Back to top

«Вітамінка для читання»

Автор фото Василь Сосюк.

Так називається цукерка з прикріпленим смайликом. У Всеукраїнський день бібліотек хлопчик Читайлик вручив її кожному відвідувачеві Костянтинівської публічно–шкільної бібліотеки разом із книгою. І дорослі, й дітлахи люблять заходити в книгозбірню, де відбуваються цікаві заходи.

Серед них інтелектуальні турніри, бібліотечні уроки–знайомства з періодичними виданнями, голосні читання, розважальна карусель (у Міжнародний день захисту дітей), подорожі в країну Мультляндію з обов’язковим повчальним анімаційним фільмом, правознавча гра «Гілка влади». Складаючи пазли «Карти Європи», школярі вивчають країни Європейського Союзу.
Учителі навчального закладу на педагогічних радах отримують інформацію завідувачки книгозбірнею Оксани Тасаж про сайти освітян. Згодом активно використовують Інтернет-мережу не лише готуючись до уроків чи позакласних виховних заходів, а й переймають досвід колег, мають змогу зареєструвати своїх вихованців для участі в конкурсах. Так, як нещодавно це зробила вчитель англійської мови Олена Дойонко (її учні змагатимуться з іншими в «Альбус-2013»). Школярі також розширюють кругозір із навчальних предметів, спілкуються з друзями в соціальних мережах («В контакті», «Однокласники»), розвивають естетичні смаки, вимальовуючи планету в програмі «Paint». Результати праці комп’ютерних художників відображені на виставці «Краса землі, краса життя».
Щойно увійшовши до приміщення невеликої кімнати, не можна не помітити дерев’яної хатинки під назвою «Книжкова лікарня». Щойно вона заповнюється вщент книгами, що потребують «лікування», на допомогу приходять члени гуртка, які їх приводять до ладу. Господиня Оксана Григорівна ще й вправна майстриня. Своїми руками пошила чудові ляльки, з допомогою яких члени клубу любителів казки готують лялькові вистави. З нетерпінням дітвора чекає завжди тижня дитячої книги, під час якого проходить посвята в читачі. Вони отримують або посвідчення, або пам’ятки. В минулому році їм вручили символічний ключ.
Абітурієнти та їхні батьки знайомляться з умовами вступу до вищих навчальних закладів. Студенти ж неодноразово звертаються за інформацією, яку можуть отримати швидко й безкоштовно. А завдяки платним послугам (у минулому році заробили 1 тис. 300 грн.), у бібліотеці з’являється нова література. Найбільше користується попитом, як свідчить опитування школяриків, пригодницький жанр і книги «25 професій Маші Філіпенко» (Едуард Успенський), «Птаха-корабель» (Катерина Лебедєва), «Повістинка про потворка» (Віктор Терен).
Професійну самоосвіту систематично здійснюють і працівники фельдшерсько-акушерського пункту, клубу. Постійно надходить інформація для сільської ради. До слова, молодий керівник місцевої громади Роман Боровик не залишає заклад культури поза увагою й докладає зусиль, аби тут було тепло й комфортно.
Жителі населеного пункту щасливі, бо, дякуючи книгозбірні, можуть тепер знайти рідних і близьких людей. Для зручного й миттєвого спілкування створюють свою електронну адресу або ж реєструються в програмі «Skype» й отримують незмірну втіху від віртуальної зустрічі з ближніми. До бібліотеки йдуть цілими родинами, аби взяти участь у сімейних перемовинах.

Якби бібліотека вміла говорити…
То ви, шановні читачі, змогли б почути таку розповідь: «Я народилася в 1948 році в мальовничому селі, названому на честь благочинного Костянтина Балдинського. Й дали мені ім’я – бібліотека. Маленькою поміщалася в невеличкій сільській хатині, проте завжди радо зустрічала своїх читачів, створювала атмосферу доброзичливості й тепла. Пізніше моєю оселею стало приміщення клубу. З кожним роком росла, збільшувалась. У 2002-ому мене почали називати публічно–шкільною, я ще на один крок наблизилась до світлих дитячих душ, які прагнуть до знань, навчання, творчості. Моє вбрання зеленого кольору, який не тільки дає читачам відчуття спокою, а й об’єднує всіх із природою, допомагає стати ближчим один одному.
В астрології кажуть, що зелений – барва планети Меркурій, яка є світом розуму й знань, необхідних для досягнення як матеріального успіху, так і небесної мудрості.
За роки існування отримала репутацію «Сучасна бібліотека». Відтепер, якщо ти не маєш власного комп’ютера, - не проблема. Завітай до мене. В моїх стінах - шанс на зустріч через роки з рідною людиною, яка живе за тисячі кілометрів від тебе. Для мене кожна посмішка, яка триває навіть мить, залишається в пам’яті назавжди. Вона збагачує тих, хто її отримав. Якщо праця - найкраща молитва, то усміх - музика душі. Милосердя є ключем до неба, а любов до інших – привілей, даний Богом. Знайди час для читання, бо воно є джерелом мудрості».

Побувала на Алясці
Наталія Колдун, учитель географії місцевої дев’ятирічки, з якою зустрілась у бібліотеці, повідала: «На Сарненщині живу вже багато років, а родом із сусіднього Дубровицького району. З наданням доступу до Інтернету (після реєстрації та актуалізації) стало можливим отримати компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень колишнього Радянського Союзу моїй мамі, Ганні Василівні. При цьому зекономила не тільки гроші, а, найголовніше, час, такий необхідний для педагога».
У центрі регіональної інформації користувачі сільської книгозбірні (від дітей до пенсіонерів) отримують її з сайтів новин, освітніх порталів, урядових і владних структур. Тут знайдете й матеріали про видатних уродженців краю. Оксана Тасаж складає рекомендаційні списки літератури та Web-ресурсів для вчителів, учнів, студентів. Готує мультимедійні презентації до масових заходів, он-лайн-конкурси та допомагає використовувати скайп-зв’язок. До слова, саме спілкування по ньому посприяло студентці 4 курсу Рівненського державного гуманітарного університету Оксані Магрело, яка розповіла: «Я була учасником програми Work and Travel Alaska («Робота й подорож на Алясці»). Тож перед поїздкою по скайпу обговорила умови майбутньої діяльності з роботодавцем. Крім того, там уже впродовж трьох місяців працював мій однокурсник, тож поділився досвідом, що мене дуже підтримало. Подорож виявилась щасливою…».
Насамкінець, хоча цьогорічні результати української компанії GfK Ukraine, що входить до мережі GfK Group і проводить опитування та досліджує ринки в Україні, Молдові та Білорусі, свідчать, що для кожного четвертого українця книга не входить у сферу його зацікавлень, користувачі костянтинівської книгозбірні, кількість яких постійно зростає, можуть із ними посперечатися.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Доброго дня, шановна редакціє! Звертаюсь до Вас від імені своєї матері Озеранчук Ольги Адамівни, пенсіонерки, учасника війни. У номері «...
Суть усього живого на Землі – вода Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини, 2005-2015 роки проголошені Міжнародним...
У Сарненській МДПІ нещодавно відбулося засідання «круглого столу», в якому взяли участь провідні фахівці ДПА в Рівненській області, суб’єкти...
Сьогодні виповнюється 7 років з дня створення відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в...
На останній сесії районної ради один з депутатів висловив занепокоєння, що в кар’єрах Клесівської зони, де ведуть видобуток граніту, після підривних...