Back to top

Люблю села довгі стежини й прозору небесну блакить

Від самого народження й до останніх днів людське життя спалахує різнобарвною, справжньою, жагучою любов’ю до батьків, дітей, історії народу, мови, високих моральних цінностей, а особливо до рідного краю, де народився і виріс, де кожен закуток і клаптик землі невимовно дорогий твоєму серцю.

У народі кажуть: «Всюди добре, а вдома – найкраще». Найкраще та найщасливішими почувалися минулого четверга мешканці Великого Вербчого, які на свято архістратига Михаїла відзначають День села.
З самого ранку у Свято-Михайлівській церкві вісімнадцять священиків із навколишніх сіл, а також із Березнівського, Костопільського, Володимирецького районів і м. Сарни відправили утреню, а згодом святкові літургію та молебень. А цьогорічний храмовий празник співпав із двома приємними подіями: 45-річним ювілеєм від дня народження та 20-річчям з того часу, як настоятель храму, благочинний Сарненського благочиння Олександр Кокора розпочав свій духовний шлях у рідному селі. Після богослужіння настоятеля Свято-Михайлівської церкви спочатку привітав хор діток, сценарій виступу якого написала провідний бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с. Велике Вербче Людмила Давидюк, а згодом дорослий хор парафіян віршованими рядками, написаними вчителем української мови та літератури місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. Ларисою Шершень. Щиро та душевно дякували батюшці, який своїми щоденними молитвами оберігає мешканців села від підступності гріха. У сценарії, зокрема, йшлося про життєву дорогу іменинника й те, як місцеві мешканці цінують свого духовного настоятеля. Сільський голова Віра Кузьмич, яка теж постійно відвідує церковні богослужіння, привітала його від усієї великовербченської громади й наголосила: «У нас хороший молитвеник, адже нас оминають різні природні катаклізми. Немає повеней, ураганів і чогось подібного, і все це завдяки молитвам нашого настоятеля – отця Олександра». Після служби Віра Миколаївна зазначила, що до батюшки звертаються багато односельців зі своїми проблемами. Навіть із бідами в господарстві. І вже через деякий час вони зі словами вдячності приходять до свого духовника, розповідаючи, що все минулося, а молитва отця Олександра ще більше зміцнила віру в Небесного Творця. Вітали іменинника й усі священики, які приїхали на святкову службу, та багато парафіян Свято-Михайлівської церкви. Разом пройшлися хресним ходом навколо святині. Настоятель храму у свою чергу привітав усіх зі світлим святом і побажав Господнього благословення, миру в кожну родину та віри в Отця Вседержителя.
В обідню пору в центрі села біля Будинку культури було дуже гамірно, адже сюди зійшлася спортивна молодь, щоб позмагатися в рукоборстві, підніманні гирі, штовханні ядра, настільному тенісі, шахах і шашках. Фінальний поєдинок із армрестлінгу виграв Василь Ситай, який виявився сильнішим за Олександра Хрящевського. У вправі «Поштовх», піднімаючи 24-кілограмову гирю, Василь Ситай посів третю сходинку, а першу й другу розділили між собою Петро Кошмак та автор цих рядків, які підняли залізного снаряда однакову кількість разів. Найбільше учасників виявили бажання взяти участь у штовханні ядра, але потрапити в трійку призерів змогли лише Василь Кошмак (перше місце), Андрій Мельник (друге) й Олександр Колдун (третє). В інтелектуальних видах спорту не було рівних Івану Кузьмичу, Івану Ситаю, Олесандрові Колдуну (шашки), які розподілили у відповідному порядку спортивний п’єдестал. У зворотному напрямку розмістилися ці спортсмени в шаховому турнірі: чемпіоном став Олександр Колдун, срібним призером – Іван Ситай, бронзовим – Іван Кузьмич. З настільного тенісу лаври переможця отримав Олександр Мельник. Віталію та Роману Усикам дещиці не вистачило, аби перемогти в змаганні. Проте ці тенісисти задовольнилися другим і третім місцями.
