Back to top

Сесія компромісів

PC183346-1.jpg

Фото Василя Сосюка.

Непростими видалися проведення спільних засідань постійних комісій і пленарної 26 сесії районної ради, на яких планували розглянути та прийняти рішення більше ніж з трьох десятків питань. Полеміка розпочалася вже під час формування порядку денного та їх заслуховування на спільному засіданні постійних комісій. Під час обговорення визначили низку питань, запропонованих райдержадміністрацією, які наразі не могли бути прийнятими. Поряд з тим, деякі, за пропозицією депутатів, вносили безпосередньо на сесії.

Так, зняли з розгляду питання «Про внесення змін до Програми інформатизації Сарненського району на 2008-2010 роки», «Про комплексну програму ліквідації наслідків підтоплення територій у місті й селищах Сарненського району у 2008-2010 роках і на період до 2030», «Про продовження на період 2009 року терміну дії районної Програми реалізації державної політики у сфері виховання в громадян національної самосвідомості та поваги до державних символів України на 2008 рік», «Про програму соціального захисту громадян «Соціальні послуги» на 2009 рік», оскільки згідно з постановою Кабінету Міністрів України приймати нові програми, які потребують фінансового забезпечення, можна буде тільки під час затвердження бюджету на 2009 рік. Також перенесли на чергову сесію затвердження планів фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств на наступний рік з метою їх вивчення та опрацювання відповідними структурами райдержадміністрації.
Після затвердження порядку денного сесії розпочалась плідна робота. Насамперед розглянули відповіді на раніше підтримані рішеннями районної ради депутатські запити, більшість із яких задовольнили депутатів, деякі залишили на контролі. Також було озвучено депутатський запит Василя Багнія до голови РДА Петра Рухера щодо надання райдержадміністрацією письмової інформації про наявність на території району хімічних засобів захисту рослин, заборонених або непридатних до використання, та їх утилізацію. Запит депутати підтримали одностайно. Також до голови РДА із депутатським запитом звернувся Олексій Хомич, який просив роз’яснити причини, з яких не запросили представників сільськогосподарської галузі для участі в нараді «Економічна криза та симптоми її прояву в районі», що відбулася в райдержадміністрації 20 листопада 2008 року. Крім того, поцікавився причинами, чому впродовж досить тривалого періоду не проводять семінари-наради з питань агропромислового розвитку району. Петро Рухер пообіцяв дати відповідь безпосередньо на сесії районної ради, де так і не з’явився.
Знайшли підтримку усні запити депутатів Георгія Александровича щодо забезпечення дотримання конституційних прав громадян на достатній життєвий рівень у частині теплопостачання квартир житлового фонду по вулицях 8 Березня, Котляревського, Пушкіна в м. Сарни - направлено для розгляду до виконавчого комітету міської ради, РДА та прокуратури району; Сергія Лоскутова - щодо вирішення питання зовнішнього освітлення вулиць м. Сарни й дотримання графіку - направлено для розгляду до виконкому міської ради. Далі депутати задовольнили повторну заяву колеги Олександра Шкібтана та прийняли рішення про дострокове припинення його повноважень.
Народні обранці внесли зміни до районного бюджету на 2008 рік, обумовлені тим, що рішенням сесії обласної ради від 5 грудня 2008 року № 1030 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2008 рік» бюджету Сарненського району затверджено обсяг іншої субвенції на виконання комплексної програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території області на 2006-2010 роки в сумі 22,5 тис. грн. Відповідно дохідна частина загального фонду ра-йонного бюджету на 2008 рік збільшена на цю суму. По спеціальному фонду районного бюджету планові призначення збільшено на 97,7 тис. грн. за рахунок коштів, переданих із загального фонду. У повному обсязі передбачено виплату коштів на реалізацію програми «Соціальні послуги». Приємним також є той факт, що отримали кошти з держбюджету на забезпечення всіх гарантованих соціальних виплат до кінця року.
За підсумками виконання кошторисів розпорядників районного бюджету на 2008 рік, та беручи до уваги необхідність проведення видатків для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ, проведено перерозподіл бюджетних призначень. У зв’язку з неприйняттям до цього часу Державного бюджету на 2009 рік, з метою проведення фінансування захищених статей депутати прийняли рішення «Про порядок фінансування видатків з районного бюджету у 2009 році до прийняття рішення районної ради «Про районний бюджет на 2009 рік».
Детально заслухавши й обговоривши інформації на засіданні постійних комісій, прийняли рішення з питань, що стосувалися виконання раніше прийнятих районних програм, а саме: «Про хід виконання районної комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки», «Про хід виконання програми підвищення продуктивності, поліпшення санітарного стану лісів Клесівського лісгоспу на 2003-2015 роки», «Про звіт щодо виконання районної програми відпочинку й оздоровлення дітей на період до 2008 року», «Про звіт щодо виконання програми розвитку малого підпри-ємництва в Сарненському районі на 2007-2008 роки», «Про хід виконання комплексної програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів і територій Сарненського району на 2006-2010 роки», «Про хід виконання регіональної програми збереження культових споруд – пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення Сарненського району на 2006-2010 роки».
Клопотання Катеринівської виправної колонії № 46 щодо звільнення від сплати земельного податку у 2009 році не набрало достатньої кількості голосів, у результаті рішення з цього питання не було прийняте.
Прийнявши рішення з питань «Про план роботи районної ради на І півріччя 2009 року» та «Про хід виконання протокольних доручень з організації виконання зауважень і пропозицій депутатів, висловлених на двадцять четвертій сесії районної ради», обранці громади задовольнили звернення Клесівської селищної ради щодо надання згоди на прийняття приміщення колишнього Будинку культури смт. Клесів у комунальну власність району.

Оргвідділ районної ради.

Схожі матеріали

У селі, де функціонують ЗОШ І-ІІІ ст., ФАП, відділення зв’язку, торгові заклади та СГПП «Маяк», стрімко зростає динаміка народжуваності, тому ці...
приймали рішення депутати на ХVІІІ сесії міської ради минулої п’ятниці Сесійне засідання обранці громади розпочали з розгляду питання «Про роботу...
На розширеному засіданні постійної комiсiї районної ради з питань аграрної політики, земельних ресурсів, екології, природо-користування та розвитку...
Населені пункти Селищенської сільради неодноразово визнавали кращими з благоустрою в районі, а Ясногірка минулоріч стала переможцем обласного...
вирішують у Чудлі нагальні питання благоустрою- Село будується, розвивається, насамперед завдяки небайдужим до громадських справ людям, – каже...