Опубліковано СН
На розширеному засіданні постійної комiсiї районної ради з питань аграрної політики, земельних ресурсів, екології, природо-користування та розвитку села депутати розглянули колективне звернення жителів Люхчі щодо спору з розпаювання майна колишнього КСП «Нива».
Заслухавши аргументи i факти, які вони навели, а також сільського голову Василя Сосюка, прокурора району Володимира Пителя, заступників голови райради Олексія Прозапаса та В’ячеслава Шимка, комісія рекомендувала за наявності підстав вжити заходів прокурорського реагування, спрямованих на дотримання прав спiввласникiв майна. А ще - вирішила направити лист у КП «Рівненське ОБТІ» з рекомендацією призупинити дії щодо оформлення прав власності на нерухоме майно «Ниви» до вирішення спору.
Болючою проблемою для регіону є несанкціонований видобуток бурштину, про що неодноразово йшлося на засіданнях профiльних комiсiй районної та обласної рад. Як відомо, голова облдержадмiнiстрацiї Віктор Матчук з депутатами облради та представниками вiдповiдних служб здійснював візит на бурштинові копальні Сарненщини. Але й до цього часу не знайдений механізм, який припинив би руйнування грунтiв і незаконне видобування поліського золота. Нині єдиним суб’єктом підприємницької дiяльностi на території району, що здійснює промисловий видобуток бурштину з дотриманням вимог чинного законодавства, є державне підприємство «Бурштин України». Згідно з актами iнвентаризацiї, яку провели у вересні минулого року, площа порушених земель внаслідок несанкціонованих розкопок становить 31,7 га, що належать Вирiвськiй сільській і Клесiвськiй селищній радам. Тому члени комiсiї вирішили рекомендувати РДА та названим вище радам провести iнвентаризацiю порушених земель з метою визначення точних площ і передбачення в місцевих бюджетах коштів на відновлення та їх рекультивацію. Крім того, райдержадмiнiстрацiї порадили розробити та подати на затвердження районної ради районну комплексну програму щодо охорони, збереження, відновлення та рекультивації порушених земель внаслідок несанкціонованого видобутку бурштину.
Про стан проведення iдентифiкацiї великої рогатої худоби заслухали начальників управлінь ветеринарної медицини Ігоря Запухляка й агропромислового розвитку райдержадмiнiстрацiї Миколу Мельника. Розглянувши й обговоривши подані матеріали, комiсiя вiдзначила, що в цьому напрямку в районі проводиться певна робота. Зокрема працюють представник ДП «Агентство з iдентифiкацiї та реєстрації тварин», спецiалiсти, які є на територіях майже всіх сільських рад. І якщо в сільськогосподарських формуваннях проiдентифiковано понад 94 відсотки наявного поголів’я ВРХ, то серед наявних у фізичних осіб 11862 голів (за станом на 1.08.2008 р.) - 5736, що становить 52 відсотка. Найкраще налагоджена ця робота в господарствах фізичних осіб Сарненської міської та Клесiвської селищної, де iдентифiковано майже 100% наявного поголів’я ВРХ, понад 80% - Вирiвської та Ремчицької, 55-60% - Любиковицької, Кричильської, Карпилiвської, Тинненської та Тутовицької сільських рад. Натомість найгірше проходить iдентифiкацiя поголів’я ВРХ на території Кам’яне-Случанської (8%), Карасинської (26%), Великовербченської (30%), Коростської та Чудельської (по 34%), Зносицької (40%) сільських і Степанської селищної (45%) рад. Тому члени комiсiї вирішили рекомендувати управлінню агропромислового розвитку райдержадмiнiстрацiї, степанському селищному та сільським головам спільно з агентами з iдентифiкацiї та реєстрації тварин і ветеринарними спецiалiстами здійснити низку заходів щодо проведення стовідсоткової iдентифiкацiї ВРХ на території району, вести постійну роз’яснювальну роботу серед власників худоби, а також взяти на постійний контроль роботу молокозаготiвельних пунктів щодо закупiвлi молока тільки від iдентифiкованих корів. Постійна комiсiя звернулася i до представництва ДП «Агентство з iдентифiкацiї та реєстрації тварин» з проханням дiєвiше налагодити роботу агентів і більш ретельно ставитись до підбору кадрів для її проведення.
Також члени комісії акцентували увагу на бездiяльності в її роботі окремих депутатів, з приводу чого також прийняли вiдповiднi рішення.
Друга частина засідання була виїзною. Підприємець Олександр Бежнюк при наданні в оренду водойми обіцяв дотримувати договірних зобов’язань. Зокрема комiсiя ставила вимогу створити не тільки умови для вирощування риби, а й облаштувати громадський пляж, відремонтувати дорогу до водного об’єкта. Вiдсутнiсть на сьогодні умов для пляжу підприємець пояснює тим, що з ним не уклали договору оренди.
За два роки роботи комiсiя розглянула 138 питань, з них 82 сесійних, 17 планових, iншi - за листами, зверненнями, які надійшли. Хочу подякувати за співпрацю, консультативну роботу з юридичних питань заступникам голови райради Олексію Прозапасу та В’ячеславу Шимку, в органiзацiї засідань - головному спецiалiсту райради Олені Михайловій, а також заступнику голови комiсiї Ігорю Запухляку, активним її членам В’ячеславу Дзуганю, Олегу Овсiйчуку, Володимиру Павонському, Григорію Абрамчуку, а також секретарю Павлу Гольонку. Спільно, однією командою впродовж двох років вирішували проблеми, пов’язані з агропромисловим розвитком району, земельними ресурсами та соціальним розвитком села. Поза увагою чи реагуванням не лишилося жодне звернення вiдповiдних iнстанцiй чи громадян.
Світлана КОТОК,
голова постійної комiсiї районної ради з питань аграрної політики,
земельних ресурсів, екології,
природокористування та розвитку села.