Back to top

Україна не залишиться без свого майбутнього

Переглядаючи телепередачі або сюжети новин, читаючи періодику, часто розумієш: мораль і поведінка нинішньої молоді бажають кращого. Та тішить, що нині є юнаки й дівчата, які мають на меті вищі ідеї, моральний устрій. Для них найголовніше - бути справжньою людиною, але водночас і не бути білою вороною в суспільстві.

Вони шанують батьків і сім’ю, поважають учителів і наставників, мають і бережуть друзів, вносять лепту в розвиток краю.
Завжди цікавило, чим живе нині місцева юнь. З цього приводу зустрілася й поспілкувалася з одинадцятикласником Сарненського економіко-правового ліцею «Лідер» Юрієм КРАТОМ. Забігаючи наперед, скажу, що бесіда мене приємно вразила.
Юрко єдина дитина в родині. Мама, Наталія Володимирівна, вчитель української мови та літератури й завуч ліцею, а тато, Юрій Васильович, працює командиром відділення ДПРЧ-8 м. Сарни. Зі слів Юрія, звичайна українська сім’я.
Спершу юнак навчався в Сарненській гімназії, а згодом перейшов у ліцей. З 8 класу почав більш інтенсивно брати участь в олімпіадах, мовних конкурсах й ін. Саме тоді й відчув стрімкий підйом в успіхах й оцінках. А потім не забарилися перемоги в обласних етапах змагань. Приміром, спершу показав найкращий результат у Рівному в олімпіаді з української мови, а в 9 класі - третє місце з фізики. Вже тоді зрозумів, що з предметів ближчі йому технічні науки: математика й фізика. Зокрема з математики районні досягнення прийшли у 8 та 9 класах, а обласні - з 10, коли виборов другий результат. Уже цьогоріч як із математики, так і фізики в області завоював треті місця. До всього, нещодавно їздив на захист наукової роботи з мистецтвознавства й повернувся з Рівного з цілковитою перемогою – перше місце! Можливо, поїде захищатися в Київ.
Стоячи на порозі дорослого життя, та й у формуванні особистості, Юрко Крат нинішніми здобутками насамперед завдячує батькам, які його виховали саме таким, і вчителям, бо вони також доклали чимало зусиль. Неабиякий поштовх юнакові у вивченні предметів дали Тетяна Дибач (українська мова), Наталія Майданець (математика) й Олег Мірковець (фізика), та загалом усі вклали часточку душі. Варто відзначити й те, що й сам не сидів склавши руки, а трудився, прагнув досконало опанувати науки.
Хлопчина захоплюється футболом, навіть створив власний інтернет-сайт «Футбол Сарненщини», а ще стежить за грою вітчизняних і відомих команд. Також неодноразово брав участь у багатьох турнірах із шахів, змагався у чемпіонаті району в Катеринівці поруч із дорослими конкурсантами. До речі, досить непогано проявив себе. Раніше частіше займався спортом, нині більше часу забирають підготовка й участь в олімпіадах. Позаяк майбутній випускник, то ще готується до зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо подальшої стежини в житті - вирішив вступати до Київського політехнічного університету, де, як відомо, треба мати гарні знання з математики й фізики. Хоча, впевнена, в нього все вийде.
З друзями іноді зустрічаються, але не надто часто, як хотілося б. Наразі важливо дорогоцінний час витрачати для підготовки до ЗНО й подальшого вступу у вуз.
Також Юрка зачіпає й бентежить критичний політичний стан у державі. Він з першого дня стежив за подіями в Києві й співпереживав. На жаль, зізнався, нічого конкретного зробити, сидячи за книгами, не міг, але дуже хотілося бути поруч із патріотичною молоддю. Гордиться студентами, які першими вийшли на Євромайдан. Пригадав, як у Рівному на обласному етапі Міжнародного конкурсу ім. Т. Шевченка було завдання: висвітлити власну думку стосовно Митного союзу та Євромайдану. Без підготовки, але чітко й упевнено висловив своє бачення майбутнього України, чим справив враження на журі.
Юрій Крат цілковито підтримує майданівців і цілісність країни. У нього є мрія жити у вільній, незалежній, високорозвиненій і цивілізованій державі. І сподівається, що вона обов’язково здійсниться. Щодо формування хорошої молодіжної еліти, то, на думку юнака, потрібно зробити ще багато чого. По-перше, змінити систему освіти для розвитку підростаючої юні, по-друге, надати їм стимул, щоб не тікали за кордон у пошуках там наукового притулку. І тоді Україна не залишиться без свого майбутнього.
Вікторія КОЛЯДИЧ.

Схожі матеріали

Держава потребує освічених, кваліфікованих працівників, свідомо мислячих громадян. Покоління нової генерації виховує Сарненський економіко-правовий...
З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
Олена Шевня, головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, стала...
У міжрайонній державній податковій інспекції Ярослав Мірковець працює сім років. Після закінчення Національного аграрного інституту в м. Київ...
Світлану Климець у Костянтинівці знають і дорослі, і малі. Вона - випускниця Рокитнівського медичного училища - завідує сільським фельдшерсько-...