Back to top

Віктор Ющенко побував на Рівненщині

000086.jpg

Минула п’ятниця була насиченим днем в історії регіону.
Адже краяни відзначали 70-ту річницю створення Рівненської області

4 грудня 1939 року Указом Президії Верховної Ради УРСР створена Ровенська область із центром у м. Ровно. До неї увійшли м. Ровно та повіти: Дубнівський, Здолбунівський, Костопільський, Ровенський і Сарненський - з включенням у склад останнього населених пунктів Пінського та Сталінського повітів БРСР, які відійшли до УРСР. Було створено 30 районів. В обласному центрі на той час проживало 43 тисячі чоловік.

Зранку до Тинного прибула делегація депутатів обл-ради на чолі з головою постійної комісії з питань бюджету та фінансів Олегом Хомичем, журналісти. Мета візиту - побачити будівельний об’єкт, про який останнім часом ішло багато мови навіть на столичному рівні. Радує те, що в Києві почули проблему й завдяки старанням районної та обласної влади нещодавно виділено кошти з держбюджету на добудову обласного онкодиспансеру та Тинненської ЗОШ І-ІІІ ст.
Того ж дня в обласному музично-драматичному театрі пройшли урочистості з нагоди річниці створення Рівненщини за участю Президента України Віктора Ющенка та голови облдержадміністрації Віктора Матчука. На них були присутні представники від Сарненщини на чолі з головою РДА Петром Рухером. Віктор Ющенко вручив державні нагороди та відзнаки представникам різних галузей. А ще зауважив, що область останніми роками перетворилася в потужний і благополучний в економічному плані регіон України, адже державні асигнування спрямовували сюди на достатньому рівні. Присутні також переглянули демонстрацію слайдів економічного та соціально-культурного розвитку краю. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участю художніх колективів Рівненщини.
Ввечері Президент зустрівся з представниками області в кінопалаці «Україна». Під час тригодинної бесіди Віктор Андрійович проаналізував, що вдалося зробити, що ні, висловив своє бачення багатьох перспектив і проблем держави, відповів на запитання присутніх. Особливу увагу глава держави акцентував на процесі вступу України до Євросоюзу та Північно-Атлантичного альянсу, бо вважає, що це шлях країни додому в європейську сім’ю: «Це не тема арифметичного приєднання до чогось, а тема виходу на орбіту європейського ринку, донести туди свою продукцію – отримати співпрацю». Обсяги зовнішньої торгівлі у 2005-2008 роках зросли у 2,2 раза – до 152,5 млрд., у тому числі експорт – на 95%, що дало можливість вступу країни до СОТ. Україна вийшла на дорогу в переговорах про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, що надасть вітчизняним виробникам доступ на один з най-Значний прогрес досягнуто в рамках Плану дій ЄС – Україна, який у кінцевому результаті дозволить нам стати членом Європейського Союзу.
Президент зазначив, що чотири з половиною роки тому із шістнадцяти європейських країн Україна посідала 16 місце з приросту населення. Нині показник народжуваності вдалося підняти з 8 до 12,2 відсотка. Загалом у 2008 році з’явилося на світ на 20% більше дітей, ніж у 2004-ому. А цьогоріч зафіксована найвища народжуваність в Україні за останні 17 років. Відзначив, що Рівненщина одна з небагатьох лідирує з цього показника.
Ніхто не заперечить, що позитивним явищем є створення за ініціативи Віктора Ющенка сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшено кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Президент України переконаний, що інтернати радянського типу, які придумав Йосиф Сталін для дітей, батьки яких були репресовані, ніколи не виховають українця. Також збільшено розмір соціальної допомоги для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні тішить той факт, що в Україні 8 тисяч 600 родин стоять на черзі з усиновлення дітей, а не як було раніше, коли діти чекали на батьківську опіку. Саме завдяки Віктору Ющенку розпочали створювати Всеукра-їнський центр охорони здоров’я матері та дитини, який став найбільшим благодійним проектом в історії України та набув широкої підтримки серед громади.
