Опубліковано Анатолій Кардаш
Фотомонтаж Василя Сосюка.
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике свято об’єднання споконвічних земель Сходу та Заходу України в єдину державу.
Тоді на Софіївському майдані Києва зібрались тисячі представників різних верств населення, духовенства, іноземних дипломатів і проголосили Акт злуки Української та Західноукраїнської Народних Республік. З цього приводу в універсалі Директорії УНР зазначалось: «Здійснились мрії, якими жили та за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Минулої п’ятниці, в річницю цієї доленосної події, в Будинку дітей і молоді м. Сарни відбулись велелюдні урочистості. Ведучі заходу Тетяна Юрцевіч і Вадим Бублій нагадали присутнім не тільки про знаменну віху боротьби за державність у буремному 1919 році, а й про такий же день у 1990-ому. Тоді патріоти, взявшись за руки, живим ланцюгом поєднали Схід і Захід української землі. У цьому акті відродження національної ідеї взяли участь тисячі громадян, у тому числі й наші земляки.
Перший заступник голови РДА Сергій Потапович говорив про велике значення проголошення Соборності України для подальшого її розвитку й утвердження як самостійної держави. Та подія залишила глибокий слід в історичній пам’яті народу й засвідчила духовну спільність східних і західних регіонів країни.
Про те, що Акт злуки став могутнім волевиявленням українців до створення своєї незалежної держави наголосила вчителька гімназії Любов Магрело. Вона закликала берегти пам’ять про численні жертви, принесені в борні за суверенну процвітаючу Батьківщину. День Соборності України вже 91 рік єднає націю, віруючих. Про це вів мову настоятель римо-католицької церкви м. Сарни отець Владислав. Дух любові та єдності має бути з нами, а дотримання 10 заповідей Божих – законом життя.
У залі линули пісні про Україну у виконанні тріо районного Будинку культури, солістки Наталії Жабчик. Від імені присутніх до пам’ятника Тарасу Шевченку, меморіальних дощок Михайлу Грушевському, В’ячеславу Чорноволу посланці в національних костюмах поклали квітина знак шани. Завершились урочистості піднесеним співом Гімну України.