Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
З самого ранку минулого четверга на території Сарненського райвійськкомату вже було людно та гамірно. На виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» з Сарненського району 40 військовозобов’язаних відправили на навчання, де вони пройдуть вишкіл згідно з визначеними спеціальностями.
Одну команду - в Житомир, другу – на Тучинський полігон.
Першим, кого зустріли біля райвійськкомату, був зносицький сільський голова Іван Вакулко. Він чекав на мешканців своєї громади Петра Житнюка, Івана Дорожка й Івана Вєтрова, які прибули сюди з хорошим настроєм і гарними думками, щоб відправитись із земляками на полігон. Кажуть, завжди треба вірити у краще. Усі чоловіки напередодні пройшли медичну комісію, до останньої хвилини трудились у СГПП «Маяк». Голова сільськогосподарського підприємства Анатолій Остапчук надав автомобіль, щоб вчасно дістались до військкомату. Хлопці надійні та відповідальні, підтвердив Іван Олександрович. А їм самим, звісно, дуже хотілося б, аби там, куди їх потім направлять, вони були разом. Приїхали рідні та близькі й з інших населених пунктів (наприклад, брат Петра Житнюка мешкає в Чудлі).
Усім дружним колективом проводжали керівника міжшкільного навчально-виробничого комбінату Яна Суліму, з яким не один рік працювали пліч-о-пліч. Чоловіки трималися мужньо, а жінки ледве стримували сльози. Адже матерям, сестрам, дружинам за кожного болить серце. Це підтвердила мама Ігоря, яка говорила досить емоційно, а її підтримували інші жінки: «Побажаю сарненським можновладцям, аби вони дали команду, щоб Сарни закінчили війну. Ще 6 років тому розповідав сусід, який їздить у Москву, що в Росії стояли ешелони, щоб вивозити українців у Сибір, аби вони там садили вишні, яблуні… Вдумайтеся! 6 років тому вже готували війну! На зібрання до віруючих у Москві приходили, казав, працівники ФСБ і повідомляли про це. Тож у Сарнах нехай закінчать цю війну, вбивство наших безневинних дітей. Обов’язково про це напишіть. Це не тільки моє побажання, а й усіх матерів Сарненщини».
Руслан Пентило служив у Славуті в танкових військах. Мешкає в селі Орлівка. До військкомату прийшли батьки та сестра – багатодітна мама, яка виховує семеро дітей. Людмила бідкалася, що тепер їй доведеться важче, адже брат дуже допомагав її родині. Дома залишилися дружина Руслана й сестра (з обмеженими фізичними можливостями). Привіз їх костянтинівський сільський голова Роман Боровик. Розповів, що встигли ще зібрати трохи грошей у дорогу. Олександр Швець – сарненець. Сина Дмитра демобілізували в суботу (вже служить), а за ним і батька. Його відправлять спочатку в Тучин на полігон. Олександр сказав, що йде добровольцем.
Урочистий мітинг, присвячений відправці до лав Збройних сил України, відкрив в.о. військового комісара Сарненського районного військового комісаріату Петро Луцишин. До вишикуваних воїнів звернувся з побажаннями Сергій Індуський, учасник АТО, який перебуває в короткій відпустці. Керівник апарату РДА Василь Стельмах у своєму виступі акцентував увагу на потужному волонтерському рухові в районі. А при райдержадміністрації, наголосив, діє контактний центр, працівники якого спілкуються з усіма мобілізованими й допомагають вирішувати всі проблемні питання в родинах чи ті, що виникають під час проходження служби військовозобов’язаних. Порадив телефонувати при потребі (номер контактного телефона можна отримати в Петра Луцишина).
Протоієрей Свято-Покровської церкви УПЦ Київського патріархату, що по вулиці Суворова в м. Сарни, Андрій Гаврилюк звернувся до призовників зі словом духовної настанови: гідно нести подвиг щодо захисту кордонів України та населення в зоні АТО. Священик поблагословив воїнів і побажав їм миру, насамперед у їхніх серцях, Божого благословення, кріпості духу та тіла. Також окропив святою водою військових, наголосив, щоб скоріше повернулися в родини, де їх чекають живими рідні та близькі.
Мобілізаційні заходи на Рівненщині розпочалися 20 січня. З цього часу планові завдання районних військових комісаріатів вдалося виконати на 80 відсотків, повідомив тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Рівненського обласного військового комісаріату Михайло Твердохліб. Процес проведення четвертої хвилі мобілізації перебуває на особистому контролі в голови облдержадміністрації Віталія Чугуннікова, зазначив він. Нагадав, що призивають військовозобов’язаних чоловіків віком від 20 до 60 років, а також жінок - від 20 до 50 років. Спочатку мобілізованих направляють у навчальні підрозділи, де вони проходять допідготовку та бойове злагодження. Тільки після цього приймають рішення про їхню участь у зоні проведення АТО. Військовий комісар повідомив, що під час наради під керівництвом міністра оборони України наголошувалось, що навчальні центри, де будуть проживати військовозобов’язані, на 100 відсотків забезпечені пальне-мастильними матеріалами та речовим майном. «Військовослужбовці, які проходять підготовку, з 29 січня забезпечуються речовим майном у повному обсязі в тих частинах, куди направлені. Якщо ж якийсь підрозділ не буде забезпечений матеріально-технічними засобами стовідсотково, то його не відправлятимуть у зону АТО», - зазначив Михайло Твердохліб.
Також зауважив, що крім речового й іншого забезпечення, на військовозобов’язаних оформляють і банківські зарплатні картки, на які з моменту зарахування їх на службу починають нараховувати грошове забезпечення. Щодо укомплектування технікою, то нині представники обласного військового комісаріату проводять перевірку технічного стану транспортних засобів, що підлягають передачі для військових формувань. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
Марія КУЗЬМИЧ.