Back to top

Разом ми могутні, разом ми сильні - велика родина і дружна сім′я!

Автор фото Василь Сосюк.

Цьогоріч день народження України сарненці та гості міста відзначали по-особливому.

Адже на центральній алеї райцентру зібралась однією дружною родиною вся країна. Тут можна було побачити представників усіх областей держави. І не просто побачити, а ознайомитись із їх культурою, традиціями, визначними особистостями та скуштувати смачних страв, які готують вправні господині того чи іншого регіону. Повірте, пройти повз таке цікаве, розмаїте дійство, що вабило національним вбранням, веселими піснями, жартами, усміхненими людьми, не можна було. А підготували виставку під назвою «У дружбі, у славі, в єдиній державі» культурно-дозвіллєві комплекси сільських, селищних, міської рад, працівники Будинків дітей і молоді Сарн і Степаня, центральних книгозбірень для дорослих і дітей. І не просто підготували, а створили святкову урочисту атмосферу. Попрацювати ж учасникам виставки довелося багато. Адже їх роботи оцінювало журі, і критеріїв оцінки було немало. Завітали на гостини й голови райдержадміністрації Анатолій Остапчук, районної ради Микола Драганчук, міський Сергій Євтушок.
Першими презентували свою роботу фахівці районного Будинку дітей і молоді. Вони ознайомили із особливостями Кіровоградської області. Привернула ж увагу присутніх «пательня», на якій готували національну страву тут же біля намету. Що в ній незвичного? Мабуть, те, що це був диск від сільськогосподарської техніки, яким обробляють землю. А місцеві умільці знайшли йому ще й таке застосування.
Вразив виставковий майданчик Степанського КДК. Фахівцям якого вдалося сповна передати велич і славу Київщини від історичних часів, про які розповіли Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь, до наших днів, а картини місцевої художниці Тетяни Захожої вдало доповнили експозицію. Немовичани приїхали зі світочем українського народу – Тарасом Шевченком, адже представляли Черкаську область. Костянтинівський майстер Едуард Андрикевич у своїх творіннях передав дух Чернівецької області, допомігши колегам, які і гарною піснею, і танком заворожили присутніх. А представив експозицію сільський голова Роман Боровик.
Луганщина зустріла суворими краєвидами краю шахтарського, прославленого безсмертним подвигом молодогвардійців. Про них розповіли любиковицькі митці під керівництвом Людмили Таборовець. Гарбузовою кашею частували у Житомирській області люхчанські фахівці, а діти розповіли про творчість Всеволода Нестайка. Кам’яне-Случанський КДК повідав про малу Батьківщину Президента України Віктора Януковича. А гостей привітали люди мужньої професії – шахтарі. Учасники клубу за інтересами «Чарівний пензлик» виготовили футбольний м’яч, квіткові композиції з паперу. Були тут і картини з пластиліну та манки.
Справжній дух козацької вольниці витав над коростським куренем. Тут, як і колись на Запоріжжі, відбулась посвята в козаки юнаків. Клесівцям вдалося передати особливості Кримського півострова, почастувати справжніми солодощами, що готують там.
Та що там казати, кожен КДК був настільки переконливим, що деякі глядачі були впевнені, що завітали в Сарни справді гості з того чи іншого регіону. І не дивно. Про експозицію можна було б розповідати й розповідати. От і міська рада, представляючи Тернопільську область, підготувала справжнє дійство: з піснею, танком, частуванням, а декорації просто заворожували. Неперевершено зіграли сценку з «Лісової пісні» Лесі Українки аматори Кричильського КДК. Вирівські учасники не тільки повідали про Дніпропетровщину, а ще й вразили ковбасою завдовжки 14,5 м (ото вже почастували так почастували). Сергій Гаврилюк, заступник директора Степанського БДМ, що експонував Чернігівську область, майстерно зіграв на бандурі й заспівав українську народну пісню, що зачепило потаємні струни в душі кожного, хто її слухав. Його чистий чарівний голос утверджував дух українців, ідеали добра, справедливості й віри в щасливе майбутнє України.
