Опубліковано Зоя Тимцунік
Фото Василя Сосюка.
вшанували влада, друзі, прихильники в МБК «Залізничник»
Не погрішу проти істини, коли скажу, що шанувальників таланту відомої поетеси, музиканта, педагога Валентини Петренко чималий зал МБК «Залізничник» ледь умістив.
Відрадно, що серед глядачів було багато молоді. З чого роблю висновок, що в цих юних громадян гарний смак. Привітати колегу прийшли освітяни. Воно й зрозуміло: кому, як не сівачам розумного, доброго, вічного, цінувати й поширювати творчий доробок видатної землячки?
Ювілейний творчий вечір Валентини Петренко під промовистою назвою «І знов натхнення мить щаслива» розпочався літературно-хореографічною композицією «Сарненський вальс».Солістка Жанна Ковлєва натхненно виконала слова ювілярки на музику Віктора Торчика, а юні танцюристи зразкового хореографічного колективу «Журавка» (художній керівник Сергій Галушко) висловили це пластикою.
Ведуча Марія Біжнюк розповіла про віхи життєвого шляху винуватиці торжества, запросила до слова директора Сарненського педколеджу РДГУ Петра Горкуненка. Який повідав, що Валентина Петренко працює в колективі з 1991 року, уміло прищеплює учням любов до такого складного інструмента, як фортепіано, приваблює скромністю та доброзичливістю. Гурт «Соколоньки» підтвердив, що в талановитого викладача й вихованці обдаровані, професійно виконавши українську народну «Світи, місяченьку».
І ось на сцені духовний наставник ювілярки отець Володимир. «В її віршах побачив величезну любов до творця, людини, краю», - ділиться враженнями від поетичного надбання священнослужитель.
Першу збірочку «Безмежні сходи», розповідає Марія Біжнюк, автор присвятила своїм батькам Марії Іванівні й Івану Борисовичу, до слова, активним учасникам клубу «Надвечір’я», члени якого дарують їм квіти, а гурт «Мереживо» (керівник Ірина Довгалюк) – пісню на слова їхньої доньки «Мамині співанки». Внучка Ангеліна, якій три з половиною роки, зворушила присутніх словами: «Бабусю Валентино, ми вас любимо».
Директор Сарненської музичної школи Дмитро Августовський, який у 1978 році приймав на роботу випускницю Рівненського музучилища, заявив, що першою в житті іменинниці була все-таки музика, вона й породила любов до поетичного слова. Своє відчуття гармонії педагог передала учням: Олені Лебедь, Наталії Крушельницькій, Катерині Голяці, Максиму Богуту, який є лауреатом багатьох престижних конкурсів, у тому числі й міжнародних.
Понад 100 популярних пісень створив творчий дует Петренко-Торчик. У збірнику композитора «Краса, і мудрість, і любов» 36 творів на слова Валентини Іванівни, 6 – у першому професійному компакт-дискові. Отож на сцену запрошують маестро. Віктор Торчик розповів, як вперше прочитав вірші поетеси, відчув непересічний талант, написав музику. А ще запропонував зініціювати прийняття автора трьох збірок: «Безмежні сходи», «Благословенний листопад», «Вишнева заметіль» - до Спілки письменників України. Глядачі підтримали цю ідею дружними оплесками.
Музичні дарунки адресували ювілярці студенти Яна Рожко, Олена Кедрич, Микола Прокопчук, інструментальне тріо МБК «Залізничник», Валерій Дидюк, вокальний гурт РБК «Намисто», Юлія Гриневич, Марина Караванська, Юрій Музиченко, Людмила Таборовець, ветеран сцени Едуард Кардаш.
Шанобливі та сердечні віншування звучали з уст начальника відділу культури й туризму РДА Наталки Чорної, директорів централізованої системи публічно-шкільних бібліотек Валентини Гольонко та підліткового клубу «Юність» Тетяни Сич, колег по перу Раїси Бричкової, Надії Свищевської, Зої Федорчук.
Відтак слово надали видавцю Георгію Александровичу, завдяки якому «Безмежні сходи» та «Благословенний листопад» побачили світ у видавництві «СловоСвіт». Він сказав, що відшукав для автора вимогливішого видавця – Петра Велесика, який ще більше відшліфує талант самобутньої поетеси.
Голова райдержадміністрації Петро Рухер, здоровлячи Валентину Петренко з ювілеєм і виходом у світ збірочки «Вишнева заметіль», констатував, що вона вписала достойний рядок у літопис Сарненської землі – це і гімн Сарненщини, і «Сарненський вальс», за вагомий особистий внесок у розвиток культурної спадщини краю вручив Почесну грамоту РДА.
Леонтій Ніколайчук, міський голова й палкий шанувальник поетичного дару пані Валентини, побажав їй усіляких гараздів. Коли ж численні прихильники та симпатики почали вітати іменинницю, велика сцена здалася замалою. Море квітів, посмішок, щирого захоплення, приємних слів оточило винуватицю торжества. Вона сердечно подякувала за поздоровлення, особливо тим, хто посприяв видавництву збірочок, - колективам райдержадміністрації, районної та міської рад, педколеджу, музичної школи, бібліотек, особисто Олександру Юркевичу, Анатолію Остапчуку, Олексію Хомичу, Георгію Александровичу, Василю Сосюку, Віктору Торчику, Наталії Чорній, Віктору Босому, Олегу Жошку, Ігорю Голяці, Ганні Бахно, Петру Краську й багатьом іншим.
…Свято вдалося. Це читалось на обличчях глядачів, що торкнулись таїни таланту, який підносить нас над буденністю.