Опубліковано СН
Напередодні 23 річниці Незалежності України керівники району та міста, територіальних громад прийняли рішення провести урочисте засідання з нагоди свята в сесійній залі районної ради, яке відбулося минулої п’ятниці скромно та без особливої помпезності, зважаючи на ситуацію в країні, трагічний час, що переживає держава, а на сході гинуть і воїни, і мирне населення та діти.
Відкрив його голова районної ради Микола Драганчук. Згадав загиблого карасинського юнака Ярослава Куришка й акцентував увагу присутніх на роботі волонтерського центру по вулиці Героїв Берестечка, 3 й допомозі всього населення Сарненщини, яке об’єдналося заради допомоги землякам на передовій. Подякував усім, хто долучився до благодійної справи, та привітав зі святом, що має бути в серці кожного.
Голова райдержадміністрації Сергій Євтушок згадав сторінки історії та як усе відбувалося. Зокрема серпневі події 1991 року, визнання незалежності України іншими державами світу (64 лише впродовж 1992 р.), факт, коли над будівлею Верховної Ради замайорів Національний прапор, та інші важливі дати впродовж 23 років. Наголосив на українському патріотизмові, не обминув і підписання договору України з Грузією про асоціацію з Європейським Союзом та події на Майдані. Тож мусимо не забувати імена тих, хто загинув, захищаючи наш цивілізований вибір, наголосив Сергій Євтушок. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.
Голова РДА розповів і про роботу громадських центрів, волонтерів, підприємців Сарненщини, які об’єдналися заради священної справи - відправляють все необхідне в райони бойових дій і переконані, що перемога буде за нами.
З нагоди відзначення 23 річниці Незалежності України, за активну громадянську позицію, сумлінну працю на благо української держави, особисті заслуги в забезпеченні соціально-економічного та культурного розвитку району почесними грамотами райдержадміністрації та пам’ятними подарунками нагородили Миколу Антонюка, тренера-викладача комплексної дитячої юнацької спортивної школи «Колос», Раїсу Ващук, заступника директора з якості ТзОВ «Сарненський хлібозавод», Світлану Галушко, волонтера штабу громадської оборони, яка отримала ще й подяку міського голови, Богдана Дойчука, заступника головного лікаря з лікувальної роботи КЗ «Сарненська ЦРЛ», Ольгу Комар, заступника директора з навчально-виховної роботи Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, Григорія Козійчука, керівника духового оркестру КЗ «Сарненська дитяча музична школа», Олексія Круглика, приватного підприємця, депутата Сарненської міської ради, Сергія Мельника, водія автобуса міського маршруту, Юлію Никончук, завідувачку публічно-шкільної бібліотеки села Глушиця, громадську активістку Людмилу Новак, селищенського сільського голову Миколу Примича, громадську організацію «Спілка підприємців Сарненського району» (Сергій Лаврущенко), волонтера штабу громадської оборони Олександру Холодович (у цей день поїхала супроводжувати вантаж для воїнів), Віру Шашук (комунальне підприємство «Телерадіокомпанія «Полісся»).
Із Днем Державного прапора та 23 річницею Незалежності України привітав присутніх і в. о. міського голови Руслан Хомич. З нагоди святкування вручили подяки міського голови завідувачці ДНЗ № 1 «Дзвіночок» Тетяні Микосянчик, начальникові цеху благоустрою КП «Трудівник» Галині Гайкевич, керівнику Сарненського відділення Всеукраїнської спілки перевізників Леонідові Копищику. Відзначив в.о. міського голови й Ольгу Ратич, волонтера штабу громадської оборони, син якої Олександр, депутат міської ради, несе службу в одній із гарячих точок на сході України.
Поклали також квіти від учасників урочистого зібрання до пам’ятника Тараса Шевченка та Січових стрільців, а також меморіальних дошок на честь Михайла Грушевського та В’ячеслава Чорновола.
Перед входом до сесійної зали за одним із столів розмістилися волонтери та громадські активісти, які прийшли сюди з єдиною метою - зібрати добровільні пожертви для наших юнаків на сході України. Як згодом повідомила Ольга Ратич зі штабу громадської оборони, назбирали 2 тис. 670 грн. (700 гривень передала степанський селищний голова Марія Гоч).
Рішення приймали виважено
Робоче засідання чергової 34 сесії районної ради розпочалося одразу після урочистого. Не порушуючи традиції, Микола Драганчук привітав депутатів-іменинників, які відсвяткували дні народження в міжсесійний період, а також керівників територіальних громад із ювілейними датами: ремчицького сільського голову Леоніда Доліда та тутовицького – Галину Савчик.
Не заперечили обранці громад району проти присутності жителя селища Степань Василя Грицюти, пенсіонера-інваліда Петра Бородавка, представників громадської організації «Спілка підприємців Сарненського району» Сергія Лаврущенка, Анатолія Івашкевича та Станіслава Мички, голови Сарненської районної організації інвалідів Григорія Тіткова, представників районної МСЕК і КЗ «Сарненська ЦРП».