Усі переможці та призери спортивних змагань, присвячених Дню села Велике Вербче, отримали грошові винагороди. Їх вручив спеціаліст сільської ради по роботі з молоддю та спорту Анатолій Колос, який, до того ж, виконує обов’язки голови ССК «Гарт». Анатолій Андрійович розповів, що односельці напрочуд активні в багатьох видах спорту. Саме тому на території ради створили сільський спортивний клуб «Гарт», одним із видів діяльності якого є спортивно-масова робота й залучення якомога більше дітей, молоді та ветеранів до спортивного руху. 3 1990 року на території Великовербченської сільської ради діяв «Спортивний клуб за інтересами «Гарт». У 2009-ому він пpoвів державну реєстрацію й отримав назву сільський спортивний клуб «Гарт». У його керівний склад входять учителі фізичної культури загальноосвітніх шкіл с. Велике Вербче, Бутейки, тренери та ветерани спорту. Роботу проводять згідно із затвердженим річним планом, розпорядженнями голови райдержадміністрації, дорученнями й положеннями, налічує він 190 членів. Культивують такі види спорту: футбол, волейбол, настільний теніс, гирьовий спорт, шахи, шашки. Графік занять змінюється згідно з літнім і зимовим пеpioдами. Відбуваються вони на базі Великовербченської ЗОШ I-III ст., футбольному полі села Велике Вербче та в приміщеннях для фізкультурно-оздоровчих занять Великовербченського будинку культури.
Клуб проводить дуже багато спортивних змагань на території сіл Великовербченської сільської ради. В березні відбувся районний турнір з волейболу, присвячений пам’яті воїна-інтернаціоналіста Сергія Бережного. Нинішнього року він прийняв шість команд із двох районів області, а місцева «Нива» посіла перше місце. У травні до Дня села Бутейки провели районний футбольний турнір за участю учнів 7-8 класів ЗОШ Степанського куща. Головні команди ССК «Гарт» брали участь у всіх спортивних змаганнях, які проходили в районі. У щорічній районній Спартакіаді серед сільських спортивних клубів і колективів фізичної культури за підсумками ІІІ кварталу нинішнього року ССК «Гарт» у загальнокомандному заліку з 11 видів спорту посідає 2 місце.
Серед найкращих результатів – 3 місце волейбольної команди «Нива» в чемпіонаті району з волейболу сезону 2012-2013 року з 15 команд, фіналіст Кубка Сарненського району з волейболу, футбольна команда «Нива» учасник 1/4 фіналу Кубка району з футболу, посіла 2 місце в чемпіонаті району з футболу сезону 2013 року серед команд ІІ ліги, кращим гравцем ІІ ліги визнано Олександра Кравчука, Анатолій Колос («Нива») став кращим тренером. Троє гравців футбольної команди «Нива»: Роман Олійник, Андрій Колос та Олександр Сорока - виступаючи в складі юнацької команди «Маяк», стали чемпіонами Рівненської області та фіналістами Кубка Рівненської області.
Цього року тренер ССК «Гарт», майстер спорту України з гирьового спорту Іван Макаренко у ваговій категорії до 75 кг ставав переможцем двох етапів Кубка України, що відбувалися в містах Житомир та Івано-Франківськ, а на двох чемпіонатах України в місті Луганськ відповідно був другим і третім. Вдало виступивши на всеукраїнських змаганнях, здобув путівку на чемпіонат світу, що відбувся в Греції (про це «СН» вже повідомляли), і став срібним призером, а його вихованці Мирослав Давидюк та Ігор Кокора на чемпіонаті міста Рівне та Кубку Рівненської області у ваговій категорії до 60 кілограмів зайняли відповідно перше та друге місця.
- А ще тут, - розповідає Анатолій Колос, - функціонують і працюють за призначенням такі спортивні споруди: 3 футбольні поля (2 міні-футбольні майданчики), приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, спортивна зала, гімнастичне містечко, 3 волейбольні, гандбольний і баскетбольний майданчики, тренажерна кімната. Усі вони в задовільному стані й постійно задіяні в тренувальному, навчальному та змагальному процесах.
