Back to top

По роботі і честь

7.jpg

Михайло Ониськевич

У Клесівському лісгоспі в лютому проаналізували виробничу діяльність і виконання колективного договору, а в березні традиційно вшанували працю жінок.

Відповідальні та добросовісні трудівниці

За доброю традицією з нагоди свята 8 Березня в актовому залі державного підприємства "Клесівське лісове господарство" зібрались жінки, які працюють на підприємстві, його керівники, учасники художньої самодіяльності підшефного ліцею. Після поетичного вступу ведучих до присутніх звернувся директор лісгоспу Михайло Ониськевич:

- Хочу від душі привітати вас, шановні жінки, з першим святом весни. У нашому колективі трудяться на різних посадах чимало представниць прекрасної статі, які відповідально виконують доручену справу. Хоч би якою б ділянкою роботи вони опікувались, можна бути впевненим, що зроблять усе високоякісно й у відведені строки. Багато з них вирощують у лісництвах саджанці для майбутніх розкішних лісів - окраси Поліського краю. Є сумлінні трудівниці й у цехах переробки деревини, серед інженерно-технічного, управлінського персоналу. І всюди їх руки конче потрібні для виконання виробничних показників.

У колективі Клесівського лісгоспу, що нараховує понад шість сотень працюючих, переважна більшість чоловіки. Однак у кожному із дев'яти лісництв, лісопункті, деревообробній філії, на нижньому складі трудяться і жінки. На урочистостях з нагоди 8 Березня квіти й подарунки кращим виробничницям вручали Михайло Ониськевич і головний інженер Роман Павлишин. Серед відзначених - Марія Абрамчук, визнана кращим економістом лісової галузі на Рівненщині у 2007 році. Приємно було бачити й чути, як жінки із вдячністю приймали вітання, які задушевні пісні та поезії звучали в концертній програмі дітей. Але і напередодні свята в підрозділах підприємства кипить робота, тож з урочистостей вони пішли працювати.

На кінцевій і одній з найважливіших виробничих ділянок лісового господарства - нижньому складі - у дві зміни триває напружена робота. Сюди доставляють деревину з лісу потужні автомобілі, їх оперативно розвантажують з допомогою мостового крана й паралельно завантажують у залізничні вагони. Напередодні жіночого свята керувала цими роботами виконуюча обов'язки майстра Лариса Воробей. Вона господарює, наче добра хазяйка в домі: маркує привезену з лісу продукцію, дає вказівки стропальникам звідки забирати деревину для відправки залізничним транспортом тощо. За словами пані Лариси, тут усе їй до дрібниць знайоме, бо віддала лісгоспу вже 13 років, закінчивши Український інститут інженерів водного господарства. І про кранівницю Тетяну Шерстюк говорить тільки добрі слова, бо та професійно виконує роботи на великому сучасному крані аж вісімнадцять літ. Чоловічий колектив стропальників на чолі з Миколою Котком, який працює в зміні разом з жінками, теж прагне якнайкраще зробити свою справу й недаремно став передовим за підсумками минулого року.

Між іншим, щоб навантажити в лісі чи розвантажити на складі деревину, у лісгоспі обладнали вісім автомобілів з маніпуляторами "Ваймер" шведського виробництва. Тому короткомірну продукцію водій автомашини самостійно забирав з місця вирубки й після доставки на нижній склад вивантажує маніпулятором там, де вкаже майстер. Крім того, для забезпечення механізації такелажних робіт у лісгоспі обладнали маніпулятором "Вайнер" трактор Т-150, три автомобілі ЛТ-25.
Про досягнення та проблеми виробничої діяльності лісгоспу за рік, що минув, йшла ділова конструктивна розмова на профспілковій конференції. Головним доповідачем на зібранні був Михайло Ониськевич.

Колектив намічене виконав успішно

Після проведення фахівцями різних служб, у тому числі екологічної, цілого комплексу заходів, у рубку головного користування передаються повностиглі, високобонітетні ділянки лісових насаджень. У Клесівському лісгоспі запас стиглості лісу набагато перевищує об'єм рубок головного користування.

За 2007 рік успішно виконали виробничі завдання з освоєння лісосічного фонду від таких рубок в об'ємі 57,2 тисячі кубометрів деревини. Стабільно й професійно працювали колективи всіх майстерських дільниць. Зокрема найбільш вагомих показників досягли працівники Сехівської, якою керує майстер Костянтин Опалько, заготовивши 18,8 тис./м3 деревини. Добре спрацювали і в Ясногірській під керівництвом Володимира Фурманця (17,26 тис. м3), Чабельській (18,3 тис. м3) дільницях. За конкретними результатами роботи відзначились передові бригади лісорубів Леоніда Колядича (9,84 тис. м3) та Ігоря Лук'яновця (майже 9 тис. м3) Сехівської майстерської дільниці, а також лісозаготівельної дільниці № 7 на чолі з Леонідом Головачем. Заготівлю проводили згідно із затвердженими відповідними службами технологічними картами, після підготовчих робіт, з пониженням пнів.

