Back to top

Ідоли рано чи пізно впадуть,

Автор фото Світлана Ляшко.

а Бог, світлий образ Божої Матері завжди залишаться в серці кожного
15 травня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони, що забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви радянських спецслужб і визнають борцями за незалежність України УПА й інші організації. А вже 3 червня активісти «Правого сектора» й бійці 10 запасного батальйону Добровольчого українського корпусу (ЗБАТ ДУК ПС) разом із представниками громади знесли пам’ятник найбільшого ідола в Сарненському районі (монумент Дзержинському) в селі Катеринівка, де за іронією долі розташована виправна колонія.
«Залізному Феліксу» закинули на шию зашморг, кувалдою відбили бетонні ноги, металеві опори підрізали автогеном. Через дві години пам’ятник упав. З населеного пункту його вивезли бульдозером. Тоді не всі жителі були задоволені, дехто навіть проявив агресію. А в керівника «Правого сектора» Рівненщини Романа Коваля громада Катеринівки взяла розписку про те, що через півроку на цьому ж місці з’явиться інший пам’ятник.
Минуло трохи більше місяця, й позавчора, у день свята Різдва Івана Хрестителя, представники «Правого сектора» Рівненщини разом із керівником Романом Ковалем, активісти районного осередку з Дмитром Жалком, бійці 10 ЗБАТ ДУК ПС, Андрій Гаврилюк, протоієрей Свято-Покровської церкви УПЦ Київського патріархату, що по вулиці Суворова в м. Сарни, зібралися в селі, аби виконати обіцянку, що дали людям.
На місці обеліска поставили фігуру Божої Матері. Отець Андрій одразу ж її освятив і прочитав першу молитву про дарування перемоги над загарбниками й визволення Вітчизни від чужинців. Колись давно, акцентував увагу присутніх, будуючи місто, обносили його високим муром, аби захистити поселення від ворогів. Часто очікуємо сьогодні, щоб хтось щось змінив у нашому житті, не розуміючи, що насамперед маємо змінитися самі. Побажав із молитвами Божої Матері шукати в собі ту любов, яку Вона несла і якої так не вистачає сьогодні. Коли переможе любов, настане мир, наголосив протоієрей Андрій Гаврилюк.
Глибоко запала в душу коротка промова перед громадою голови «Правого сектора» Рівненщини Романа Коваля. Особливо його слова: «Ідоли рано чи пізно впадуть, а Бог, світлий образ Божої Матері завжди залишаться в серці кожного». Він переконаний, що українці своєю духовністю сильніші за російську імперію. Тож, наголосив, повертаємо наші святині й нехай образ Божої Матері в невеличкому скверику в Катеринівці нагадує всім українцям, що ми не тільки сини Божі, а й України. Через втрату духовності й патріотизму йде війна на сході. Роман Коваль подякував приватним підприємцям, районному осередку «Правого сектора», які зробили все можливе, аби пам’ятник швидше втсновити. Побажав, аби до нього приходили разом із дітьми молитися за гідність Української держави, її силу й міць. Сказав, що тільки спільними зусиллями зможемо збудувати могутню й незалежну країну.
Від імені мешканців Катеринівки організаторам заходу подякував депутат Сарненської районної ради Віктор Савчин. Висловив думку, що активісти знайшли справді правильне компромісне рішення. А комбат 10 батальйону ДУК Михайло Степчук вів мову про марш добровольців у Києві на честь князя Святослава Хороброго. У ньому взяли участь декілька тисяч людей, в основному бійці добровольчих батальйонів: ДУК, «Айдар», «Донбас» та інших. Добровольці провели мітинг, виголосивши свої вимоги до влади, які оформили в резолюцію. Під кінець заходу біля стадіону знову запалали шини як нагадування владі, що сьогодні контроль із боку громадянського суспільства не дасть грабувати країну безкарно, зазначив Михайло Степчук.
Поспілкувалася також із жителькою села Галиною Іванюк, син якої Ярослав нині перебуває в зоні АТО на одній із небезпечних ділянок фронту. Тож їй, як матері, теж болить, що нині відбувається в Україні. Жінка переконана, що мешканці Катеринівки, які не так давно швидко й гарно облаштували збудовану церкву, так само прикрасять квітами й приберуть святиню й місце біля неї. Слава Богу, що вибрали не політичну фігуру, зауважила Галина Іванюк.
Пригадую, колись у населеному пункті була гарна традиція - в одну з п’ятниць кожного місяця прибирати. Думаю, до нього могли б приєднатись і ті, хто перебуває на вільному поселенні в Катеринівці. Адже святиня заслуговує на гідне ставлення. І ніхто не стане заперечувати, що Матір Божа покриває всіх, хто молиться, своїм покровом.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

У Сарненському історико-етнографічному музеї відкрили виставку, присвячену знаменитому земляку Нілу Хасевичу. Завідуюча закладом Раїса Тишкевич...
Усе більше віддаляються в часі події Другої Світової війни, але в пам’яті й серці тих, хто воював і пережив воєнне лихоліття, вони здаються вчорашнім...
Є на землі святі та священні місця, до яких ідуть, як на прощу, з покоління в покоління, з віку у вік. Зокрема Козацькі могили під Берестечком -...
У газеті «Сарненські новини» від 3 травня за минулий рік було надруковано фотоінформацію про пані Сіцілію Гарріс (дівоче прізвище Заїка), яка у свої...
Шановні журналісти газети «Сарненські новини», звертається до вас учасник Великої Вітчизняної війни. 11 січня 2009 року виповнюється 65 річниця...