У холі Будинку культури були представлені виставки робіт клубу за інтересами «Бджілка» (керівник - завідуюча публічно-шкільною бібліотекою Тетяна Музика), картини з підручних засобів і харчових матеріалів завідуючої клубом с. Вирка Вікторії Левчук, а також оригінальні вишивки ще однієї майстрині з Вирки – бібліотекаря за фахом Оксани Бікус. Для жителів села запропонували сувеніри та солодощі, які можна було придбати безпосередньо перед входом у заклад. Свої послуги надавав і кінотеатр у форматі 7D. Неподалік вправні хлопці-куховари готували шашлик і страву азіатської кухні – шурпу. Крім того, проходила благодійна акція, організована уродженцем Великого Вербчого, а нині лісничим Степанського лісництва Віталієм Кошмаком, який спільно зі своїми працівниками збирав гроші для потреб місцевої громади. Пізніше під час святкового концерту кошти передали вихованцям дитячого садочка «Сонечко», які теж брали участь у святковій програмі, щоб юні односельці змогли втілити свої бажані мрії в реальність.
Багато селян і гостей прийшли подивитися концертну програму «Моє рідне село», яку підготували директор Великовербченського БК Анатолій Кошмак і художній керівник Віта Рудика. Після вітальних слів із нагоди свята перед глядачами постала мультимедійна презентація села у світлинах різного часу, а в обличчях багатьох вбачалася ностальгія за минувшиною. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять хорошої людини - талановитого, високопрофесійного керманича Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ст. Надії Бікус, а Рита Оласюк виконала пісню «Свіча» як спогад про гарного та морального педагога, яка теплом своєї душі надихала багатьох на хороші справи.
Щирі віншування прозвучали й від гостей заходу - добрих сусідів, учасників художньої самодіяльності з смт. Степань і села Бутейки. Під керівництвом Романа Скачка прозвучало шість художніх номерів від степанського хору «Просвіта», який своїми піснями прославляє велич українського роду, національний колорит і патріотизм. Також віночок українських пісень представив бутейківський ансамбль «Родина».
Вшанували гарним словом і найстаршого жителя – Івана Зембіцького, який відлік своїм рокам розпочав з далекого 1918-го. Не забули й про наймолодшого мешканця: в переддень свята в родині Віктора Давидюка народилася дівчинка, якій побажали легкої та щасливої дороги по життю.
У колі дружньої родини вшанували й кращих спортсменів, тих, хто впевнено крокує крутими стежинами спортивної звитяги. Саме завдяки здобуткам ССК «Гарт» його учасники користуються повагою односельців, і й не тільки їх, а й жителів навколишніх сіл. Сільський голова Віра Кузьмич і голова ССК «Гарт» Анатолій Колос провели церемонію нагородження кращих спортсменів нинішнього року, в тому числі й футболістів місцевої «Ниви», вручивши їм медалі, грамоти та кубок за досягнення на футбольному олімпі.
Радували своїм мелодійним дзвінкоголосим співом учасники зразкового аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька» з її невтомним і талановитим керівником Ніною Добровольською, дует у складі Оксани та Мирослави Івашків, тріо Людмили Лазарчук, Валентини Робейко та Валентини Климець, а також Наталки Усик і старшокласників Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ст.
По завершенні концертної програми з вуст очільника сільської громади Віри Кузьмич прозвучала подяка оргкомітету КДК, усім односельцям і гостям за те, що завітали на торжество, прикрасили його своєю присутністю. Зокрема Віра Миколаївна наголосила, що цей празник змушує нас замислитися над величними християнськими цінностями, відкрити своє серце для любові, віри й добра. А продовжився він святковою дискотекою для молоді.
Василь ТИТЕЧКО.

Новини: 

Схожі матеріали

Весна завжди довгоочікувана, бо тільки-но земля починає пробуджуватись від зимового сну, до нас приходить прекрасне, неповторне свято жіноцтва й...
Свято в районному Будинку культури з нагоди підбиття підсумків громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини» розпочалося «Сарненським вальсом...
Митний пост «Сарни» утворено в лютому 1993 року. Нині тут працює 20 фахівців. Торік створили три сектори митного оформлення. Через пункт контролю...
Сум і радість одночасно світилися в очах юнаків і дівчат, яких зібрало на центральній площі міста Сарни свято випускного балу. Дощик, що з громом і...
Учора в райдержадміністрації було особливе пожвавлення. Тут відбувалися урочистості з нагоди Дня державної служби. Професія держслужбовця потребує...