Back to top

Життя присвятила школі

вчителька1.jpg

Фото Василя СОСЮКА.

Працювати з дітьми нелегко, а з комп’ютеризованими й інтернетованими, як на мене, то й поготів. З цим не погоджується педагог з 44-річним досвідом роботи Лариса ДОРОЖКІНА, яка випускала у світ дідусів і бабусь теперішніх своїх учнів і переконана, що нинішнє покоління школярів нічим не відрізняється від попередніх.

За прізвищем – росіянка, за паспортом – українка, за фахом – математик, за покликанням – освітянка, за станом душі – творча особистість. Такою постала перед кореспондентами «Сарненських новин» учитель Клесівського ліцею. У Лариси Іванівни цікаве коріння. Дід по материній лінії працював машиністом, нерідко розповідав, як у громадянську війну маневрував бронепоїздом, не раз бачив Ворошилова, Будьонного. Дід Дорожкін родом з Курської області. Рятуючись від «розкуркулення», у 1933 році переселився на Полісся. Отож Лариса ввібрала кращі риси обох націй.
- До школи треба прикипіти, - пояснює педагог вірність своєму покликанню. – Потрібно відчувати відповідальність перед учнями, а не відбувати години. У ліцеї шість математиків, чотири з яких – пенсійного віку. Не затримуються в нас молоді колеги.
Лариса Дорожкіна – із когорти досвідчених учителів, та досі, як і сорок років тому, старанно готується до уроків, пише конспекти, позаяк не уявляє, як можна прийти на урок без чіткого плану заняття. А ще вона дуже добросовісна: хоч як би втомилася, перевіряє контрольні роботи.
- А як же інакше – дивується, - адже наступного дня маю зробити аналіз, пояснити дітям, у чому помилка.
Тим часом до школярів ставиться з розумінням, бо точні науки не кожному під силу, та все ж прагне дати міцні знання, прищепити любов до свого предмета. І це їй вдається. Минулого року вихованка Лариси Дорожкіної виборола друге місце в ра-йонній олімпіаді з математики, інша – захистила наукову роботу в Малій академії наук. Про неабиякі професійні якості вчителя вищої категорії свідчать численні подяки від обласного управління та відділу освіти РДА. Та най-більше радіє жінка доброму ставленню батьків школярів.
- Перший мій випуск, - пригадує Лариса Іванівна, - відбувся в 1953 році. Потім навчала дітей перших випускників, а зараз – онуків…
Тому й знаходить підхід до учнів. А ще нерідко звертаються із селищної ради, в якій свого часу пропрацювала 8 років секретарем, або райвідділу міліції з проханням уточними особу того чи іншого односельця, позаяк добре знає людей.
В оселі Дорожкіних – сила-силенна книг, зокрема серйозної професійної літератури, на яку господиня не шкодує грошей і щороку поновлює бібліотеку. Хоча у вільну хвилину любить погортати іронічні детективи Дар’ї Донцової та Тетяни Полякової. А ще захоплюється кулінарією, жартома каже, що в минулому житті була кухарем у скандинавських країнах. Доводиться вірити: колеги запевняють, що ніхто так смачно не готує рибу. Хоча вдаються й пироги, паски, м’ясо з чорносливом, крученики. Що тут скажеш? Якщо особистість талановита, то талановита в усьому.
- Мама вміла смачно готувати, - розповідає Лариса Іванівна, - чаклувала над кожною стравою. Шкодую, що не записала її рецептів. Особливо вишуканим виходило з її рук вино із сухих вишень.
За домашніми клопотами та перевіркою зошитів учитель не забуває подбати про зовніш-ній вигляд: охайно причесана, вбрана скромно, але з тонким смаком, бо вважає, що діти помітять найменшу недбалість в одязі й засумніваються в професійних якостях.
Материнською стежкою пішли й доньки: старша Олена обрала фах економіста, певно, далася взнаки здібність до математики, молодша Мирослава закінчила педагогічний інститут, працює в дошкільному навчальному закладі. Вона, як і брат Андрій, мешкає в Клесові. Діти, звісно, гордяться мамою, яка прищепила любов до знань, виховала порядними людьми. І Лариса Дорожкіна на це заслуговує – сповнена завзяття й енергії, бажання засівати освітянську ниву, своїм ентузіазмом запалює тих, хто поруч. Ось така вона, ця незвичайна жінка.

Схожі матеріали

Держава потребує освічених, кваліфікованих працівників, свідомо мислячих громадян. Покоління нової генерації виховує Сарненський економіко-правовий...
З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
Олена Шевня, головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, стала...
У міжрайонній державній податковій інспекції Ярослав Мірковець працює сім років. Після закінчення Національного аграрного інституту в м. Київ...
Світлану Климець у Костянтинівці знають і дорослі, і малі. Вона - випускниця Рокитнівського медичного училища - завідує сільським фельдшерсько-...