Back to top

З Україною в серці й любов’ю до рідного краю

Автор фото Олександр Пароменський. 

Народились того ж дня, що й Україна
Поєднання кольорів синього сяйва мирного неба та жовтогарячих ланів утворюють Державний прапор. Уже 20 років він є головним символом країни, з ним ішли захищати батьківщину, його можна назвати вічною пам’яттю про наше героїчне минуле. Саме тому сонячного серпневого дня на центральній площі міста зібрались представники влади, громадськості, військові… Урочистості відкрив голова районної державної адміністрації Анатолій Остапчук, який разом з головою районної ради Миколою Добридніком під величну мелодію гімну підняли по флагштоку синьо-жовте знамено.
Подвійним стало це свято для юні, яка народилась того ж дня, що й славна Україна, - кожному з них виповнилось 16. За традицією їм вручили основний документ у житті – паспорт громадянина України. Цьогоріч їх 9: Сергій Сафонов, який одержав паспорт у Рівному, Оксана Долмат, Ольга Опалько, Ірина Аврамишина, Гурам Купреішвілі, Андрій Кошмак, Ігор Волобуєв, Інна Яковець й Олег Тарасюк.

Линуть пісні з уст сільських аматорів
Найголовніше свято держави - День Незалежності - розпочали аматорські колективи сільських, селищних культурно-дозвіллєвих комплексів на центральній площі міста. Першими вітали сарненців і гостей Любиковичі, Кузьмівка, Тутовичі, Немовичі й інші. Майже всі села Сарненщини показали свої таланти. Веселились глядачі під брейк-данс танцюристів зі Степаня, спів народного аматорського ансамблю української народної пісні «Краяни», фольклорного аматорського колективу «Червона калина». Артисти так гарно співали й танцювали, що важко було встояти на місці й самому хотілося піти в танок.

Встановили знак EURO-2012
Тим часом неподалік посту ДАІ, на кільці, влада міста готувала ще один чудовий сюрприз - пам’ятний знак у вигляді м’яча до EURO-2012. Це ініціатива депутатів районної ради з фракції «Наша Україна» Ігоря Голяки та Дмитра Якимця, яку підтримали райдержадміністрація, а згодом і міська та районна ради. Знак встановили за кошти районного бюджету, що передали в міську раду. Відкриття символа мундіалю співпало з Днем Незалежності. Зняли біле простирадло і продемонстрували присутнім м’яч з логотипами Сарн і прапором Польщі голови РДА Анатолій Остапчук, районної та міської рад Микола Добриднік і Леонтій Ніколайчук.
Ця чудова скульптура стала ще однією прикрасою, до речі, у нічний час вона буде освітлюватись. Встановили її з метою популяризації проведення EURO-2012.

Подарунки
на караоке
від Сергія Євтушка
Продовженням святкування стало караоке на площі. Спонсором і меценатом якого став депутат міської ради, керівник фракції БЮТ у міськраді Сергій Євтушок. Перед конкурсом ведучий роздав присутнім лотереї, якими можна було не тільки проголосувати за виконавця, а й отримати подарунок. Бажаючих було чимало, та все ж обрали лише чотирьох. Після тривалої боротьби перемогу отримала Тетяна - наймолодша учасниця. Вона виборола головний приз – електрочайник, який стане в нагоді в її студент-ському житті, адже дівчина в цьому році вступила до вищого навчального закладу. За друге місце пан Олексій одержав набір кухонних ножів. Заохочувальні призи отримали й інші співаки. А в розіграшу лотерейок глядачам дарували ручки й акумуляторні ліхтарики. Приємно, що в місті є молоді й перспективні люди, як Сергій Євтушок, які переймаються дозвіллям земляків.
Клесівський КДК підготувався
найкраще
На центральній алеї міста милували око барвисті композиції сільських і селищних культурно-дозвіллєвих комплексів, роботи народних майстрів, художників з різних населених пунктів Сарненщини. Приваблювала виставка з фотографіями сучасного й минулого міста. Приємно дивувало різноманіття виробів з лози, дерева, вишиванок, рушників, серветок, картин, національного одягу… Не можна було пройти мимо картин з бурштину. Солодким ароматом повівало від свіжих, гарно оформлених короваїв, які КДК також привезли на оглядовий конкурс. Неможливо було відірвати погляд від вишитих ікон і картин Світлани Сидорчук з Кам’яне-Случанського, бажаючі могли придбати вироби з дерева Олександра Кичана (Зносичі), Романа Степанця (Карпилівка), Миколи Маслянчука (Тутовичі), Олександра Захарчука (Тинне), Едуарда Андрикевича (Костянтинівка). А поруч красувались роботи майстрів Сарненського та Степанського будинків дітей і молоді. М’які іграшки, вишиті бісером, картини з найрізноманітніших матеріалів, витвори з глини – ось далеко не повний перелік краси, за якою охоче спостерігали глядачі. Усі заслуговують на похвалу, та все ж у кожному конкурсі є кращі. Цьогоріч перше місце посів Клесівський КДК, завдяки роботам з природних матеріалів Світлани Гаврилейко й інших майстрів селища, на другому - Немовицький і Тутовицький дозвіллєві комплекси, замкнули трійку призерів Велике Вербче та Тинне.

