Back to top

Що не встигли торік, наженемо цьогоріч?..

Першим питанням на ХХХІІ сесії міської ради V скликання були депутатські запити. Депутати підтримали й направили на розгляд міськвиконкому ті з них, що стосувалися встановлення огорожі біля кладовища по вулиці Шевченка, облаштування освітлення на вулиці Струтинської, обгрунтування тарифу за вивезення сміття КП «Трудівник».

Звіт про роботу виконавчого комітету міськради щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за минулий рік оприлюднив перший заступник міського голови Володимир Федорович. Відрадно, що економічна криза не завадила здійснити намічене. Дохідну частину міського бюджету загального фонду виконали на 103,7%, що на 450,9 тис. грн. перевищило плановий показник. Це дозволило вчасно провести розрахунки із заробітної плати, за використані енергоносії та надані комунальні послуги, харчування в ДНЗ, капітальний ремонт об’єктів житлово-комунального господарства, утримання закладів освіти та культури, роботи з благоустрою міста: зібрали та вивезли 14435 куб. м твердих побутових відходів, побудували 9 майданчиків для контейнерів, провели реконструкцію покриття вулиці Лисенка, ямковий ремонт вулиць з твердим покриттям і без нього, довели до ладу центральну площу, відновили системи водовідведення з вулиць Фрунзе, Кузнецова, Леонтовича, Космонавтів, Драгоманова, Короленка, збудували зливоприймачі на вул. Ткача, Щорса, реконструювали покрівлі на 3 і капітально відремонтували на 7 багатоповерхівках. У 5 житлових будинків реконструювали дворові каналізаційні системи, збудували каналізаційний колектор з підключенням ДНЗ № 5 до центральної системи водопостачання. Торік на зміцнення матеріальної бази дитсадків направили 365,9 тис. грн. Однак низку заходів, передбачених програмою, здійснити не вдалось через невиконання бюджету розвитку міста в сумі 1750,2 тис. грн.
Обранці міської громади звіт затвердили, а Лариса Шапірко поцікавилась, коли, врешті-решт, зріжуть аварійно небезпечні дерева на вулицях Гагаріна й Українській. На що Володимир Федорович відповів, що мали спрямувати 5 тис. грн. з районного бюджету, однак кошти не надійшли, отож цю справу доцільно перенести на рік нинішній. Віктор Кузьмич за-пропонував невиконані торік заходи включити в цьогорічну програму як першочергові.
Звіт заступника міського голови з питань бюджету та фінансів Ніни Євгейчук про хід і результати виконання міського бюджету за минулий рік вирішили не заслуховувати, оскі-льки детально ознайомились з ним на засіданні постійних комісій. Тим часом досягли виконання планових показників з усіх видів доходів, немає заборгованості перед установами та підприємствами, що фінансуються з міського бюджету. Видатки загального фонду здійснили в розмірі 96,5% до планових призначень. Їх спрямували на фінансування органів місцевого самоврядування, дошкільних закладів освіти, програм і централізованих заходів боротьби з туберкульозом, соціальний захист населення, виготовлення містобудівної документації. За рахунок видатків спеціального фонду виконали будівельні роботи та реконструкції міських об’єктів, податку з власників транспортних засобів – з утримання вулично-шляхового господарства: проведення ямкового ремонту, утримання доріг у чистоті, встановлення засобів регулювання дорожнього руху, оплата виготовлення проектно-кошторисної документації та реконструкції вулиці Лисенка. А загалом міський бюджет у дохідній і видатковій частинах виконаний у повному обсязі.
Одноголосно депутати надали дозволи КП «Житлосервіс» на зняття з балансу одноповерхових житлових будинків і двох квартир у багатоквартирному будинку № 14 на вул. Технічній і КП «Трудівник» на зняття з балансу та реалізацію основних засобів, які не використовуються в технологічному процесі. Одностайно дали згоду на збільшення статутних фондів КП «Трудівник», «Житлосервіс», «Екосервіс», оскільки на баланс цих підприємств передали об’-єкти, торік побудовані та реконструйовані за кошти міського бюджету. А ще дозволили КП «Сарнитеплосервіс» зняти з балансу приміщення котельні на вул. Некрасова в місті, яке продали з аукціону. Позитивно розглянули звернення керівника приватної хореографічної школи Сергія Галушка про здачу в оренду частини приміщення міського Будинку культури «Залізничник» площею 50 кв. м для занять дітей хореографією. Сесія згодилась прийняти в комунальну власність територі-альної громади міста вартість виконаних робіт по об’єкту «Реконструкція вул. Бєлгородської в м. Сарни» в сумі 1101641 гривня. Розглянувши звернення начальника квартирно-експлуатаційного відділу м. Рівне, депутатський корпус міськради дав згоду на прийняття в комунальну власність приміщення гуртожитку за адресою: м. Сарни, вул. Суворова, 24.
Відтак секретар міської ради Василь Стельмах повідомив, що надійшло 29 листів від установ і організацій щодо звільнення від сплати державного мита при розгляді справ у суді, які вирішили позитивно. Розглянули депутати листи, заяви та звернення громадян, підприємств, установ і організацій про продаж права оренди на земельні ділянки шляхом проведення аукціону, затвердження містобудівного обгрунтування, надання земельних ділянок в оренду та відведення їх під індивідуальне будівництво тощо.
Відтак перед депутатами виступив представник обласної фірми «РІФ» Григорій Саковець, який переконував, що сучасний автозаправний комплекс на місці нинішньої АЗС на вул. Ковельській екологічно безпечніший. До того ж, передбачає створення нових робочих місць, а ще керівництво береться за власний рахунок збудувати великий відстійник, встановити решітки, відкачувати воду, яка робить непрохідним перехрестя Суворова-Ковельська. На зміну цільового призначення об’єкта депутати згоду не дали, однак погодились провести «круглий стіл» із залученням експертів, членів міськвиконкому. Сергій Євтушок повідомив, що отець Володимир від імені парафіян просить обранців міської громади позитивно вирішити цю справу.
Наприкінці засідання в «Різному» обговорили ідею створення в місті великого дитячого майданчика та встановлення в’їзного знака на автодорозі Київ-Ковель неподалік ВПУ-22.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Минулої середи під головуванням Миколи Драганчука пройшло засідання тринадцятої сесії районної ради шостого скликання. В її роботі взяли участь...