Опубліковано СН
Фото Василя Сосюка.
Так вважає єдина на Поліссі танцівниця східного танцю Яна Мелещук, жителька райцентру
…У всьому була винна бджола. Збита з пантелику солодким квітковим ароматом, що надходив від змащеного маслами тіла молодої танцівниці, переплутавши його з квіткою, комаха залетіла під одяг дівчини під час виступу. І щоб позбутись непроханої гості, та з усіх сил стала під мелодію рухати животом і стегнами. Пластичність, грація й емоційність, з якими це робила, викликали щирі овації, привели оточуючих у стан внутрішнього піднесення, збудження. Так народився один із найдревніших танців на землі. Називається він Belly Dance (танець живота), це вираз особливості душі в натхненних рухах. Мало хто знає, що й у Сарнах є красуня, яка виконує його не гірше професійних артистів.
Яна Мелещук народилась у селі Кам’яне-Случанське в сім’ї музикантів. На весь район і не тільки славився цей сімейний колектив художньої самодіяльності: батьків та їх трьох дочок. Тож не дивно, як каже дівчина, що спочатку навчилась співати, а вже потім - говорити. Яна закінчила Сарненську музичну школу по класу бандури. Потім здобула вищу освіту на факультеті оркестрового диригування Рівненського державного гуманітарного університету. Усе своє життя вона пов’язала з музикою. Відразу після вузу працювала в рідному селі в клубі художнім керівником, потім у сусідньому Тинному вчителем музики. Пізніше в музичній школі навчала дітей гри на бандурі. Має дуже гарний голос, часто співає на весіллях, у кафе, чим і заробляє на життя.Цього літа була в Криму, де зі своїм напарником із Сибіру Едуардом упродовж трьох місяців щовечора співала в престижному ресторані на березі моря. Особливо любили її слухати закордонні гості, а коли дізнались, що Яна українка, то їх захопленню не було меж. Співачці дуже часто замовляли українські народні пісні, романси… Та виконує вона твори не тільки українською та російською, а й іспанською, анг-лійською, італійською, французькою мовами. Саме там і зустріла свою долю. Хлопець, побачивши та почувши як співає і танцює, уподобав її так, що хотів забрати до Москви.
На запитання, що наштовхнуло на вивчення танцю живота, Яна розказує переконливо:
- Мене завжди приваблювала східна філософія, а загадковий Схід є батьківщиною цього танцю. Та й узагалі, на що тільки не здатна жінка, щоб максимально довше залишатись гарною, молодою та бажаною: шопінг, фітнес, аеробіка, тренажери, вбивчі дієти, шкідливі таблетки, пластичні операції. По-моєму, рецепт жіночої краси й привабливості в сукупності з гарним самопочуттям був створений багато років тому - це танець живота. Адже він здатен чудово змінити жінку як зовні, так і внутрішньо. А ще існує безліч переваг цього надзвичайного мистецтва. Однією з основних – красива фігура. Східний танець особливо підкреслює природні, найбільш привабливі частини тіла – стегна, талію, шию, руки. Важливим фактором також є оздоровчий ефект, бо включає масаж внутрішніх органів, малого тазу. Це надзвичайно корисна процедура для здоров’я жінки й чудова профілактика багатьох захворювань. Крім того, танець живота має своїх шанувальників у всьому бути й оплачується досить дорого. Тож жінки різного віку й соціального становища вчаться привертати до себе увагу чоловіка, заворожувати магічним мистецтвом, бути для нього красивим поетичним образом, піднятися над сірою буденністю і дрібними повсякденними клопотами.
За словами Яни, навчилась танцювати вона самостійно, перечитавши чимало літератури, переглянувши багато дисків. Спочатку займалася для себе, впродовж 2 років нікому не показувала, що вміє. Зрештою, її танець побачили подруги й порадили на цьому заробляти. Танцівниця жаліє, що професійні костюми з аксесуарами досить дорогі. Придбати такі можна в Києві в спеціалізованому магазині за 3-10 тисяч гривень. Мріє, аби знайшовся спонсор.
Яна талановита особистість і працелюбна майстриня. Вона не тільки співає, танцює, а й в’яже чудові речі. А ще - гарна господиня, смачно готує. У поєднанні з танцем живота ці якості та вміння уособлюють ідеал бажаної жінки для багатьох чоловіків.
Наталія ДЕМЧУК.