У Клесівському лісгоспі підібрався згуртований колектив досвідчених водіїв лісовозів, який успішно забезпечив вивезення деревини на нижній склад, при цьому не допустив аварій чи порушень нормативів. За рік вони доставили понад з лісу 69 тисяч кубометрів деревини. Цієї продукції найбільше перевезли водії Микола Романчук, Олександр Абрамчук та Анатолій Гличковський. Серед кращих водіїв також Володимир Цимбаліст, Василь Примак, Станіслав Абрамчук, Микола Коток, Микола Боровик. А із водіїв, які доставляють деревину для переробки на Костопільський деревообробний комбінат, найбільш вагомі показники в Миколи Мелещука, Володимира Жука й Олександра Клесовця.

Цехи дають продукцію

На деревообробній філії підприємства за рік переробили понад 25,9 тис. м3 балансів, техсировини та пиловника, виготовили 3 тис. м3 пиломатеріалів, які мають попит в Україні та за кордоном, і 5,425 тис. м3 столярних щитів. Сумлінно та високопродуктивно працювали над виконанням виробничих завдань верстатниця Наталія Абрамчук, слюсар Руслан Мамонтов, машиніст котла Олександр Ведров, верстатник Едуард Білотіл, водій навантажувача Григорій Килюшик, бригадир зміни Сергій Левчук. Низькосортну деревину у Томашгородський цех, який у минулому році переробив 5,2 тис. кубометрів круглих лісоматеріалів.

Після реконструкції працює також цех переробки балансів, тонкомірної деревини, горбиля. За 2007 рік там виготовили 1235 м3 ролбордерів і майже 103 тис. шт. приштамбових кілків на загальну суму 635 тис. грн. Кращі виробничники цього цеху слюсар Анатолій Боровик, верстатниці Наталія Жигадло, Тетяна Покита, їх колеги Анатолій Лотоцький, Леонід Жилка, Леонід Тимошицький, Петро Жилка, Олена Головач, Леонід Мартинюк. Добре подбали про справність транспорту й обладнання фахівці ремонтно-механічної майстерні на чолі з Василем Кругликом.

І колектив нижнього складу, де акумулюється вся робота із заготівлі та вивезення деревини, збільшив виробничі показники. Так, розкряжовано 56,2 тис. кубометрів хлистів, що на півтори тисячі більше, ніж у 2006 році, завантажено лісопродукцією та пиломатеріалами 903 залізничних вагони. Тут у числі кращих кряжувальник Руслан Гнатищак, кранівник Анатолій Дригуля та інші.

Як виконувався колдоговір?

Голова профкому Галина Самойлюк інформувала делегатів конференції про виконання колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом лісгоспу. Так, завдяки зростанню обсягів виробництва, удосконаленню організації праці середня заробітна плата на підприємстві зросла та становить 2064 грн., що значно більше, ніж у 2006 році. На виплату премії та винагороду за вислугу років спрямовано 6136,7 тис. грн.

Для житлового будівництва працюючим відпускали деревину за ціною 180 грн. за кубометр. Для трудівників, які працюють у шкідливих умовах, виділяли кошти на придбання молока. У лісгоспі функціонує медпункт, регулярно проводять передрейсові огляди водіїв. Медичним страхуванням забезпечено 345 чоловік, 121 з них скористались його послугами. Усім працюючим надають паливну норму зі знижкою відповідно до стажу роботи на підприємстві.

Згідно з медичними довідки бажаючі можуть поїхати на відпочинок і оздоровлення в санаторії. Також за кошти профспілки лісгоспу оздоровились влітку 40 дітей працівників, а на матеріальну допомогу їм і ветеранам підприємства торік виділили 22,8 тис. грн.

Усього ж на непередбачені законодавством пільги та виплати трудівникам за рік лісгосп витратив 506,5 тис. грн., що є одним з найвищих показників соціального захисту серед колективів лісової галузі України. Велику увагу приділяють культурним і спортивним заходам. Зокрема команда підприємства взяла активну участь в обласній спартакіаді до Дня працівників лісу. До послуг лісівників їдальня, п'ять магазинів.

Профком Клесівського лісгоспу, як зазначила Галина Самойлюк, і надалі турбуватиметься про кращі умови праці й відпочинку, надання допомоги та пільг працюючим і ветеранам.

Виступаючі на конференції всебічно проаналізували роботу підрозділів підприємства, внесли пропозиції, аби в нинішньому році з новим колдоговором працювалося ще краще, ще продуктивніше.

Фото Василя СОСЮКА.

Схожі матеріали

- Впевнений головний лісничий Сарненського держлісгоспу Василь Глабець. Хоча оголошена Президентом України Весняна толока з озеленення благоустрою та...
Електроенергією щоденно користуються майже всі жителі району. Тож навіть короткочасне її вимкнення сприймається як надзвичайна подія. Колектив...
Робота Сарненського заводу високовольтних опор сприятиме зростанню добробуту міста, а безпечність його впливу на довкілля підтверджена висновками...
Йдеться про занадто довгоочікувані сарненцями, а точніше, надані із значним запізненням висновки державної санітарно-епідеміологічної та громадсько-...
Останнім часом чуємо чимало нарікань на те, як важко, мовляв, знайти сьогодні роботу. Неправда. Ми відучилися працювати, а роботи ви-стачає скрізь -...