Back to top

За екзотикою - в урочище «Вовчі гори»

Автор фото Василь Сосюк.

Надію ШВЕЦЬ мешканці та гості Сарненщини знають як гарну господиню і власницю кафе-бару «Лагуна», що на автовокзалі. Заклад завоював собі славу як один із перших, що почав обслуговувати замовників на виїзді.

Надія Максимівна пригадує, як усе почалося. Пам’ятаєте, коли, завдячуючи організації «Дружба-Чорнобиль-Франція», дітлахи району мали нагоду оздоровлюватися за кордоном, а саме у Франції? А потім, налагодивши стосунки між українсько-французькими сім’ями, навідувались у гості один до одного. В один із таких візитів французьких гостей знайомі попросили накрити для них стіл на природі. Повертаючись додому, сказала синові: «А чому б не спробувати готувати страви на виїзд?». І спробували. Спочатку було дуже важко, аж поки розкрутили по-справжньому обслуговування з доставкою. Піонерам завжди складно. Тепер, хто вже добре знає кухню кафе-бару «Лагуна», навіть із Києва телефонують напередодні приїзду, аби замовити смачні страви. Любить експериментувати з ними. Навчила цьому колись і Віктора Дячука, який працював у неї впродовж 8 років, була його наставником. Тепер виріс до шеф-кухаря кафе «Журавлина».
Надія Швець разом із чоловіком Володимиром Бородавкою придумали ще одну фішку свого закладу. Скажімо, відпочиваєте з друзями біля річки чи в лісі й бажаєте, аби вам привезли замовлення прямо туди, - працівники його доставлять разом зі столом. А хочете, відправляйтесь у садибу «Гостинний двір», розташовану в мальовничій місцевості урочища «Вовчі гори» (за 2 км від райцентру). Поруч - водойма, яку вподобали лебеді, дикі качки й інші рідкісні птахи. Казковий світ природи заспокоює та вносить душевну гармонію. Якщо ж бажаєте порибалити, для цього облаштовані спеціально відведені місця. А за столом на свіжому повітрі поміститься 20 чоловік.
В агросадибі є один особливий куточок, де вас полікують бджоли, якщо погано почуваєтеся. Методика оздоровлення людського організму, розповів господар, базується на мікровібрації, бджолиному біополі й температурному режимі. Поспавши на чудо-вулику хоча б один раз, відчуєте відновлення фізичних і духовних сил. Самі ж вони, як продемонстрував Володимир Семенович, накриті полотняними мішками. Лікування допомагає всім, у кого ослаблений імунітет, турбує безсоння, постійне відчуття збудження та тривоги, хто має біль у спині та суглобах, проблеми з дихальними шляхами (бронхіальна астма, бронхіт). Але важливо не переборщити, а ще поєднати оздоровлення з прийомом продуктів бджільництва, додала Надія Максимівна. Вона захоплюється рідкісним хистом чоловіка готувати страви. Він і юшку зварить, і на мангалі рибу, шашлики чи ягня зорганізує. У власному господарстві родина розводить курей звичайних і бройлерів, кролів, качок, овець, яких за бажанням відпочивальники теж замовляють.
До їх послуг також сучасний двоповерховий будинок із зручностями, лазня з парною. Взимку в помешканні централізоване опалення, гаряча вода, є камін. Садиба має можливість прийняти для проживання 4-5 осіб. На новорічно-різдвяні свята приїжджали навіть із Об’єднаних Арабських Еміратів (Дубаї) й насолоджувалися відпочинком упродовж 10 днів. Нині поселилась сім’я з Луганська: чоловік, дружина та син Ярослав, який обожнює маму-кішку з кошенятами. Дорослі сподіваються, що скоро на сході все владнається й вони повернуться додому. А хлопчик по секрету розповів, що сумує за подругою Альоною, з якою разом відвідували дитячий садочок, і переконаний, що вона його любить. Поряд із помешканням для дітлахів спорудили ігровий майданчик із гіркою та гойдалкою. До речі, на ній любить відпочивати й Надія Швець із чашкою кави.
Окремо хочу сказати про ландшафт і дизайн біля будинку. Не бачила ніде, аби в одному місці зібрали разом кущі дикорослого мигдалю, барбарису, вейгели, декілька видів ялівцю, ялини голубі та канадські (Коніка), тую, троянди, ірис, деревовидний піон, лаванду. Катальпа, для прикладу, схожа на каштан, тільки квіти направлені конусом униз. Її насінням готова поділитися навіть із місцевим лісництвом, аби спробували розвести на Сарненщині. Цвітуть маки й рододендрон, а ще є яблуні, груші, абрикоси, малина, аґрус, йошта (нова унікальна високовітамінна ягідна культура – гібрид смородини й аґрусу), черешні трьох видів, сливи, де плоди ростуть прямо біля стовбуру, 60 кущів смородини. Персики й виноград (столові сорти) смачніші, ніж на півдні.
Тут пташки починають співати вже о четвертій ранку. Гості, прокинувшись, залюбки прогулюються босоніж по траві, щоб відчувати землю. Надія Швець цікавиться новими технологіями, аби покращити газон, на якому полюбляє гратися дітвора. Найбільше ж любить свій простір весною, коли дерева ще стоять голі, а земля всіяна первоцвітом. Неподалік від оселі росте сосново-мішаний ліс, де можна назбирати грибів, лісових ягід: чорниці, брусниці та ожини, просто відпочити.
Насамкінець, господарі пригостили нас смачною молодою бараниною, приготовленою в мультиварці з овочами, та напоєм, виготовленим за власним рецептом Володимира Семеновича. Його охрестили «Семенівкою» ті, хто куштував. А ще пообіцяли розповісти наступного разу про організацію дитячих днів народження в «Лагуні». Та це вже буде зовсім інша історія.
Марія Кузьмич.

Схожі матеріали

Держава потребує освічених, кваліфікованих працівників, свідомо мислячих громадян. Покоління нової генерації виховує Сарненський економіко-правовий...
З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
Олена Шевня, головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, стала...
У міжрайонній державній податковій інспекції Ярослав Мірковець працює сім років. Після закінчення Національного аграрного інституту в м. Київ...
Світлану Климець у Костянтинівці знають і дорослі, і малі. Вона - випускниця Рокитнівського медичного училища - завідує сільським фельдшерсько-...