Ох і важко було членам журі назвати переможця. Та визначатися потрібно. Тож за всіма критеріями кращими все ж були учасники Степанського КДК, їм і присудили перше місце, місто посіло другу сходинку, а Клесівський КДК - третю. Та, як зазначила начальник відділу культури й туризму РДА Наталія Чорна, відзначать усі культурно-дозвіллєві комплекси, які взяли участь у районній виставці. Бо створили справді унікальні експозиції.
Ще учасники виставки запрошували до своїх наметів гостей, а вже урочисті дзвони кликали до Свято-Покровського храму, де відбувся святковий молебень. Тут же шикувалась колона на урочисту ходу, що майоріла вишиванками, прапорами. А вздовж її діти тримали вишиті рушники.
Урочистості розпочав голова РДА Анатолій Остапчук. Вітаючи сарненців з Днем Незалежності держави, Анатолій Миколайович зазначив:
- Ми пройшли довгий і тернистий шлях до становлення своєї Незалежної, Самостійної й Соборної Української держави… Однак, щоб стати в один ряд з цивілізованими країнами, нам потрібно ще багато працювати. Насамперед маємо усвідомити, що Україна – це наш дім і навести порядок у ньому це наша з вами справа. За роки незалежності на Сарненщині зроблено чимало. Здобутки, позитивні напрацювання є в усіх без винятку сферах. А за ними – наполеглива, самовіддана праця десятків тисяч сарненців у кожному селі, селищі, місті нашого славного району. Велика вам шана та щира вдячність, дорогі земляки, за зроблене, збудоване, відновлене та створене…
Закликав вшанувати видатних українців, відданих синів і патріотів України. Тож учасники дійства поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку, могили Січовим стрільцям, Меморіальної дошки першому Президентові України Михайлу Грушевському та патріоту землі української В’ячеславу Чорноволу.
Тепло привітали сарненців і гостей міста голова районної ради Микола Драганчук, міський голова Сергій Євтушок. Нагородили Почесними грамотами райдержадміністрації й районної ради, подяками міського голови та пам’ятними подарунками кращих працівників установ, організацій, підприємств району за сумлінну працю на благо Української держави, особисті заслуги в забезпеченні соціально-економічного та культурного розвитку краю. А колектив Сарненського педколеджу РДГУ (директор Петро Горкуненко) отримав Подяку РДА і районної ради за найкраще оформлення святкової колони. Секретар Сарненсько-Поліської єпархії, архімандрит Феофан передав щирі вітання сарненцям від архієпископа Анатолія. Вручив грамоти та ювілейні ордени «1025 років хрещення Русі» за активну участь у церковному житті громади Миколі Драганчуку, першому заступнику голови РДА Олексію Хомичу, директору ТзОВ «Західметал» Олегу Жошку, директору ДП «Сарненський лісгосп» Сергію Белелі.
Вітали гостей і самодіяльні колективи та ансамблі району, а також гурт із Тернополя «Веселі галичани». Завершальним акордом святкування 22 річниці Дня Незалежності України в Сарнах став святковий салют. А щоб сарненці могли насолодитися цікавим, урочистим дійством посприяли й спонсори. Тож організатори заходу щиро вдячні керівнику фірми «Аркада-Сарни» Руслану Цуману, депутатам районної ради Ігорю Голяці та Дмитру Якимцю, депутату міської ради Віталію Вовчику, ТОВ «ККНК «Технобуд» (Олександр Ковальчук) за матеріальну підтримку в проведенні свята.

Новини: 

Схожі матеріали

Весна завжди довгоочікувана, бо тільки-но земля починає пробуджуватись від зимового сну, до нас приходить прекрасне, неповторне свято жіноцтва й...
Свято в районному Будинку культури з нагоди підбиття підсумків громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини» розпочалося «Сарненським вальсом...
Митний пост «Сарни» утворено в лютому 1993 року. Нині тут працює 20 фахівців. Торік створили три сектори митного оформлення. Через пункт контролю...
Сум і радість одночасно світилися в очах юнаків і дівчат, яких зібрало на центральній площі міста Сарни свято випускного балу. Дощик, що з громом і...
Учора в райдержадміністрації було особливе пожвавлення. Тут відбувалися урочистості з нагоди Дня державної служби. Професія держслужбовця потребує...