Back to top

Борис ТАРАСЮК:«На конгресі Європейської народної партії Юлію Тимошенко назвали майбутнім Президентом України»

000123.jpg

Фото Василя Сосюка.

Позавчора в Сарни завітав голова Народного руху України, колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Представляючи іменитого гостя та його свиту: першого заступника голови обласної ради Валентина Королюка та представника НРУ в Рівненській області Василя Абрамчука – голова районної ради Микола Добриднік констатував, що їм притаманна палка любов до України, отож і прибули, щоб проінформувати, застерегти громаду Сарненщини.
Борис Тарасюк, звертаючись до присутніх, наголосив, що приїхав з достойними людьми та вітаннями від Юлії Тимошенко – кандидата в Президенти України, закликав прийти на виборчі дільниці, бо «кіло гречки чи іншої крупи не замінять вартості вибору». А його, за словами оратора, належить зробити неабияк, а цивілізаційно. Бо мусим обирати: чи жити в процвітаючій демократичній державі, де шанують права та свободи, чи обрати таку, де правитимуть «понятія, а не закони», коли до влади прийде носій кримінального минулого. Нинішні вибори непрості, констатував Борис Тарасюк, адже від них залежить, як буде розвиватися Україна. Тому легендарний Народний Рух закликає всіх об’-єднатися навколо єдиного кандидата – Юлії Тимошенко, яка довела свою ефективність. Це рішення, зізнався гість, далося рухівцям нелегко, адже свого часу вони першими звернулися до Віктора Ющенка з проханням балотуватися на посаду Президента України:
- З прикрістю скажу, що надій він не виправдав. А на закиди, що Юлія Тимошенко теж там була й можемо помилитися щодо неї, відповім – це зовсім різні люди. Вона невтомно працює, має авторитет в Європі. Коли 10 грудня в Бонні відбувся конгрес Європейської народної партії, куди запросили лише три українські політичні сили: НРУ, «Нашу Україну» та «Батьківщину» - нашого Прем’єра назвали майбутнім Президентом України. Отож не ведіться на заклики колишнього побратима, який заявляє, що обидва кандидата однакові, тож нема за кого голосувати. Ющенко намагається ввести Україну в оману. Коли у 2004 році я стояв на Майдані разом з Ющенком і Тимошенко, Януковича там не бачив. Саме Юлія Володимирівна в нелегкі часи Ющенківського отруєння взяла на себе весь тягар влади. Але народ дав йому оцінку. 5,5% - усе, що напрацював за 5 років.
Відтак політик поінформував, що партії «Наша Україна» та «Народна самооборона» готують фальсифікації результатів виборів і назвав це політичним цинізмом, а також повідомив, що за ініціативи Партії регіонів має відбутися позачергове засідання Верховної Ради України, на якому розглянуть законопроект п. Лавриновича, що пропонує зменшити кворум дільничних виборчих комісій, щоб створити в них штучну перевагу регіоналів.
Затим Борис Тарасюк дав порівняльну характеристику двом кандидатам на найвищий пост у державі. Якщо Тимошенко стає на захист української мови, то Янукович зробить російську другою державною, позаяк уособлює сили українофобські. Як приклад навів новий документальний фільм, в якому беруть участь «українські посіпаки» Дмитро Табачник, академік Толочко, «сумнозвісний Бузина», який, по суті, заперечує саме існування української нації.
Якщо Янукович готовий вести переговори щодо базування російського Чорноморського флоту в Україні, то чинний Прем’єр наводить у відповідь ст. 17 Конституції України, яка забороняє розташування на території держави будь-яких військових баз інших країн.
Віктор Янукович, наголошує Борис Тарасюк, готовий надати допомогу Росії щодо будівництва газопроводу в обхід України, незважаючи на її національні інтереси, а Тимошенко виступає проти цього.
Згадав екс-міністр і такий випадок з життя Юлії Тимошенко. Відомий полі-тик з її оточення переконував перейти в опозицію, а відтак балотуватися в Президенти України, оскільки насувається фінансова криза й усі негаразди ляжуть на її плечі. На що прем’єрка відпарирувала: «А як же країна? Як же люди? У цей тяжкий час не покину».
Порівнюючи вибори 2004, перший тур нинішніх і парламентські 2006 та 2007, зробив висновок, що більшість виборців надали перевагу демократичним силам. Є всі підстави сподіватись, заявив перший рухівець держави, що в другому турі переважна більшість громадян проголосують за Тимошенко. Соціологи, за його словами, підрахували: якщо виборці, які голосували за Тігіпка, Яценюка, Гриценка, Литвина, віддадуть свої голоси за Юлію Тимошенко, то збільшать її шанси на 28,5%. Тим часом Віктору Януковичу вони передбачають не більше 10%.
Наостанок голова Народного руху закликав присутніх виконати громадянський обов’язок, чим викликав оплески в залі.
Валентин Королюк констатував, що в першому турі найбільше голосів – 23 тис. – сарненці віддали за Юлію Тимошенко. Однак «волинян, галичан менше, ніж людей на Сході, отож треба активністю додати в результаті». Відтак перерахував здобутки можновладців: відкрили школи в Тинному, Шпанові Рівненського району, першу чергу обласного онкодиспансеру, забезпечують лікувальні заклади автомобілями «швидкої допомоги» - і закликав зробити вибір.
Помічник-консультант народного депутата України С.М. Кошина Сергій Євтушок поставив запитання щодо змін до Конституції. На думку Бориса Тарасюка, Основний Закон нині розбалансований, але найбільше заважає полі-тичне протиборство. Бо нападки Ющенка як Президента України свідчать швидше про брак політичної культури й узагалі спочатку треба визначитися, принципи якої республіки сповідувати в Конституції: президентсько-парламентської чи парламентсько-президентської. І це треба поставити на розгляд референдуму. Конституцію не можна змінювати поспіхом, підганяти під конкретну політичну ситуацію чи людину.
В’ячеслава Данильченка цікавила роль громадськості у вирішенні кадрових питань у разі перемоги Юлії Тимошенко. Борис Тарасюк запевнив, що довіряє єдиному кандидату функцію формування вертикалі влади. На його думку, громаді треба давати більше прав, щоб вона сама обирала лідера, а під час місцевих виборів ввести мажоритарну систему, адже жителі краще знають своїх обранців.
Подякувавши за увагу, гості поспішили в Рівне, позаяк на часі ще одна зустріч з виборцями.

Новини: 

Схожі матеріали

У НВК «Школа-колегіум» м. Сарни школярі вивчають польську мову. Нещодавно, під час тижня зарубіжної літератури, у навчальний заклад завітала консул з...
«Відправляючи дітей на спортивні змагання в Польщу, ви робите великі інвестиції в їх майбутнє», - такими напутніми словами зустрів міський голова...
Минула п’ятниця була насиченим днем в історії регіону. Адже краяни відзначали 70-ту річницю створення Рівненської області 4 грудня 1939 року...
Любити ліс – означає любити батьківщину, країну, в якій живемо. А є чимало людей, для яких збереження та примноження лісового багатства – справа...

На запрошення війта Гміни Длуголенка нещодавно делегація м. Сарни в складі 25 чоловік відвідала Республіку Польща. Серед них - працівники...