Back to top

Історія успіху Людмили Тичини

Автор фото Василь Сосюк.

Людмила народилася в Клесові. Там закінчила й місцеву ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей, після якої вступила до Львівського державного університету фізичної культури.

Думаю, для юнки, в якої немає тата, а виховувала дівчинку та її молодшого брата Руслана одна ненька, це було не так просто. Спортом почала займатися з 10-річного віку. Чесно зізнається, що вже навіть не пам’ятає, коли отримала першу перемогу. Мама спортсменки працює в КЗ «Клесівська районна лікарня» молодшою медсестрою. Сумує за донькою, коли довго не приїжджає додому. Люда була відвертою в спілкуванні зі мною. Не намагалася приховати, що в школі не була хорошою ученицею. Та багато гарних і добрих слів сказала на адресу улюбленої вчительки. Нею й залишилась для дівчини Жанна Козел, з якою опановувала іноземну мову.
У Львові Людмилі Тичині теж дуже подобається, але трохи важкувато досягти високих результатів. Треба докласти чимало зусиль, а ще мати велике бажання йти до мети. Та й навчання залежить від того, як спортсменка покаже себе на змаганнях.
Пригадує ІІІ Спортивні ігри України серед вищих навчальних закладів із вільної та греко-римської боротьби, що відбувалися в Чернівцях. Тоді серед 29 вузів команда Львівського державного університету фізичної культури з 483 очками посіла друге місце, поступившись лише Національному університетові фізичного виховання та спорту України. Честь закладу на чернівецькому борцівському килимі відстоювали 12 представниць жіночої спортивної боротьби. У ваговій категорії до 67 кг була й новоспечений майстер спорту, першокурсниця Людмила Тичина, яка піднялася на третю сходинку п’єдесталу.
А наприкінці лютого на базі спортивного комплексу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького проходили обласні змагання з вільної боротьби серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації за програмою «Універсіада Львівщини-2013». У протиборствах взяли участь команди університетів: державного фізичної культури, національних - ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького, «Львівська політехніка», аграрного та медичного, Дрогобицького державного педагогічного ім. Івана Франка. В особистій першості змагалися студенти Львівського державного університету внутрішніх справ і Національного лісотехнічного університету України. Серед жінок взяли участь 5 команд (65 спортсменок). В особистому заліку поміж переможців і призерів було ім’я Людмили Тичини.
Не так давно відбувся відкритий Всеукраїнський турнір із боротьби серед дівчат у Кривому Розі. На борцівських килимах міста зібрались ті, хто вже заявив про себе на кадетських і юніорських першостях Європи та світу. Позмагатися з українками приїхали спортсменки Молдови, Білорусі, Ізраїлю та Азербайджану. Без нагород у безкомпромісній боротьбі не залишилася й героїня розповіді. Людмила Тичина відзначилася «бронзою» у вазі до 67 кг. Альбіна Лєханова з Донецька, яка також завершила минулий сезон на європейському кадетському п’єдесталі, у півфіналі виявилася сильнішою за підопічну Андрія Пістуна. До речі, в Клесові Люда тренувалася в Ігоря Мельника.
Незважаючи на спеціалізацію «Фізичне виховання», дівчина мріє про великі досягнення в спорті. Не каже, що стане олімпійською чемпіонкою, але має непереборне бажання взяти участь в Олімпійських іграх. Титул майстра спорту Людмила отримала в 17 років. Можна сказати, борчиня відвідала не лише майже всі міста України, а й побувала за кордоном. Так, на урочистості районного конкурсу «Жінка року–2012» переможниця в номінації «Жінки – спортсменки», вихованка Сарненської комплексної дитячої юнацько-спортивної школи відділу освіти РДА Людмила Тичина прибула просто з Польщі, міста Хелм, де зайняла 3 місце.
Серйозно розмірковує про сучасну молодь, яку називає майбутнім держави. Висловлює власну думку й іменує абсурдом захоплення деяких юнаків і дівчат багатьма субкультурами, що не відповідають морально-етичним вимогам: «Ці молоді люди вживають алкоголь, наркотичні та психотропні препарати, які масово призводять до суїцидних вчинків, різних захворювань. Вважаю це неправильним. Звичайно, не кожен може стати визначним спортсменом, але підтримувати свій організм здоровим повинен. Спорт для мене особисто - це життя!».
Нині дівчина навчається на другому курсі. Через 3 роки закінчить університет. А в майбутньому планує продовжити свою спортивну кар’єру. А поки що двічі на день і 7 днів на тиждень юна спортсменка, майстер спорту, яка народилася в Клесові, практикується у вільній боротьбі в Андрія Пістуна. Й хоча вільного часу в неї обмаль, використовує його, запевнила, на повну потужність.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Держава потребує освічених, кваліфікованих працівників, свідомо мислячих громадян. Покоління нової генерації виховує Сарненський економіко-правовий...
З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
Олена Шевня, головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, стала...
У міжрайонній державній податковій інспекції Ярослав Мірковець працює сім років. Після закінчення Національного аграрного інституту в м. Київ...
Світлану Климець у Костянтинівці знають і дорослі, і малі. Вона - випускниця Рокитнівського медичного училища - завідує сільським фельдшерсько-...