Back to top

Спасибі ветеранам за вільну Батьківщину

Автор фото Василь Сосюк.

Війна. Ще донедавна це слово було для нас далеким. Ми чули про протистояння в Сирії, про воєнні заворушення та злодіяння терористів–смертників в Ізраїлі, а в Україні, нашій квітучій і неподільній державі, на щастя, було спокійно. Боляче говорити «було».

Біль і горе ця страшна подія приносить сім’ям і державі. Адже нині йде жахлива, омита кров’ю мирних людей і солдатів, слізьми вдів і сиріт, боротьба. У наших містах і селах уже чатує смерть, і сам Господь терпляче дивиться та плаче, бо не від Нього війни на землі.
69 років. Саме стільки часу минуло відтоді, як пролунали останні постріли гармат у боротьбі з фашистськими окупантами. 9 травня 1945-ого закінчилась Велика Вітчизняна війна. Зупинились танки, замовкли постріли автоматів і кулеметів. В Україну прийшов довгоочікуваний мир, виплаканий дорослими й дітьми, вимолений неньками та дружинами, сини й чоловіки яких були на фронті. Та минали рік за роком. Люди святкували День Перемоги з покоління в покоління, як одне з найвеличніших свят. І ця добра традиція дійшла до нас. Але загубились із плином часу, здавалось іноді, суть і цінність миру. Майже через 70 років для українців тишу зруйнувала братовбивча війна. Жахіття творяться в Україні. Знову лунають постріли, зрушили з місця танки, військові в повній бойовій готовності йдуть захищати рідну державу, бо неоголошену війну розпочала з нами «дружня» Росія.
Цьогоріч День Перемоги в Україні святкували без помпезності. Зранку до місць, що символізують перемогу над фашистськими загарбниками, представники влади поклали квіти. Зі слізьми на очах, букетами й словами вдячності вітали сивочолих ветеранів Сарн на меморіалу Солдатської слави мешканці й гості міста. І саме нині, як ніколи раніше, хотілося просто підійти до ветерана, потиснути йому руку, обійняти й подякувати за мир, який вони ціною власного здоров’я, життя виборювали для нас впродовж 4 страшних, скривавлених років. Вони ще не забули слово «війна». Впевнена, що серце кожного з них не просто болить, а крається й тоне в розпачі від подій сьогодення. Воювали, боролися, а як доживати доведеться, тільки Богу відомо.
Голова райдержадміністрації Сергій Євтушок, розпочинаючи мітинг, приурочений 69 річниці перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, висловив занепокоєння ситуацією в державі, що турбує кожного небайдужого українця. Влада району зобов’язана сумлінно дбати про порядок і спокій у краї, забезпечуючи мир його жителям. Це дуже відповідальна місія. І ніхто інший так не розуміє цього, як ветерани. Сергій Миколайович щиро подякував сивочолим бійцям за їх мужність і героїзм, проявлені в жорстокій боротьбі з фашизмом. Нагадав про буремні події Великої Вітчизняної війни, зокрема, про окупацію Сарн, яка тривала 900 довгих днів і ночей. Саможертовність і відданість керівника антифашистської підпільно-диверсійної розвідувальної групи Мураді Фідарова, діяльність УПА, масові знищення осіб єврейської та циганської національностей, інші сторінки історії Сарненщини. У тій страшній і смертоносній війні полягли понад 10 млн. українців, а ті, хто вижив, розповідають про страхіття тих років. І спогади ті гірко переплітають з нинішніми подіями. Сергій Євтушок вкотре зауважив, що й надалі працюватимуть над забезпеченням миру та спокою в районі, направлятимуть ресурси на підтримку обороноздатної армії України, повсякчас дбатимуть про ветеранів, навіть в умовах кризи, економічних спадів і рецесій, реалізовуватимуть всі передбачені для них законом соціальні проекти. Відтак передав вітання та слова вдячності сивочолим фронтовикам за їх патріотизм і відвагу від голови районної ради Миколи Драганчука та в.о міського голови Світлани Усик, висловив слова вдячності всім, хто прийшов, щоб віддати належну шану живим бійцям і тим, хто відійшов уже в безсмертя.
До слова запросили також голову Сарненської районної організації ветеранів Рената Валєєва, який від душі привітав присутніх із Днем Перемоги, подякував солдатам, які відстояли Україну в боротьбі з фашистами, за мужність і терпеливість, незламну волю до перемоги. Слова вдячності адресував народному депутатові України Миколі Кучеруку, керівникам району за турботу про ветеранів. І запевнив, що сьогодні їм особливого нічого не потрібно, єдине, про що просять, – зупинити братовбивчу війну й дати можливість дожити старість у мирній Україні.
Помічник-консультант народного депутата Миколи Кучерука Микола Костецький також долучився до привітань ветеранам, торкнувся політичної ситуації в країні, закликав об’єднатись, щоб Україна існувала й розквітала сьогодні та завжди. Від молоді Сарненщини подякував фронтовикам студент педагогічного коледжу РДГУ Дмитро Усик. Юнак теж говорив про страшну війну 1941-1945 рр., осколки якої й досі долітають до нас.
Пам'ять усіх, кому не судилося бути в ці хвилини разом з нами, хто помер у роки війни чи вже пізніше, присутні вшанували хвилиною мовчання й під акорди духового оркестру вихованців Сарненської дитячої музичної школи (муз. Керівник Григорій Козійчук) положили квіти на місце вічного спочинку героїв. Продовжилося дійство у військовій частині А-0153, де ветеранам аматори сцени презентували святковий концерт і пригостили солдатською кашею. Увечері сарненцям і гостям міста гарний настрій і пісні з власного репертуару подарував народний артист України Павло Зібров.

Новини: 

Схожі матеріали

З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
До ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986-му та наступних роках залучали сотні тисяч робітників з України й інших республік тодішнього...
Україна має давні історичні витоки ідеї демократизації. Якщо згадати часи Київської Русі, коли на віче укладалися договори між князем і народом,...
Літнього ранку 22 червня 1941 року полум’я війни, що вже вирувало в Західній Європі, перекинулося і на територію колишнього Радянського Союзу. На...
22 роки - багато це чи мало? Якщо рахувати від тої страшної ночі 26 квітня 1986 року, то дуже багато. Адже за час, що минув, у світі відбулися великі...