За висновком постійних профільних комісій, які розглянули всі питання порядку денного, до нього включили додатково ще 16. Головуючий Микола Драганчук звернув увагу, що постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства й дитинства та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендувала заслухати на сесії звернення громадської організації «Спілка підприємців Сарненського району» щодо діяльності Сарненської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії та її складу, а також дати протокольним дорученням звернутися в обласні держадміністрацію та раду з ініціативою про створення комісії, яка перевірить діяльність МСЕК проінформує районну раду про висновки своєї роботи.
Озвучив депутатський запит Михайла Білецького щодо встановлення інформаційно-вказівних і попереджувальних знаків у населених пунктах Костянтинівка й Іванівка задля попередження можливих дорожньо-транспортних пригод, збереження здоров’я та життя людей і тварин, який спрямували в управління ДАІ в Рівненській області.
Про «мертві душі» в Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів і відповідно фінансові зловживання вів мову депутат районної ради Микола Костецький. Він попросив направити свій запит до райвідділу міліції та відділу освіти РДА, щоб дали оцінку цим фактам. Зауважив, що вже звертався з цього приводу до попереднього начальника відділу освіти Людмили Макриці, але безрезультатно.
Через відсутність начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Володимира Міщені та прокурора Сарненського району Павла Романчука обранці громад вирішили заслухати їхні доповіді на наступній сесії. Обговоривши, взяли до відома звіти про виконання програм запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань; профілактики вірусного гепатиту А; забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території району; енергоефективності. До речі, тільки на Сарненщині функціонує лабораторне відділення дослідження ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів. За останні два роки поновили медичне обладнання та налагодили якісну діагностику захворювань.
Про стан підготовки житлово-комунального господарства району в осінньо-зимовий період 2014-2015 років інформував заступник голови РДА Руслан Серпенінов. Відповів на низку запитань депутата Василя Іванюка. Зокрема про зменшення споживання природного газу на 30%, окрім того, пізніший початок опалювального сезону і раніший термін його завершення. Відповідно продовження канікул у закладах освіти й зменшення на декілька градусів температури в приміщенні в порівнянні з прийнятими санітарними нормами. КП «Сарнитеплосервіс», розповів Руслан Серпенінов, встановить 9 твердопаливних котлів, що дасть можливість зекономити значну кількість природного газу та зменшити його споживання на 15%. Звісно, мова тут не йде про індивідуальних споживачів.
На сесії затвердили методику проведення інвентаризації об’єктів спільної власності територіальних громад району, призначили ліквідаційну комісію з припинення комунальної науково-методичної установи «Сарненський районний методичний кабінет» і вирішили звільнити Тамару Яромчик із посади завідувача установою у зв’язку з її ліквідацією. А з В’ячеславом Данильченком переуклали контракт строком на 1 рік на посаді директора Трудового архіву району. Слушну пропозицію, яку присутні підтримали, дав депутат Олексій Прозапас – аби працівники архіву приймали мешканців району не двічі на тиждень, а з понеділка по п’ятницю.
Вирішили також передати індивідуально визначене майно з балансу КЗ «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на баланс КЗ «Сарненська ЦРЛ» і затвердили список присяжних строком на два роки в кількості 20 чоловік. Окрім того, - технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Одну передали в оренду приватному підприємцю Олегу Швецю на території Ремчицької сільської ради (реконструкція ремонтної майстерні під столярний цех), другу – Любові Соломці для будівництва й обслуговування будівель торгівлі на теренах Тутовицької. А територія села Федорівка збільшилася на понад 53 га і тепер, згідно з проектом землеустрою, загальна площа населеного пункту становить 248,6784 га.
Не вперше підняли питання про використання салютів, феєрверків та інших вибухових речовин і піротехнічних виробів на території району. Зайве повторювати, що в час, коли тривають бойові дії на сході України й гинуть наші хлопці, а Україна в скорботі, то тут, то там лунають святкові салюти. Одно слово, є правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях і їх треба виконувати. Тож голова районної ради звернувся з проханням до керівників громад, в. о. міського голови з пропозицією взяти на особливий контроль рішення щодо виконання цих правил, принаймні на період проведення АТО.
