Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Минулого вівторка на базі районного Будинку дітей і молоді відбувся Всеукраїнський семінар–практикум для керівників обласних позашкільних установ технічної творчості з теми «Запровадження сучасних технологій та наукових досягнень у практиці радіоконструювання позашкільних навчальних закладів».
Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева, заступник начальника відділу освіти РДА Геннадій Аврамишин, інспектор відділу освіти РДА Олена Куришко, вихованці БДМ в українських костюмах із хлібом на рушнику вітали гостей, які приїхали з 14 областей України.
Учасники семінару просто засипали запитаннями Тетяну Євгенівну, що стосувалися позашкільної освіти в районі й були приємно здивовані, що вона так глибоко знає проблеми закладу, володіє ситуацією, а ще відчувається велика підтримка з боку влади.
Гості були захоплені творчими лабораторіями БДМ, які їм показала методист Галина Бікус. Далі свої таланти під час міні-концерту продемонстрували вихованці відділу художньої творчості та педагогічний ансамбль «Перевесло».
Цікавою сторінкою семінару-практикуму стала практична частина, що проходила в гуртку радіоелектроніки. Сергій Касьянюк поділився досвідом застосування мікроконтролерів у роботі гуртка радіоелектронного конструювання. Наголосив на актуальності цієї теми. Адже мікроконтролери використовують у всіх сферах життєдіяльності людини, пристроях, що оточують нас: мобільних телефонах, холодильниках, мікрохвильових печах, автомобілях, верстатах із числовим програмним керуванням й ін.
Сергій Миколайович продемонстрував автоматичний передавач, що використовують у спортивній радіопеленгації – полювання на лисиць. Схему і програму прошивки мікроконтролера педагог розробив разом зі своїми вихованцями. Такий передавач набагато менший у розмірах, дешевший і споживає мало електроенергії, ніж той, що виготовлений на дискретних елементах. На завершення учасники семінару-практикуму отримали диск із методичними рекомендаціями щодо програмування мікроконтролерів і програматор, виготовлений вихованцями Сергія Касьянюка.
За круглим столом гості висловили захоплення від роботи колективу в цілому, наголосивши, що по доброму заздрять працівникам закладу та їхнім вихованцям у тому, що мають гарну простору будівлю для занять і дозвілля. Адже мало в якому районному центрі України є типові приміщення для позашкільних закладів. А ще щиро дякували за теплий прийом, у Книзі ж відгуків написали: «Ми теж хочемо працювати в такому творчому колективі».
Як зазначили учасники заходу, семінар-практикум виявився цікавим, змістовним і корисним.
Інні МАСЬ.