Нагороди,
танці й пісні…
У Свято-Покровському соборі з нагоди 19-ї річниці Незалежності України відбувся молебень. З храму урочистою ходою колона крокувала на центральну площу міста. Попереду несли герб і прапори, дівчата в національних костюмах ішли з запашним короваєм, у руках юнок - снопи. Супроводжував святкову колону духовий оркестр з Рівного.
Керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Олійник зачитала спільне розпорядження голів райдерж-адміністрації та районної ради про нагородження почесними грамотами за сумлінну працю на благо Української держави, особисті заслуги в забезпеченні соціально-економічного, культурного розвитку району директора Сарненської філії господарства «Поліське», депутата Рівненської обласної ради Олександра Юркевича, старшого майстра лісу Клесівського лісництва державного підприємства «Клесівське лісове господарство» Олексія Ворона, пекаря ВАТ «Сарненський хлібозавод» Павла Верзуна, бригадира-тракториста сільськогосподарського приватного підприємства «Случ» Миколу Котка, тренера баскетбольного клубу «Будсервіс» В’ячеслава Бартоша, директора Будинку культури села Немовичі Віктора Савчина, лікаря-травматолога Сарненської центральної ра-йонної лікарні Анатолія Добринського, головного агронома сільськогосподарського приватного підприємства «Маяк» Сергія Трофимця, музичного керівника до-шкільного навчального закладу № 6 «Казка» Світлану Куруленко, приватного підприємця Майю Гарбар та інших.
Після нагородження дівчата і юнаки в народному вбранні поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, на могилу Січовим стрільцям, до меморіальних дощок першому Президенту України Михайлу Грушевському та лідеру партії «Народний Рух України» В’ячеславу Чорноволу.
Згодом жителів і гостей міста здоровили кращі аматори сцени району й області. На свято завітав духовий оркестр Рівненського міського Палацу культури (художній керівник Руслан Кравчук). Він виконав старовинний марш «Герой», вальс «Спомин», інші популярні твори. Також присутніх розважали солісти Вікторія Нікітіна, Олексій Нестеренко, Надія Бородавко, дитячий хоровий колектив «Глорія», вокальне тріо «Джерело» (Немовичі), зразковий хореографічний колектив «Журавка» міського Будинку культури «Залізничник» (художній керівник Сергій Галушко), народні музиканти села Рудня-Капилівська й інші таланти краю.
Завершились святкові заходи молодіжною дискотекою.

 Наталія Демчук.

Новини: 

Схожі матеріали

Весна завжди довгоочікувана, бо тільки-но земля починає пробуджуватись від зимового сну, до нас приходить прекрасне, неповторне свято жіноцтва й...
Свято в районному Будинку культури з нагоди підбиття підсумків громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини» розпочалося «Сарненським вальсом...
Митний пост «Сарни» утворено в лютому 1993 року. Нині тут працює 20 фахівців. Торік створили три сектори митного оформлення. Через пункт контролю...
Сум і радість одночасно світилися в очах юнаків і дівчат, яких зібрало на центральній площі міста Сарни свято випускного балу. Дощик, що з громом і...
Учора в райдержадміністрації було особливе пожвавлення. Тут відбувалися урочистості з нагоди Дня державної служби. Професія держслужбовця потребує...