Переказати одноденний заробіток
Депутати взяли до відома інформацію райдержадміністрації про хід виконання районної цільової Програми розвитку професійно-технічної освіти на 2012-2015 роки, внесли зміни до районної Програми відпочинку й оздоровлення дітей на 2014-2017 роки (виклали в новій редакції розділ «Фінансове забезпечення виконання Програми») та погодили низку звільнень і призначень в освітній галузі. Так, за багаторічну працю (із 32 років на посаді директора Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 27) Микола Драганчук подякував Івану Мізюрку, який чимало зробив для розвитку рідної альма-матер. Тепер керуватиме закладом Олена Щербан, яка останніх 7 літ була його заступником із виховної роботи. Директор Яблунської ЗОШ І-ІІ ступенів Олена Левчук перевели на посаду вчителя математики у своїй же школі. Її місце займе молода вчителька Ірина Метьолкіна. Строком на 3 роки погодили продовження дії контракту з Володимиром Титечком, директором Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А ось щодо Віктора Коротчука, то призначення його на посаду директора Степанської ЗОШ І-ІІІ ступенів відклали. Його вчитель і колега Василь Грицюта з 48-річним стажем приїхав на сесію, аби висловити своє бачення не тільки про нового в. о. директора школи, а й інших працівників закладу освіти, які, на його думку, не мають права ним керувати. Окрім того, повідав про неприємні події, що відбуваються в ЗОШ, яка, за його словами, «котиться в прірву», і попросив «врятувати» її.
Незважаючи на те, що Віктора Коротчука підтримали і степанський селищний голова Марія Гоч (яка, до речі, наголосила, що в минулому році заклад освіти за рейтинговими показниками вийшов на третє місце в районі), і депутати Михайло Мартинюк та Олексій Прозапас, питання, яке сам претендент просив не обговорювати, перенесли на наступну сесію. А голова районної ради зажадав від начальника відділу освіти все-таки не залишати без уваги факти, про які говорив у виступі Василь Грицюта.
На засіданні прийняли низку ухвал також із інших питань зі змінами та пропозиціями, які внесли депутати на засіданнях профільних комісій. Зокрема надали згоду на проведення капітального ремонту котелень ЗОШ І-ІІІ ступенів у Великому Вербчому та Немовичах і дозвіл КЗ «Сарненська ЦРЛ» на укладання договору оренди майна спільної власності територіальних громад району (частини приміщення їдальні); вирішили передати з балансу відділу культури й туризму РДА на баланс Сарненського міжшкільного навчально-виробничого комбінату бортовий причіп; затвердити Положення про Трудовий архів. Окрім того, підтримали петицію ТзОВ «САНКОМ-Рівне» до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України про відновлення роботи заводу з переробки твердих побутових відходів. Внесли зміни до районної програми соціального захисту громадян «Турбота» на 2011-2014 роки та районного бюджету на 2014 рік.
У «Різному» член громадського об’єднання «Спілка підприємців Сарненського району» Станіслав Мичка пояснив причину звернення підприємців та ініціювання ними перед Рівненськими обласними держадміністрацією та радою повної заміни складу Сарненської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії («у зв’язку з великою кількістю скарг на її роботу»). Своїм виступом підтримав бізнесмена депутат Микола Костецький. Василь Іванюк, як голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства й дитинства та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи озвучив рекомендації комісії та колективне звернення МСЕК, яке медичні працівники направили і в прокуратуру. (У випадку непідтвердження наведених фактів у статті «Скільки коштує група інвалідності?» автора (Марія Кузьмич) пропонують притягнути до відповідальності перед законом).
Послухали депутати й ветерана МВС, інваліда 2 групи й учасника війни Петра Бородавка, який вів мову про забезпечення ліками людей з обмеженими фізичними можливостями, що в аптеках за рецептами отримати фактично неможливо. Також говорив про безкоштовний проїзд у громадському транспорті для інвалідів 1 та 2 груп хоча б у ті дні, коли вони їдуть за ними. Пенсіонер-інвалід також подякував усім лікарям за доброзичливе й турботливе ставлення до нього.
В. о. начальника відділу охорони здоров’я РДА Зоя Дякова запевнила, що, хоча й бракує коштів, питання з отриманням ліків за рецептами вирішується. А перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук пояснив ситуацію з пільговим перевезенням. Так, через припис транспортної прокуратури, сказав він, його здійснювали не двічі на тиждень, а щодня. Тож з урахуванням заборгованості, гроші на нього швидко закінчилися. Зауважив, що в жовтні безкоштовний проїзд відновлять, але фінансів вистачить лише на три тижні.
На засіданні Ярослав Яковчук, Микола Драганчук і Сергій Євтушок розвіяли сумніви присутніх з приводу рішення депутатів, якого вони не приймали: зняти 20—відсоткову надбавку з педагогів за престижність професії і 50% - з бібліотекарів. А голова районної ради насамкінець знову повернувся до подій на сході України та забезпечення наших земляків не тільки гуманітарними вантажами з продовольством, а й амуніцією та зброєю. Лише бронежилетів придбали й передали вже 72. Попросив переказати одноденний заробіток на потреби воїнів і подякував усім, особливо підприємцям Сарненщини, які, незважаючи на власний час і фінанси, витрачають їх на благодійну справу заради миру та спокою.
Марія КУЗЬМИЧ.