Back to top

Через терни – до успіху

000068.jpg

Фото Василя Сосюка.

Населені пункти Селищенської сільради неодноразово визнавали кращими з благоустрою в районі, а Ясногірка минулоріч стала переможцем обласного конкурсу-огляду сіл Рівненщини. Секрет такого успіху, за словами сільського голови Миколи Примича, простий – сумлінна праця сільського активу, допомога підприємців-виробничників.

Вікна з просторого кабінету сільського голови виходять на центральну площу Селища, навколо якої ошатні будівлі школи, Будинку культури. Микола Примич про соціально-економічний розвиток підвідомчої території говорить, не заглядаючи в папери, бо до кожної з численних справ доклав немало зусиль. Тут, в адмінприміщенні сільради, приємно дивують сучасні вікна та двері, встановлені нещодавно, а нова система опалення створює затишок і нормальний тепловий режим. І в клубному приміщенні на другому поверсі подбали про таке ж тепло, аби в бібліотеці та кімнаті для гурткових занять відвідувачам було комфортно. До кінця року планують встановити батареї і на першому за кошти з районного бюджету. Нові вікна та двері красуються і в Селищенському ФАПі, а в клубі села Ясногірка, до того ж, якісно відремонтували стелю та підлогу.
- Робили в першу чергу те, чого не можна відкладати, - каже Микола Примич. – Але хіба мало проблем у наших трьох селах? Втім, якщо б досягали таких результатів, як нинішнього року, то було б дуже добре. І це попри кризу, яка додала труднощів, - тільки податку за надра сільський бюджет недоотримав 140 тисяч гривень. Селищенський гранкар’єр тоді скоротив виробництво. І все ж планові показники з власних бюджетних надходжень вдалося виконати на 100%.
Усі села сполучені з райцентром асфальтованою дорогою. Крім центральних, заасфальтували чотири бічних вулиці. Остання з них – Молодіжна. На майбутнє голова прагне щороку асфальтувати одну вулицю, забезпечити повсюдно освітлення в темну пору доби. Влітку відсівом підсипали чотири шляхи. Долучився до ремонту доріг гранітний кар’єр, надавши необхідну техніку. З його ж допомогою прочистили водні канали завдовжки п’ять кілометрів, аби запобігти підтопленню обійсть і городів селян у дощову погоду.
Болючою довгий час залишалась проблема забезпечення населення питною водою. Її розв’язали, пробуривши десятки свердловин і облаштувавши трубні колодязі в Селищі та Ясногірці. Тепер вода є в трьох школах і дитсадку «Берізка» в Ясногірці. Щодо останнього, то тут теж виконали великий обсяг ремонтних робіт, частина з яких фінансується за програмою ООН та Євросоюзу. Сільська рада в рамках співфінансування виділила 14 тис. грн. на заміну старих вікон на сучасні металопластикові. А ще подбала про опалення дитсадка, постійну наявність у ньому гарячої води тощо.
У незайнятій частині цього закладу повним ходом іде реконструкція під амбулаторію сімейної та загальної медицини. Планують до 20 грудня завершити всі будівельні роботи й відкрити медустанову. На черзі - газифікація населених пунктів, документи на яку вже підготували. Очікують прокладання підвідного газопроводу до Селища.
Не забувають селяни і про духовні потреби. Порівняно недавно спорудили храм у Чабелі. Прикрашає будівля нової церкви і Ясногірку, але в ній ще багато треба виконати внутрішніх робіт. Очолює добру справу Ніна Легкобит, а допомагають їй не тільки парафіяни, а й підприємства: той же гранкар’єр, ТОВ «Габро», Клесівський лісгосп.
Сільський голова вдячний за співпрацю їх керівникам і сільському активу:
- Розуміння й підтримку у здійсненні планів поліпшення життя громади, благоустрою сіл знаходимо в директорів каменедобувних підприємств Федора Ютовця, Вадима Серпака, приватних підприємців Віталія Юсенка, Анатолія Вознюка, Тетяни Удодіч, Віталія Захарчука. Хочу відзначити актив нашого органу самоврядування - депутатів сільради: пенсі-онера Миколу Примака, лісничого Анатолія Вороб’я, його колегу Віктора Гандзюка, а також колектив, з яким працюю. Добросовісно й професійно трудиться секретар сільради Галина Хращевська, спеціаліст по роботі з сім’ями, молоддю та спорту Валентина Парфенюк, соціальний працівник Людмила Кречик. Відрадно, що села розбудовуються. Тільки в нинішньому році виділено 46 земельних ділянок під нові оселі. Усього є понад сотня забудовників. І народжуваність у нас вдвічі перевищує смертність. Тож перспектива розвитку громади хороша, тільки треба працювати на неї.
З упевненістю в тому, що Микола Примич здійснить задумані добрі справи, поверталися в райцентр рівною асфальтованою дорогою, що завжди наближає села до міста й навпаки.

Схожі матеріали

У селі, де функціонують ЗОШ І-ІІІ ст., ФАП, відділення зв’язку, торгові заклади та СГПП «Маяк», стрімко зростає динаміка народжуваності, тому ці...
приймали рішення депутати на ХVІІІ сесії міської ради минулої п’ятниці Сесійне засідання обранці громади розпочали з розгляду питання «Про роботу...
На розширеному засіданні постійної комiсiї районної ради з питань аграрної політики, земельних ресурсів, екології, природо-користування та розвитку...
Непростими видалися проведення спільних засідань постійних комісій і пленарної 26 сесії районної ради, на яких планували розглянути та прийняти...
вирішують у Чудлі нагальні питання благоустрою- Село будується, розвивається, насамперед завдяки небайдужим до громадських справ людям, – каже...