Back to top

Сьогодні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві виповнилось 9 років

9 років тому розпочав роботу Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Без перебільшення, діяльність його певною мірою стосується кожного з нас. А здійснення страхових виплат, надання соціальних послуг потерпілим залежить від надходження страхових внесків. Як працює в цьому напрямку колектив відділення виконавчої дирекції Фонду в Сарненському районі, поцікавились у його працівників.

- Наше відділення, - розповідає очільник Ніна Корнійчук, - обслуговує два райони: Сарненський і Рокитнівський. На обліку перебувають 2003 страхувальники. З першого дня роботи в колективі працюють завідувачка сектором страхових внесків і реєстрації страхувальників Світлана Литовинська, головний спеціаліст з питань відшкодування шкоди потерпілим Галина Іркутська. За сумлінну працю їх неодноразово нагороджували грамотами управління Фонду та медалями його виконавчої дирекції.
Зрозуміло, що основною передумовою здійснення страхових виплат, надання соціальних послуг потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є своєчасна та в повному обсязі сплата страхувальниками страхових внесків до Фонду.
- За станом на 1 січня ц.р., - інформує Світлана Литовинська, - кількість страхувальників збільшилась на 108 осіб (6,2%) порівняно з 2008-им, а сума страхових внесків (враховуючи витрати з соціального страхування) - на 17,35% зменшилась у зв’язку з економічною кризою в державі.
Відділення виконавчої дирекції Фонду здійснює щоденний моніторинг стану надходження страхових коштів і заборгованості зі сплати внесків у розрізі підприємств. Для забезпечення своєчасного й повного їх надходження та зменшення суми недоїмки торік співпрацювали з органами виконавчої влади, прокуратурою, проводили звірки з Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття щодо заборгованості страхувальників з виплати заробітної плати працівникам.
Колектив розробив і затвердив заходи щодо виконання планових показників дохідної частини бюджету на 2009 рік. Для забезпечення надходження страхових внесків і виявлення недоїмки здійснювали перевірки фінансово-господарської діяльності страхувальників. Приміром, минулоріч перевірили їх 172, що більше в порівнянні з попереднім роком на 10,97%. За результатами цієї операції донараховано 322,91 грн. страхових внесків, 5611,18 грн. — пені.
Начальник відділення бере участь у засіданнях комісій районної державної адміністрації з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Інформацію направляють до органів прокуратури та податкової інспекції. Доводилось стягувати заборгованість зі сплати страхових коштів до Фонду й у судовому порядку.
- Мусимо постійно застосовувати заходи адміністративного впливу до керівників підприємств, які несвоєчасно або не в повному обсязі сплачували внески, - каже Світлана Литовинська. - За кожен виявлений випадок порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання минулоріч накладено 11 адмінштрафів на посадових осіб підприємств, що несвоєчасно сплачують страхові внески. Хочу підкреслити, що торік зросла взаємодія з органами Державної виконавчої служби та податкової адміністрації, прокуратури, виконавчої влади, засобами масової інформації, банківськими установами. Робота, яку виконували, та заходи, що вживали, дозволили забезпечити стале надходження страхових коштів і виконання планових показників дохідної частини бюджету Фонду, незважаючи на фінансову кризу, в якій опинилася країна.
Також хочу нагадати страхувальникам, що з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової .кризи на сферу зайнятості населення» від 25 грудня 2008 року № 799, що набрав чинності 13 січня минулого року, внесені зміни до статті 1 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Згідно з ним страхові тарифи відповідно до класу професійного ризику зменшено на 0,1 відсотка.

Новини: 

Схожі матеріали

З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
До ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986-му та наступних роках залучали сотні тисяч робітників з України й інших республік тодішнього...
Україна має давні історичні витоки ідеї демократизації. Якщо згадати часи Київської Русі, коли на віче укладалися договори між князем і народом,...
Літнього ранку 22 червня 1941 року полум’я війни, що вже вирувало в Західній Європі, перекинулося і на територію колишнього Радянського Союзу. На...
22 роки - багато це чи мало? Якщо рахувати від тої страшної ночі 26 квітня 1986 року, то дуже багато. Адже за час, що минув, у світі відбулися великі...