Світ сказав «Так» Президентові за тверду демократичну позицію, бо він примусив поважати свою державу. І хоч би як смішили різні гумористичні програми чи глузували політичні опоненти на замовлення, кількість візитів представників влади різного рівня країн світу до Києва значно зросла в останні роки. Україна приєдналася до Болонського процесу в освіті. Було знайдено джерела постачання нафти та ринки збуту для аверсного використання нафтопроводу «Одеса-Броди».
За останні роки середня заробітна плата зросла вдвічі – з 806 до 1773 гривень, а середня пенсія - майже в п’ять разів. Указом Президента було запроваджено перший і другий етапи Єдиної тарифної сітки оплати праці для працівників установ освіти, культури, охорони здоров’я, науки, що дало можливість підвищити посадові оклади в середньо-му на 20-25%. Глава держави вважає, що лікарі та вчителі повинні мати статус державних службовців.
Село назвав Президент колискою нації. Тому ще за свого прем’єрства Ющенко започаткував програми комп’ютеризації сільських шкіл і перевезення учнів із віддалених сіл, реалізовуючи в практику програму «Шкі-льний автобус». Упродовж 2005-2008 років кількість газифікованих сільських населених пунктів зросла на 2700, а селищ міського типу – на 57. У 2008 році було зібрано рекордний урожай зернових за всі роки української незалежності – 53,3 млн. тонн, що на 40% більше, ніж у 2005-ому.
Постійно чуємо вислови про те, що ненадання російській мові статусу державної Україну роз’єднує. Навів Президент також приклад щодо Росії, в якій проживає декілька десятків народностей, а також нараховується 23 різних мови. Але там цей факт не роз’єднує росіян. Отож національне виховання – понад усе: мова, історія, традиції, звичаї, обряди. Згадав Віктор Ющенко сторінки історії, коли за помилки нації довелося дорого поплатитися. «Скільки треба ще, аби загинуло мільйонів, щоб український народ назвав це геноцидом? Бо коли у ІІ світовій війні втратили 7 мільйонів населення, то за роки голодомору – до десяти. Понад 70 років потрібно було, щоб з’явився пам’ятник цим людям. І сьогодні, коли закордонні парламенти визнали цю трагедію, в Україні досі це тема спекуляції… Дорога моя націє, я все робив для того, щоб ти не робила більше помилок…».
За ці роки зроблено немало позитивного, звичайно, важким був рух уперед, бо гальмували його полі-тичні чвари, нестабільна економічна ситуація. Але все пізнається в порівнянні. Багато хто сьогодні може дорікнути Президентові за низький рейтинг, але він не купує їх і не використовує державних важелів примусу в передвиборчій кампанії. Двоє проведених парламентських виборів міжнародна спільнота оцінила як «вільні та справедливі». «Кожен громадянин України зможе лишитися наодинці з бюлетенем і проголосувати за свого кандидата в Президенти. Бо демократія для мене криється у свободі слова та свободі вибору…» - підсумував Віктор Ющенко.

Світлана КОТОК.

Новини: 

Схожі матеріали

У НВК «Школа-колегіум» м. Сарни школярі вивчають польську мову. Нещодавно, під час тижня зарубіжної літератури, у навчальний заклад завітала консул з...
«Відправляючи дітей на спортивні змагання в Польщу, ви робите великі інвестиції в їх майбутнє», - такими напутніми словами зустрів міський голова...
Позавчора в Сарни завітав голова Народного руху України, колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Представляючи іменитого гостя та його...
Любити ліс – означає любити батьківщину, країну, в якій живемо. А є чимало людей, для яких збереження та примноження лісового багатства – справа...

На запрошення війта Гміни Длуголенка нещодавно делегація м. Сарни в складі 25 чоловік відвідала Республіку Польща. Серед них - працівники...