Опубліковано Зоя Тимцунік
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-ських і селищних голів, обговорили стан торговельного та побутового обслуговування населення району, про який поінформувала виконуюча обов’язки заступника голови райдержадміні-страції Світлана Усик.
Торгова мережа району представлена 402 підприємствами роздрібної торгівлі, з яких 96 (23,9%) належить юридичним особам, 306 (76,1%) – фізичним. У сфері ресторанного господарства відповідно 49 (48%) і 53 (52%). До послуг населення міста 181 підприємство торгівлі різних форм власності, 41 – ресторанного господарства з 1973 посадочними місцями, 15 – гуртової торгівлі, 11 складів і цехів, 107 відділів, що пропонують продовольчі та непродовольчі товари, 20 кіосків і ларків, 12 лотків. Побутовим обслуговуванням забезпечують 88 об’єктів, 31 з них – у сільській місцевості. На жаль, 10 сільрад: Чудельська, Коростська, Ремчицька, Любиковицька, Кузьмівська, Люхчанська, Кам’яне-Случанська, Вирівська, Зносицька – цим похвалитися не можуть.
За п’ять місяців цього року, наголосила Світлана Усик, у районі розпочали роботу 31 об’єкт торгівлі, 5 – побутового обслуговування, у т.ч. у Сарнах – 13 торговельних відділів, стільки ж магазинів, 2 перукарні, вібромасажний салон, відділ фотопослуг і кабельного телебачення. Тим часом у сільській місцевості відкрито лише 5 магазинів. Інформацію взяли до відома, а розпорядження, видане в.о. голови РДА Сергієм Потаповичем, містить низку рекомендацій і вимог до співзасновників ТзОВ фірми «Ринок», власників підприємств торгівлі та ресторанного господарства, виконкомів сільських, селищних, міської рад.
Про сьогодення та перспективи реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту в районі розповіла начальник відділу в справах сім’ї, молоді та спорту РДА Інна Сич. У районі функціонують дві ДЮСШ («Колос» і відділу освіти), громадські організації з правом юридичної особи: «Олімп» м. Сарни, БК «Сарни» і «Будсервіс», ФК «Маяк», ФСК «Повір у себе», шахові клуби «Дебют» і «Біла тура», СК «Гладіатор», «Пантера». Створені районні федерації футболу, волейболу, шахів. Цьогоріч з районного бюджету виділено 76600 грн. на реалізацію «Регіональної програми розвитку футболу, волейболу, баскетболу на 2003-2008 рр.»., «Внесення змін до районної програми будівництва, реконструкції та введення в експлуатацію до 2010 р. спортивних об’єктів, які б відповідали міжнародним стандартам», «Програми фізичної культури та спорту в районі на 2008-2010 рр.» й ін. Однак заходи програми розвитку фізичної культури та спорту фінансують не в повному обсязі, не в усіх сільрадах створені й утримують у належному стані спортивні споруди. У Селищенській, Костянтинівській, Зносицькій немає футбольних полів. Потребує вирішення й забезпечення шкіл району ігровим, гімнастичним і легкоатлетичним інвентарем, шкільних команд – комплектами спортивних форм.
Зацікавлено слухали присутні звіт директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Катерини Головей «Про стан надання соціальної допомоги сім’ям, дітям і молоді району». Занепокоєння Катерини Володимирівни та присутніх викликало збільшення кількості соціально неспроможних сімей, дітей-сиріт, зокрема соціальних, безвідповідальність батьків, які не виконують належним чином своїх обов’язків. Виконавчим комітетам місцевих рад, службі в справах дітей РДА, відділам освіти й охорони здоров’я РДА, управлінню праці й соціального захисту рекомендували інформувати центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді про виявлені сім’ї та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з метою формування місцевого банку даних сімей і надання своєчасної допомоги. До першочергових проблем у роботі Катерина Головей зарахувала недостатню кількість працівників і попросила сприяння щодо комплектації штату.
Як у районі виконують розпорядження голови РДА про виконання законодавства України щодо роз-гляду звернень громадян, поінформувала керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Олійник. За п’ять місяців ц.р. до РДА надійшло 112 письмових звернень громадян, що на 37 більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Зросла кількість звернень земляків до секретаріатів Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, що, на думку Тетяни Геннадіївни, свідчить про недовіру громадян до органів місцевої влади. Тим часом левова їх частка стосується питань соціального захисту, роботи житлово-комунального господарства, земельних, дотримання законності та правопорядку, тобто може бути вирішена на місці. Звертаючись до селищних, сільських голів, Тетяна Олійник просила не забувати про прийом громадян у віддалених населених пунктах.
Прокурор району Володимир Питель наголосив, що єдиним органом, який забезпечує нагляд за роботою зі зверненнями громадян, є прокуратура й закликав посадових осіб не порушувати термінів розгляду звернень.