Back to top

Свято спогадів і сподівань

Автор фото Василь Сосюк.

Мало який навчальний заклад на Сарненщині може похвалитися своєю 110-літньою історією, як ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей». Тепер про це засвідчує пам’ятний знак на його території. Минулої п’ятниці актовий зал вщерть заповнили гості й працівники та учні, які зібралися на свято, що урочисто відкрив директор ліцею Микола Морозюк.

Анатолій Гнітецький і Ганна Романчук ознайомили присутніх із витоками професійної освіти на Сарненщині, що пройшла нелегкий шлях становлення. Відтворили прекрасні й світлі миті минулого й майбутнього. Згадали всіх поіменно, живих і кого вже немає поруч. Пам’ять тих, хто відійшов у вічність, вшанували хвилиною мовчання.
Ведучі запрошували гостей одного за одним на сцену. Вручили запашну хлібину депутату Верховної Ради України Миколі Кучеруку. Народний обранець після школи першою отримав також технічну освіту, тож висловив вдячність тим людям, які творили понад 100-літню історію, подарував іменинникам телевізор і не залишився без гостинця сам. Як, до речі, й усі виступаючі з вітальним словом на сцені та присутні в залі. Микола Кучерук, голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, заступник голови районної ради Валентин Цупріян і міський голова Сергій Євтушок прямо на сцені під оплески присутніх запалили святковий торт.
З особливою теплотою представники влади району та міста говорили про ветеранів, відданих праці й професії, які навчали дітей і піднімали сільське господарство. Не з розмов знає, яка це тяжка, але благородна праця Анатолій Остапчук. Він вручив грамоту трудовому колективу й директору за багаторічну сумлінну працю з підготовки спеціалістів робітничих професій та з нагоди 110-ї річниці з дня заснування навчального закладу. Валентин Цупріян зачитав вітальну адресу. Нагородили грамотами РДА та районної ради також викладача Петра Бортніка, майстра виробничого навчання Михайла Беліка, ветерана праці Олексія Захожого, який очолював заклад із 1981 по 2006 роки. Чверть століття стояв біля керма Олексій Сергійович. Тож із висоти пройдених років роздумував про нову реформу в професійно-технічній освіті. Користуючись нагодою, попросив Миколу Кучерука посприяти, аби трудівники галузі мали гідну оплату своєї праці. Торкнувся досвідчений педагог проблеми працевлаштування молодих людей, висловив також задоволення тим, що ліцей продовжує свою діяльність і вдячність за це Олександру Юркевичу.
Вітаючи колектив з ювілеєм, Олександр Юркевич подарував навчальному закладу принтер. А ведучі назвали імена тих, хто вже понад 40 років передає свій багатющий досвід праці молодим майстрам виробничого навчання й вихованцям.
ВПУ-22 закінчив і Сергій Євтушок. Він назвав Миколу Морозюка справжнім патріотом Сарн. Відзначив, що кандидатуру керівника професійного закладу внесли на розгляд конкурсної комісії, аби присвоїти йому почесне звання «Гордість міста». Сергій Євтушок вручив подяки міського голови Олександру Гриневичу, Федору Жабчику, Євгенії Мосійчук і подарунок Миколі Морозюку, який знаходив для кожного з нагороджених гарні слова. Озвучив також вітання заступника начальника управління освіти й науки, начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти Рівненської ОДА Петра Коржевського, показав сертифікат на придбання обладнання й предметів довгострокового користування на суму 25 тис. грн. А почесні грамоти управління одержали Ольга Денисевич, Світлана Івашина, Григорій Мирончук, В’ячеслав Тутука, Олена Шапірко.
Анатолій Гнітецький зачитав вітальну телеграму з братньої Білорусі, яку надіслав директор Столінського державного професійного ліцею сільськогосподарського виробництва Григорій Козубовський. Не обійшлося й без вітань колег – директорів Сарненського ВПУ-22 Володимира Городнюка, Рокитнівського професійного ліцею Віктора Катрука, ДПТНЗ «Дубровицький професійний ліцей» Михайла Лосіка, ДПТНЗ «Катеринівській навчальний центр» Віктора Бунечка. Так, упродовж трьох років пощастило працювати тут Володимиру Городнюку, мужніти, набиратись досвіду. Закладу, з якого вийшли 8 Героїв Соціалістичної Праці, привіз вироби з лози, виготовлені вихованцями ВПУ-22.
