Опубліковано Василь Сосюк
Автор фото Василь Сосюк.
Як швидко летить час. Уже промайнуло 68 років з дня, коли 397 та 143 стрілецькі дивізії звільнили Сарни від німецько-фашистських загарбників. 930 воїнів поклали свої голови в боях за важливий, стратегічний центр Полісся. Ще й досі ті далекі роки нагадують про себе, наприклад, 250-кілограмовою бомбою, що була зачаїлась поряд із мирними будівлями.
Про страшні часи воєнного лихоліття згадували вчора на меморіалі Солдатської слави в Сарнах під час урочистого мітингу голови райдержадміністрації Анатолій Остапчук і райради Микола Драганчук і міський Сергій Євтушок. З уст керівників линули слова вдячності сивочолим ветеранам, дівчатам-зенітницям, які знищили 26 ворожих літаків, не давши зрівняти місто з землею.
11 січня назавжди залишиться днем, коли віддаємо шану колишнім воїнам, яких стає все менше. На щастя, цьогоріч, за словами голови районної організації ветеранів України Рената Валєєва до свята дійшли в бойовому строю, незважаючи на роки та хвороби 113 ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій. За словами відповідального секретаря організації Ірини Колонтирської, в ці дні ветеранів привітав керівник ДП «Сарненський лісгосп» Сергій Белеля, солодкі подарунки вручив генеральний директор фірми «Журавлина» Олег Політило…
У райцентрі два десятки вулиць носять назви, пов’язані з часами тої далекої війни. Міський голова пообіцяв, що незабаром будинок ветерана матиме сучасний вигляд, тут встановлять комп’ютери, що дасть змогу колишнім воїнам краще спілкуватися з бойовими побратимами, завдяки яким у нас уже півстоліття мирне небо над головою. Молоде покоління має про це пам’ятати. Крім того, ветерани пропонують створити в місті на меморіалі Солдатської слави ще й стелу з іменами всіх, хто долучився до великої Перемоги. У парку, де йде реконструкція, впорядкують і місце, на якому височіє пам’ятний знак на честь визволителів міста.
Під час урочистого мітингу учасників війни поздоровив віршованим словом і ветеран організації Едуард Кардаш. На завершення дійства всі, хто зібрався на урочистість, а це представники влади, ветеранської організації, партій і небайдужі до історії краю жителі райцентру вшанували всіх загиблих у війні корзинами квітів і червоними гвоздиками, що лягли до підніжжя пам’ятника воїнам-визволителям.