Back to top

Сьогодення Тутовицької громади

Автор фото Василь Сосюк.

Славну історію має село Тутовичі – центральна садиба сільської ради, в яку входять ще Цепцевичі, Висове, Довге та Чемерне. У 2011 році воно відзначило свій 500-літній ювілей. На Погоринському ключі поселень у межах Сарненського району село чи не найстарше після Степаня, Кричильська та Короста. І значно старіше за Цепцевичі, Тріскині та Ремчиці.

На території Тутовицької сільської ради проживають 6639 громадян, щороку народжуються понад дві сотні діток. Тож майбутнє в цього чарівного куточка Полісся є. Про це свідчать і добротні будинки, що зводять місцеві жителі. Торік, наприклад, ввели в експлуатацію їх 39. Як розповіла секретар сільської ради Олена Гамза, і цьогоріч новосіль менше не буде, адже вже в 16 новобудов вселилися їх щасливі власники. Щоправда, бажаючих отримати земельні ділянки під забудову значно більше. Як вирішують проблему? Нині вносять зміни в межі села Цепцевичі, де на 26 га розширили площу під будівництво, створивши нові масиви. Так роблять і в Чемерному. Тож є сподівання, що тим, хто хоче звести для своєї родини житло, землі вистачить.

Все починається з керівника
Уже не перше скликання очолити громаду місцеві жителі довіряють Галині Савчик. Фахівці ради хоча й зазначають про її вимогливість, скрупульозність у роботі, наголошують, що працювати з нею легко й навіть комфортно. Адже Галина Володимирівна перш за все професіонал, бо перед тим, як посісти відповідальну посаду, працювала тут секретарем. Тому достеменно знає всі нюанси діяльності органу місцевого самоврядування. А ще не боїться брати на себе відповідальність за прийняття того чи іншого рішення. Навіть піти на непопулярні, головне, щоб у кінцевому рахунку вони принесли користь громаді. У сільського голови багато планів, а її неспокійний характер не дозволяє сидіти без діла.
- Її робочий день розписаний по годинах, - каже Олена Гамза. - Я б сказала, що Галина Володимирівна живе наперед, настільки все, до дрібниць, продумує. І з людьми ладить. З її кабінету ніхто ображеним не вийшов…
Наближається визначне свято для кожного українця – День Незалежності України. Вже 22 роки розбудовуємо країну, в якій живемо ми, житимуть наші діти й онуки. Саме про них перш за все й піклується тутовицька громада, плануючи відкрити в Тутовичах дитячий садочок. До 2005 року він діяв у приміщенні колишнього КСП. Коли ж почалось його розпаювання, розповіла секретар сільради, садочок закрили, і нині саме з ініціативи сільського голови хочуть відродити його роботу в приміщенні амбулаторії, де є площі, що не використовують медики. А ще гарний харчоблок, опалення, благоустроєна територія. І впевнена Олена Авакумівна, що незабаром діточки матимуть новий дім, а батьки будуть спокійними за свою малечу. Ще одна приємна новина вже для жителів Цепцевич. Саме тут зведуть нову школу на 600 учнів. Проектно-кошторисну документацію на будівництво вже виготовляють.
Олена Авакумівна розповіла також, що завдяки спільним зусиллям обласної та районної влади на території сільради завершили підвідний газопровід до Чемерного загальною вартістю 4 млн. 711,3 тис. грн. Чимало затратили й на ремонт білощебеневих доріг на території ради. Та головне, що більшість ініціатив сільського голови та її команди підтримують місцеві жителі. Як-от встановлення вуличного освітлення в Тутовичах і Цепцевичах. Громадяни в цьому допомогли й власними коштами, зібравши понад 13 тис. грн. На їх утриманні й пожежна команда. Рішення приймали спільно на громадських слуханнях. Давно назріла потреба замінити лінію електропередач у Чемерному, збудовану ще 1948 року. Обійдеться це громаді в 650 тис. грн. Та проектно-кошторисну документацію вже замовили і жителі населеного пункту нарешті отримають якісне електропостачання.

Сільські фантазери
Проїжджаючи повз Будинок культури в Цепцевичах, побачили, що на його території кипить робота. Подумали, що прибирають до чергової виїзної колегії, або й до Дня Незалежності вже готуються. Та не вгадали. Директор закладу культури Галина Сергійчук залюбки розкрила таємницю. Разом із завідувачкою бібліотекою Світланою Хоменчук, бібліотекарем Лілією Прозапас і керівником інформаційно-комп’ютерного центру Жанною Шпак із підручних матеріалів зводили дитячий майданчик. Хоча задум ніби й простий, та вимагає неабиякої фантазії й мистецького хисту. Фахівці розбили територію на частини. В одній незабаром виросте тин, а під ним – поросята, у другому кінці – озерце з жабками та крокодилом, а ще будуть тут паровозик, сонечко й інші вироби, що невтомні майстрині виготовляють із пластикових пляшок, дерев’яних колод й ін. Галина Сергійчук зазначила, що ця ідея виникла не випадково. Адже біля Будинку культури постійно граються діти, тож і вирішили створити для них належні умови. А що власних виростила шестеро, добре знає їх потреби. А ще Галина Олексіївна захоплюється малюванням. Шкода, каже, часу не вистачає, щоб віддатися улюбленій справі сповна, та в роботі хист дуже допомагає. Адже власноруч розписує декорації, малює плакати за потреби, оформляє куточки…
У самому ж Будинку культури також повним ходом йшли ремонтні роботи. За задумом, тут глядацьку залу переобладнають під спортивну. Проект вартістю понад 800 тис. грн., та він дозволить сільській молоді проводити різноманітні спортивні змагання, адже в школі спортзалу немає. Саме так зробили в Катеринівці, і всі задоволені. Тому й підтримали пропозицію голови РДА Анатолія Остапчука й взялися за діло. Вже встановили вікна, придбали матеріали. Відтак того дня в закладі культури працювали Михайло Корсун і Віктор Січка.
Можна ще довго розповідати про Тутовицьку сільську раду, її очільника, про людей, які там живуть і працюють, про їх добрі справи. Звичайно, є й проблеми, і їх не оминути. Та тут не бояться братися за справу гуртом, навіть найскладнішу. Тож поволі й розплутується клубок наболілого. Нехай же процвітає цей тихий поліський куточок, завжди дзвенить у ньому дитячий сміх, радісним і світлим буде їх майбутнє, заради якого й трудяться нині жителі тутовицької громади.

Новини: 

Схожі матеріали

З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
До ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986-му та наступних роках залучали сотні тисяч робітників з України й інших республік тодішнього...
Україна має давні історичні витоки ідеї демократизації. Якщо згадати часи Київської Русі, коли на віче укладалися договори між князем і народом,...
Літнього ранку 22 червня 1941 року полум’я війни, що вже вирувало в Західній Європі, перекинулося і на територію колишнього Радянського Союзу. На...
22 роки - багато це чи мало? Якщо рахувати від тої страшної ночі 26 квітня 1986 року, то дуже багато. Адже за час, що минув, у світі відбулися великі...