Отець Володимир висловив православну точку зору на подію, що відбувалася, подякував Миколі Морозюку за співпрацю. А координатор корпорації «Братерство без кордонів», заступник голови правління Міжнародного благодійного фонду «Глорія» Володимир Хомич зробив символічний дар – корабель і побажав, щоб як і він, ліцей ішов до нових вершин.
Слова щирої вдячності лунали для родини Гриневичів – Івану, Ганні, Олександру, Тетяні, Анатолію, Олександру. Представників династії за високий професіоналізм і вагомий внесок у справу навчання та виховання кваліфікованих робітників нагородили подякою. Добрі слова прозвучали й на адресу подружніх пар, що поєднали свої долі й серця, працюючи в ліцеї, – Беліків, Савицьких, Мірковців, Зелінських.
Заступник директора з навчальної роботи Ганна Михайлюк зачитала наказ про відзначення 110-ї річниці з дня заснування ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», згідно з яким усіх працівників відзначили премією в символічному розмірі - 110 грн. Цілу когорту з них занесли в Книгу Пошани. А на Дошку Пошани, окрім педагогів, - також і учнів Ольгу Власюк, Ольгу Зелінську, Катерину Кузьмич, Дмитра Кирилова, Альону Ніколайчук, Романа Радкевича, Андрія Скрипчака, Володимира Царука.
Шанобливо й хвилююче звучали слова ліцеїстів – представників усіх курсів, яких щедро нагородили аплодисментами. Вони передали завідувачці краєзнавчим музеєм навчального закладу, якому в 2011 році присвоєно звання «Зразковий», Любові Сахненко та Миколі Морозюку цілу картинну галерею. Гідне місце знайде там і бурштинове диво від Григорія Саковця, директора однієї з АЗС Сарненщини. Серед музичних привітань, звучали пісні у виконанні Катерини Кузьмич, Ольги Денисевич і Юлії Ніколайчук, сестер Юлії та Альони-------. Ансамбль гармоністів під керівництвом В’ячеслава Аврамишина зачарував милозвучним віночком українських народних пісень, а учасники хореографічного колективу ВПУ-22 й гуртка «Краяночка» ліцею - запальними танцями.
Хоча за вікнами в середині березня не на жарт розгулялась зимова віхола, в залі ставало все тепліше від щирості людських сердець. Дуже швидко святкове дійство закінчилось, але його учасники не поспішали додому. Друзі та гості ще довго спілкувались один із одним.
110 років… Не дивлячись на солідний вік, сучасний заклад забезпечує своїм учням отримання якісної середньої та професійної освіти, підготовку до зрілого самостійного життя, вступу до вузів, технікумів області й України. Навчання в ліцеї – це чудова можливість для реалізації та розвитку духовного, творчого й професійного потенціалу юнаків і дівчат. Тут є всі умови для здійснення навчально-виробничого процесу та діяльної позакласної роботи – висококваліфікований склад педагогічних працівників, сучасна матеріально-технічна база. Випускники ліцею мають не лише високий рейтинг, а й попит на ринку праці. А понад 300 з них - урядові нагороди.
Тож благословенним хай буде навіки той, хто здобував фах у ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Держава, яка хоче мати краще майбутнє, повинна дбати про фізичний гарт громадян. І наша спортивна школа успішно виконує цю місію вже півтора...
16 років - найбільше серед колег в історії часопису – керував колективом Сарненської районної газети Іван Андрійович Кузьменко. Завтра, 26 вересня,...
Чи є на світі десь така людина, Що не зайшла за все своє життя До храму книг, що вік стоїть нетлінно І не зруйнується від повеней буття?...
Вчительська доля… Сонячна та щаслива, нелегка й благородна. У роздумах про неї переповнюються серця спогадами та щемом, відчуттям прекрасного...
прожили Єва й Пилип Жуки з Чудля Задушевна музика котиться полем аж за село. Гості віншують старожилів зі славною подією - золотим весіллям. Сват...