрозумів цю істину, назавжди покладатиметься вже виключно на власні сили та можливості, не просто проживаючи життя, а детально плануючи кожен його день. Одинадцять років тому Микола Василевич започаткував власний бізнес. В умовах, що склалися на той час у державі, це був сміливий і навіть ризикований крок, але не для людини, котра звикла хвалити день не зранку, а ввечері. Сьогодні приватне підприємство «Мавіотос», розташоване на околиці Клесова, відоме не лише в Україні, а й за її межами. Це – факт, а отже, й реальна оцінка того, що було задумане та втілене в життя.

«Мавіотос» - підприємство, що спеціалізується на виготовленні столярних виробів. Конкуренція на цій ниві відомо яка, однак замовників у клесівських спеціалістів вистачає. Виробнича база постійно розширюється, ось і нещодавно придбали нові верстати й устаткування. Найголовніший критерій у роботі – якість продукції. А те, що тут уміють правильно організувати роботу, помітили одразу.

Спілкуємося з менеджером підприємства Сергієм Василевичем – сином засновника та директора ПП «Мавіотос» Миколи Василевича. Дізнаємося, що працюють тут нині 22 робітники. Як позитив, відмічаємо й той факт, що місцевим мешканцям підприємство забезпечило два десятки робочих місць. Без сумніву, з часом їх стане більше. Виважено підходять господарі виробництва й до цінової політики, що також є важливою складовою як рентабельності, так і попиту на столярні вироби в уже існуючих і потенційних замовників. Так ось, за словами Сергія, їх ціни є найдоступнішими в регіоні.

Прошкуємо територією підприємства, зна-йомимося з виробництвом. І люди працюють тут привітні, впадає в око, що й робота їм до душі. Столярка, двері, блокгаузи, «вагонка», дошка на підлогу - все акуратно складене, так, що спотикнутися ніде.

- У нас працюють професіонали, - пояснює Сергій, - яким не треба зайвий раз нагадувати, в тому числі й про техніку безпеки.

А ще місцеві умільці виготовляють досить симпатичні альтанки - майже витвори мистецтва. Уявляю таку красу на своїй прибудинковій ділянці або повну ідилію: затишний будиночок над водою серед гомону цвіркунів із джмелями... Краса створює настрій, а творять цю красу людські працьовиті руки.

Заклопотані своєю справою працівники підприємства майже не звертають уваги на нашу присутність. Уважно вимірює довжину бруса Руслан Оніщук, зачищає дверне полотно Сергій Понік, вміло керує верстатом Василь Гречка. За іншим без зайвої метушні пораються Володимир Бабич із Олександром Поніком, пилорамник Михайло Лопатін розпилює деревину й робить це так вправно, ніби природжений для своєї професії. А кочегар Микола Бобрук підкидає дрова в котел - усього їх тут три на сім сушарок.

- Деревину беремо в місцевому лісгоспі, - продовжує Сергій Василевич, - з цим проблем нема. Єдине, що викликає занепокоєння, це високі ціни на пальне. А техніки в нас чимало, і простоює вона рідко. Тож самі розумієте, яким чином усе це впливає на рентабельність роботи. По тридцять літрів «з’їдають» що-дня тільки автонавантажувачі, а приплюсувати сюди ще чотири вантажівки…

Дійсно, нестабільність у державі породжує невпевненість у її громадян. Однак безвихідних ситуацій на виробництві не буває, а з обставинами, на які самотужки вплинути неможливо, доводиться миритися. Керівництво підприємства, попри все, займається ще й благодійністю, спонсорством. Літнім пенсіонерам, малозабезпеченим людям безкоштовно завозять дрова, за потреби - будматеріали. ПП «Мавіотос» неофіційно стало вже офіційним шефом Клесівської школи-ліцею. Щороку допомагають навчальному закладу в здійсненні поточних ремонтів, за що вчителі, учні та їхні батьки щиро вдячні особисто Миколі Федоровичу Василевичу.

Тим часом на виробничих площах продовжують гудіти верстати. Акуратна продукція чекає на подорож до Польщі, Євпаторії, Херсону, Одеси й інших точок на карті Європи, де її чекають замовники. Зрозуміло, що й у нашій області вона є абсолютно конкурентоспроможною, тому не зайвим вважаємо нагадати читачам про те, що ПП «Мавіотос» розташоване за адресою: смт. Клесів, вул. Київська, 12. Усі необхідні довідки можна отримати за телефоном 8-0993674979.

Що додати до сказаного? Залишається висловити сподівання на те, що добрий приклад і добрі справи знайдуть належну підтримку в нашій державі. Віриться, що такий ось приклад роботи дружного колективу відданих своєму покликанню професіоналів надихне інших на започаткування власного бізнесу. Ми повинні жити краще. Принцип «раніше думай про батьківщину, а потім про себе», за яким нас вчили існувати впродовж семи з гаком десятиліть, не виправдав себе і луснув, як мильна бульбашка. Маємо керуватися насамперед принципом «сильна сім’я - сильна держава». Тоді справді станемо єдиним українським монолітом – народом, який знатиме, для чого живе.

Схожі матеріали

У Клесівському лісгоспі в лютому проаналізували виробничу діяльність і виконання колективного договору, а в березні традиційно вшанували працю жінок....
- Впевнений головний лісничий Сарненського держлісгоспу Василь Глабець. Хоча оголошена Президентом України Весняна толока з озеленення благоустрою та...
Електроенергією щоденно користуються майже всі жителі району. Тож навіть короткочасне її вимкнення сприймається як надзвичайна подія. Колектив...
Робота Сарненського заводу високовольтних опор сприятиме зростанню добробуту міста, а безпечність його впливу на довкілля підтверджена висновками...
Йдеться про занадто довгоочікувані сарненцями, а точніше, надані із значним запізненням висновки державної санітарно-епідеміологічної та громадсько-...