Back to top

Ювілей домівки поколінь

Автор фото Василь Сосюк.

У 1994 році Сарненська гімназія відчинила свої двері першим учням. Відтоді з її стін вийшло понад 900 школярів.

Привітали рідну альма-матер з днем народження минулої середи в районному Будинку культури не лише теперішні гімназисти та педагоги, завітали на традиційний благодійний концерт «Хай добро всіх людей єднає», присвячений 20-річчю від дня створення гімназії, й перші випускники, батьки та представники влади.
Поздоровила присутніх зі святом заслужений учитель України, директор закладу Тамара Шепель. Дякувала учням, які прославляють Сарни не тільки в Україні, а й усьому світі, батькам - за подарований телескоп. Тож тепер гімназисти мріють про власну обсерваторію. Під час урочистостей, в яких також взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах, керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно, в.о. начальника відділу освіти РДА Геннадій Аврамишин, голова районної ради профспілки працівників освіти та науки Раїса Болкуневич, ділилися здобутками та відзначили кращих гімназистів.
Ведучі педагоги Вадим Бублій та Ірина Зозюк, школярі Олександр Красько і Катерина Євтушок (молодий мер міста Сарни) вели мову про традиції, що склалися в закладі. А всі присутні переглянули відеохроніку подій і звершень. До речі, бажаючі перед концертом подивилися виставлену в фойє Будинку культури фотовиставку випускників різних років. Як свідчення учнівської любові, учительська плеяда отримала букети квітів. Ними також щедро нагородили члена Асоціації директорів шкіл України Тамару Шепель і представники влади, і випускники, і гості. А вокальний ансамбль учителів Сарненської гімназії й танцювальний колектив «Зернятко», які виконали попурі англійських пісень з репертуару групи «АВВА», привернули увагу всіх фотографів, які були в залі. Глядачі щиро аплодували їм і вихованцям міського ДНЗ № 8 (керівник Людмила Потапович).
З глядацького залу разом із директором Сарненської спеціалізованої школи розвитку № 5 Любов’ю Оверчук на підмостки піднялася Анастасія Яковець. Гарна, ніжна й усміхнена дівчинка, дуже схожа на маленьку героїню фільму «Першокласниця», професійно виконала музичне вітання для іменинників. А сценічний образ для доньки власними руками створила її мама – Світлана Андріївна. Брат Насті, Назар, не тільки навчається в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, а й співає в університетському хорі, є його єдиним тенором. Тож маленька сестричка дуже хоче бути схожою на нього. Миру на землі в неспокійний час бажали директори Сарненських районного ліцею «Лідер» Тамара Колоїз і ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів Тетяна Василенко. Музичні дарунки презентували учасники хореографічного колективу «Вояж» під керівництвом Михайла Володька, учні Сарненської дитячої музичної школи Ірина Волощук та Анастасія Коваль (концертмейстер Ірина Довгалюк), ансамбль учнів 1-х класів гімназії, англійські джентльмени (третьокласники), вокальний ансамбль 5-7 класів. Танцювальні колективи закладу представили не одну хореографічну композицію, а Аліна Лешкевич присвятила вірш учителям.
Освітній заклад пишається своїми вихованцями. Адже більшість гімназистів – переможці та призери обласних, всеукраїнських і міжнародних олімпіад. Утім, на цих досягненнях тут не зупиняються. Повсякчас намагаються йти в ногу з часом. Щороку учнівський арсенал поповнюється новими здобутками. Не став винятком і 2014-ий. Переможців предметних олімпіад і конкурсів, Малої академії наук та їхніх наставників голова батьківського комітету гімназії Наталія Дударик і член батьківського комітету 2-А класу Петро Пацукевич нагородили медалями 1, 2 і 3-го ступенів та квітами. Найбільше відзнак зібрали підопічні Світлани Тітечко. Від імені нагороджених зі словами вдячності до вчителів звернуся Євген Вєдєнєєв, переконаний, що успіх приходить до тих, хто живе під гаслом «Завжди учень». Керуючий Сарненським відділенням «ПриватБанку» Олександр Шкіптан від фінансової структури зробив дарунок юнакові, який досягнув успіхів на поприщі географії й економіки.
Випускники різних років згадували шкільні часи із теплом і любов’ю. А ще завдячували навчальному закладові за отримані знання. Важко було передати словами те, що вони відчували: тремтіли голоси, на очі наверталися сльози. Сумують за вчителями, як пересвідчились, і нинішні студенти, які навчаються за кордоном, й надіслали відео звернення: Даниїл Заремба з Великої Британії, Олена Балабушка з Франції, Леся Кабанець із Польщі.
Гімназія завжди ставила перед учнями високі вимоги. Учні кажуть, що мають за честь носити звання гімназиста. Зізнаються, що саме тут вчаться обдаровані та творчі діти. А ще допомагають один одному. У гімназії працюють досвідчені педагоги, котрі завжди готові підтримати своїх вихованців. Незважаючи на те, що навчальний процес не є легким, їм цікаво вивчати різні предмети.
Для підтримки інтелектуальних, спортивних і творчих здібностей запроваджують усе нові проекти та програми. Тамара Шепель наголосила, що колектив однодумців докладає зусиль, аби учні комфортно почувалися. Радіють успіхам своїх вихованців. Уже 20 років поспіль вони мають міцну й надійну підтримку тат і мам. Як голови батьківських комітетів гімназії Наталія Дударик і Олена Заремба (2010-2013 років) та Віра Красько (7-В класу), намагаються повернути їх обличчям до школи. На власному та прикладі кращих родин доводять, що життя трикутника «учень-учитель-батьки» неможливе без якоїсь однієї ланки, зокрема, останньої. З хвилюванням дякували вчительському колективу, директорові, завучам за знання, силу і душу, які вкладають у дітей. А Наталія Дударик презентувала родинне дерево із зібраними фото випускників усіх років і прочитала власний вірш. Родинні дуети Наталії та Кирила Бойків і Катерини та Інни Симончуків порадували виконанням пісні «Старі фотографії».
Упродовж трьох годин виступаючі згадували події двадцятилітньої давнини, коли виникла ідея відкриття навчального закладу нового типу. Теплу атмосферу свята підтримували виступи, привітання, подарунки гостей.
Можна бути матеріально багатою людиною, а почуватися нещасним, написала в квітневому номері гімназійної газети «Манускрипт» випускниця 2012 року Неля Сергійчук. Бо в душі, сповненій прагнення до заможності, вже не залишається місця для добра. Або, навпаки, не мати багато грошей, а все ж таки жити щасливо, допомагаючи й захищаючи і близьких, і чужих людей. Захопитися красою природи й берегти її, гаряче відгукнутися на чужий біль, сіяти, творити добро. І це продовжить наше життя на землі. Благодійний концерт «Хай добро всіх людей єднає» ще раз це довів. І як кожні іменини, завершився святковим тортом від родини Дудариків.
Особисто від себе теж хочу привітати з ювілейною датою колег, учителів і всіх, хто вчився в Сарненській гімназії.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
До ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986-му та наступних роках залучали сотні тисяч робітників з України й інших республік тодішнього...
Україна має давні історичні витоки ідеї демократизації. Якщо згадати часи Київської Русі, коли на віче укладалися договори між князем і народом,...
Літнього ранку 22 червня 1941 року полум’я війни, що вже вирувало в Західній Європі, перекинулося і на територію колишнього Радянського Союзу. На...
22 роки - багато це чи мало? Якщо рахувати від тої страшної ночі 26 квітня 1986 року, то дуже багато. Адже за час, що минув, у світі відбулися великі...